Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1343810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2655 dnia: Kwiecień 30, 2017, 03:59:04 pm »
Z tego co się orientuję to będzie kompletne wydanie: America + Fading of the light + Cadet.


tak - komplecik - jak sie sprzeda, to pociagniemy ten klimat tez dalej w Total War

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2656 dnia: Kwiecień 30, 2017, 04:45:57 pm »
Nie napalaj się, jest to komiks niezły i tyle.


Śmiem twierdzić, że oryginalna Ameryka (czyli pierwsza księga tego co wyda SL) jest o wiele lepszym komiksem na przecięciu polityki, sci-fi i komentarza dziejowego niż np. uwielbiana przez masy i wynoszona do bycia kvltem komiksowa adaptacja Wiecznej Wojny.

Ba, postawię ten komiks nad całą masą uwielbianego u nas euro-komiksu (o jankesach nawet nie wspominając, choć w sumie Wagner to Amerykanin mimo, że legenda brytyjskiego rynku).

Więc w kontrze, napalaj się.
perły przed wieprze

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2657 dnia: Kwiecień 30, 2017, 05:34:26 pm »

Śmiem twierdzić, że oryginalna Ameryka (czyli pierwsza księga tego co wyda SL) jest o wiele lepszym komiksem na przecięciu polityki, sci-fi i komentarza dziejowego niż np. uwielbiana przez masy i wynoszona do bycia kvltem komiksowa adaptacja Wiecznej Wojny.

Ba, postawię ten komiks nad całą masą uwielbianego u nas euro-komiksu (o jankesach nawet nie wspominając, choć w sumie Wagner to Amerykanin mimo, że legenda brytyjskiego rynku).

Więc w kontrze, napalaj się.


No to mocno zarekomendowałeś. Dla mnie Wieczna Wojna to jedyny komiks SF jaki przeczytałem, który może konkurować z powieściami/opowiadaniami SF czy tam hard-SF (a to i tak naciągana konkurencja jeśli komiks jest adaptacją powieści). Inna sprawa że komiksowego SF jakoś dużo u nas wydano, do końca nie wiem jak jest na zagranicznych rynkach, ale nie sądzę żeby znalazło się więcej niż 5-10 dzieł mogących konkurować z dokonaniami najlepszych pisarzy SF.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2658 dnia: Kwiecień 30, 2017, 06:15:35 pm »
Nie wiem, patrząc na to co jest pieśnią ostatnich lat od naszych wydawców to i UW1 i trzecią księgę Halo Jones też postawię na Wieczną Wojną. Dla mnie niestety ten komiks jest dziś bladym cieniem tego co myślałem o nim po pierwszej lekturze będąc młodszym. Komiks ładniejszy niż mądrzejszy, a tam gdzie jest mądry to i tak brak jakiegoś większego nerwu przez co cała lektura to trochę bryk ze streszczeniem z pięknymi ilustracjami.
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2659 dnia: Kwiecień 30, 2017, 06:46:29 pm »
Siła oddziaływania Wiecznej Wojny na mnie nie słabnie.
Przyznam, że oddałem sie lekturze tych kilku stron Ameryki, które są dostępne w necie i jakoś nie zagrało mi na wysokich tonach. Na pewno jednak przyjrzę się jeszcze bliżej temu tytułowi, jeśli plasuje się tak wysoko w Waszych rankingach. Przyznaję się też, że to właśnie Dreddy były jedynymi do tej pory tytułami, których nie brałem od Studia.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2660 dnia: Kwiecień 30, 2017, 10:53:35 pm »
Oczywiście nie biorę na siebie żadnej odpowiedzialności za ewentualnych rozczarowanych ;)
perły przed wieprze

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2661 dnia: Maj 01, 2017, 06:48:35 pm »
Jakieś postanowienia co do Cursed Earth? W planach?


bedzie w Polsce :smile: w takich duzych zbiorkach :wink:

Offline clandestino

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2662 dnia: Maj 03, 2017, 06:28:55 pm »
Studio Lain wrzuciło kilka przykładowych stron z nowego Dredda na fb. Nie mogę się doczekać!






Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2663 dnia: Maj 03, 2017, 06:33:32 pm »

bedzie w Polsce :smile: w takich duzych zbiorkach :wink:
Jakie wydawnictwo? :biggrin:

Offline gascan

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2664 dnia: Maj 03, 2017, 06:38:08 pm »
Ongrys, jeżeli zdecydują się wydać wcześniejsze "Kompletna Akta 2".

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2665 dnia: Maj 03, 2017, 06:57:09 pm »
Ongrys, jeżeli zdecydują się wydać wcześniejsze "Kompletna Akta 2".
A nie Hachette ?
Tak poważnie to chyba sprawa Dredda jest przesądzona ;)
Pisane było 13,14 w pierwszej kolejności później na zmianę 1, 15; 2, 16
 
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 07:00:45 pm wysłana przez Kijanek »

Offline gascan

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2666 dnia: Maj 03, 2017, 07:01:27 pm »
Jeżeli już ktoś to wyda to Ongrys bo gdzieś pisali, że jak się sprzedadzą akta 13 to może będą wydawać resztę. Na Hatchette bym nie liczył, jak wydadzą Conana to będzie cud.


Jeżeli wydadzą Akta 14 a to chyba te z Necropolis to dopiero będzie sztos. Mroczna sprawiedliwość mimo, że spoko to takie popłuczyny po Necropolis.

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2667 dnia: Maj 03, 2017, 07:17:40 pm »
Jeżeli już ktoś to wyda to Ongrys bo gdzieś pisali, że jak się sprzedadzą akta 13 to może będą wydawać resztę. Na Hatchette bym nie liczył, jak wydadzą Conana to będzie cud.


Jeżeli wydadzą Akta 14 a to chyba te z Necropolis to dopiero będzie sztos. Mroczna sprawiedliwość mimo, że spoko to takie popłuczyny po Necropolis.
Hachette to taki żart zwyczajowy
Akta 14 w tym roku mają być, potwierdzone przez wydawnictwo










Wydawnictwo Ongrys
9 kwietnia o 23:02 ·
Jakby ktoś się zastanawiał, to kolejny, czternasty tom Kompletnych AktSędziego Dredda jest już w tłumaczeniu

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2668 dnia: Maj 04, 2017, 12:08:52 pm »
Najpozniej w przyszlym tygodniu Dredd Ameryka powinien pojsc do druku
jak sie nic nie zmieni to za 150 stron komiksu w kolorze cena wyniesie 89,90 zł
Najwyraźniej nic się, nie zmieniło, bo cytując FB:
Cytuj
AMERYKAŃSKI SEN STAJE SIĘ
 AMERYKAŃSKIM KOSZMAREM!
 
 W MEGA-CITY TO SĘDZIOWIE SĄ PRAWEM!
 Osądzają, skazują i wymierzają karę. Ale co z obywatelami? Jak się im żyje w systemie, który jest tak potężny i bezwzględny? Jara i Benny są przyjaciółmi od dziecka. Ich życie nie należy do łatwych w tej niebezpiecznej metropolii. Szybko obydwoje spotykają na swojej drodze Sędziego. Mija czas. Benny zostaje popularnym piosenkarzem, a Jara działa w organizacji terrorystycznej. Chce zniszczyć Departament Sprawiedliwości. Los znów krzyżuje drogi tych dwojga...
 Kultowe dzieło z uniwersum Sędziego Dredda. Stawiające, odważne także dzisiaj, pytania o ideę terroryzmu, wolność jednostki i walkę z systemem. Gdzie kończy się prawo, a zaczyna tyrania? Oto komiks, który na zawsze odmienił świat Sędziów. Pozycja stawiana przez wielu Brytyjczyków na równi z legendarnym V jak Vandetta Alan Moore’a. Po której stronie staniesz? Prawa czy rewolucji?
 
 Premiera maj 2017
 Cena 89,90 zł
 156 stron
 Kolor




:D :D :D

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2669 dnia: Maj 04, 2017, 12:10:27 pm »
bardzo dobra cena :)