Autor Wątek: Aquaman  (Przeczytany 13746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Aquaman
« dnia: Maj 06, 2014, 01:57:19 pm »
Monarcha tego co przetrwało z prehistorycznej Atlantydy, poszukiwacz przygód w szeregach Ligi Sprawiedliwości, a nade wszystko obiekt wyszukanych kpin całkiem licznego grona czytelników ("Aquaman to taki gość, który pije rybie siuśki"). O dziwo poświęcona mu seria postrzegana jest jako jedna z ciekawszych propozycji w ofercie rewitalizowanego DC Comics. Także na tym forum pojawiały się głosy na rzecz spolszczenia "Aquamana", a jeden z kolegów regularnie dzieli się odczuciami z lektury tego cyklu.
 
Póki co superbohaterskie alter ego Arthura Curry'ego daje u nas o sobie znać na łamach "Ligi Sprawiedliwości" publikowanej w ramach kolekcji "Nowe DC Comics!". Zapowiedziany przez Egmont "Tron Atlantydy" (lipiec) siłą rzeczy w dużej mierze będzie poświęcony tej postaci. A tymczasem w ojczyźnie superbohaterów nie próżnują, bo Aquaman dołączył właśnie do nielicznego grona postaci, którym dane jest brylować na kartach więcej niż jednej solowej serii. Co prawda "Aquaman and The Others" skupia się również na innych kooperujących z nim nadistotach. Niemniej to właśnie częstokroć obśmiewany posiadacz pomarańczowej kolczugi odgrywa w tej serii przysłowiowe pierwsze skrzypce:

 
 
Niestety wbrew mojemu entuzjazmowi okazało się, że powyższa seria jest nie tyle drugim, równoległym cyklem z udziałem Aquamana co raczej zastąpi serie, która zadebiutowała wraz z restartem DC Comics. Z drugiej strony może dzięki temu decydenci Egmontu przemyślą jej publikacje w następnych latach. Wyszłoby tego pewnie około pięciu-sześciu wydań zbiorczych.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2014, 02:48:27 pm wysłana przez Nawimar »

Offline [robak]

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2014, 07:29:26 pm »
A jak się prezentuje pierwszy trade z new 52?

Offline Nawimar

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2014, 07:52:20 pm »
Dobra rozrywka z kategorii tych niezobowiązujących. Wygląda na to, że podobnego zdanie jest jeden z twórców blogu "Czas na Komiks":

 http://czasnakomiks.blogspot.com/2013/12/aquaman-restart-prosze-bardzo.html

Offline Dymian

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2014, 08:21:42 pm »
Nowy Aquaman jest całkiem ciekawy. Johns tchnął trochę nowego życia do postaci, aby przestała być obiektem żartów. Seria o dziwo trzyma poziom nawet po zmienia pisarza ok numeru 30.
Co do Aquaman annd the Others. Seria na pewno nie zastąpi samego Aquamana i jest dość... średnia.


Offline Nawimar

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2014, 08:51:50 am »
Być może chociaż póki co "Aquaman and The Others" