trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1344535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2580 dnia: Marzec 30, 2017, 11:20:21 am »
Moviesroom duży portal ale komentarzy nie widać. Jak już komuś wysyłać komiksy to popularnym youtuberom, którzy się komiksami zajmują. Wystarczy spojrzeć jakie zainteresowanie jest u nich w komentarzach, a jakie na pisanych blogach.

Wow 100 osób chciało wyżebrać dredda. Nieźle.

Sprawdź jak to wygląda na FB :wink: Raczej tam jest platforma do komunikacji z userami - od początku do tego przyzwyczailiśmy ludzi. 

Z tym 100 osób to aż się zaskoczyłem :biggrin: Nie wiedziałem, że jest tyle miejsc, gdzie ludzie piszą/recenzują. Chociaż tak jak mówiłem - połowa pewnie chciała komiks za friko :smile:

Co do youtuberów sprawa nie jest taka prosta. Duże grono z ich fanów nie ma jeszcze .... no powiedzmy siły nabywczej :wink:
 

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2581 dnia: Marzec 30, 2017, 11:24:35 am »
odezwaly sie nie tylko blogi/magazyny komiksowe
masa filmowych i innych pani domu :wink:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2582 dnia: Marzec 30, 2017, 11:25:54 am »
Nie no, ale recenzję albo chociaż zajawkę Dredda w Pani Domu to był chciał przed śmiercią zobaczyć <3

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2583 dnia: Marzec 30, 2017, 01:01:41 pm »
Wyjaśnię:

chcemy być fer i traktujemy wszystkich równo od wyborczej przez playboya po blogi - nie dajemy nikomu :smile:


mi osobiście takie podejście się podoba
The darkness will swallow everything

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2584 dnia: Marzec 30, 2017, 01:53:59 pm »
mi osobiście takie podejście się podoba

Poważnie? Ale piszesz jako czytelnik, czy jako konkurencyjny recenzent?

Ja jako czytelnik często czytam recenzje. Nie musi być ich sto, ale ze dwie-trzy by się przydały. Kwestia - komu wysłać te trzy - to oczywiście indywidualna sprawa wydawcy, ale lepsze trzy niż wcale.

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2585 dnia: Marzec 30, 2017, 02:00:51 pm »
mi wystarczą opinie na forach, unboxingi na YT, opinie na cbr i goodreads, przegląd plansz na Google.
Uważam, że przy nakładach rzędu 500 egz. rozdawanie egzemplarzy recenzenckich jest wyrzucaniem kasy w błoto. Tym bardziej, że większość próśb (sądząc po ilości) wychodzi z założenia "jestę blogerem, dawajcie gratisy".
Więc serio, mi też podoba się ich podejście.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2586 dnia: Marzec 30, 2017, 02:01:31 pm »
ja rozumiem, że musi być jakoś promocja tytułu, ale jeśli nakład jest tak mały jak u SL to jednak takie promocyjne gratisy do recenzji obciążają moją kieszeń a nie recenzenta, który komiks dostanie gratis (rozumiem darmowe sztuki jakie trafiają do bibliotek, ale nie do recenzji), jeszcze z bogiem sprawa jakby ten recenzent tą sztukę dało komuś w postaci nagrody w konkursie ale tak nie jest, woli zatrzymać dla siebie, komiksy są jednak drogim hobby, więc się im nie dziwię ale 100 darmowych sztuk do recenzji, masakra

ciekawe co na to bazyl, cały czas krzyczy o zakładaniu swojego wydawnictwa :wink:

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2587 dnia: Marzec 30, 2017, 02:13:51 pm »

Ja jako czytelnik często czytam recenzje. Nie musi być ich sto, ale ze dwie-trzy by się przydały.
Mając za sobą wieloletni staż w pisaniu recenzji muzycznych wydałem pół fortuny na zakup płyt CD i mp3. Nigdy nie zdażyło mi się pisać do zespołów i wytwórni o gratisach. Taką przyjęliśmy filozofię. Później kapele same z siebie wysyłamy na egzemplarze ale gdyby tego nie zrobiły i tak bym o nich napisał.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2588 dnia: Marzec 30, 2017, 02:27:14 pm »
warto dodac, ze prosby o recenzenckie dotycza tylko znanych i glosnych tytulow :smile:
ktora sobie radza ze sprzedaza bez recenzji :smile:
za sprawa nazwisk tworcow czy marki

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2589 dnia: Marzec 30, 2017, 02:30:14 pm »
bo "recenzenci" znają tylko takie i tylko takie chętnie postawiliby na swojej półce

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2590 dnia: Marzec 30, 2017, 02:35:28 pm »
Nie znam światka recenzenckiego ale czy opcja wypożyczeń danego egzemplarza do paru osób wchodzi w grę?
Chodzi mi o wypożyczenie jednej sztuki dajmy na 4 dni, a następnie zwrot i wysyłka do kolejnej zainteresowanej osoby.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2591 dnia: Marzec 30, 2017, 02:59:45 pm »
Nie znam światka recenzenckiego ale czy opcja wypożyczeń danego egzemplarza do paru osób wchodzi w grę?
Chodzi mi o wypożyczenie jednej sztuki dajmy na 4 dni, a następnie zwrot i wysyłka do kolejnej zainteresowanej osoby.

Raczej nie przy produktach o tej wartości, chyba że wydawca fundowałby kurierów door-to-door, a to też jest nieopłacalne.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2592 dnia: Marzec 30, 2017, 08:30:35 pm »
Poważnie? Ale piszesz jako czytelnik, czy jako konkurencyjny recenzent?

Ja jako czytelnik często czytam recenzje. Nie musi być ich sto, ale ze dwie-trzy by się przydały. Kwestia - komu wysłać te trzy - to oczywiście indywidualna sprawa wydawcy, ale lepsze trzy niż wcale.


Jako czytelnik. Nie podoba mi się proceder "wyłudzania" egzemplarzy recenzenckich. w przypadku komiksów Studia Lain dodatkowo dochodzi niski nakład, tak jak pisali poprzednicy.




Mając za sobą wieloletni staż w pisaniu recenzji muzycznych wydałem pół fortuny na zakup płyt CD i mp3. Nigdy nie zdażyło mi się pisać do zespołów i wytwórni o gratisach. Taką przyjęliśmy filozofię. Później kapele same z siebie wysyłamy na egzemplarze ale gdyby tego nie zrobiły i tak bym o nich napisał.


i takie podejście mi się podoba
The darkness will swallow everything

Offline tomb

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2593 dnia: Marzec 30, 2017, 09:03:00 pm »
Wow, świetnie to świadczy o branży recenzentów-pasjonatów, że recenzują dopiero wtedy, gdy dostaną gratisa. (Abstrahując od dyskusji na temat relacji recenzent-gratisodawca).

Inna sprawa to poziom recenzji, które często sprowadzają się do koślawego wprowadzenia, pobieżnego streszczenia zawartości i rachitycznych konkluzji. Za taką robotę powinno się komiks zabrać, na dupę dać i marsz z powrotem do szkoły.

Raczej nie przy produktach o tej wartości, chyba że wydawca fundowałby kurierów door-to-door, a to też jest nieopłacalne.
Recenzenci planszówkowi przekazują sobie egzemplarze. Kto chce przeczytać za pół darmo, niech opłaci chociaż kuriera.

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2594 dnia: Marzec 30, 2017, 09:43:43 pm »
Raczej nie przy produktach o tej wartości, chyba że wydawca fundowałby kurierów door-to-door, a to też jest nieopłacalne.
Jeśli osoba posiadająca egzemplarz, dostawałaby list przewozowy od wydawnictwa już opłacony i brała na siebie ciężar zapakowania oraz wręczenia kurierowi do przekazania dla następnej osoby to by to było złe?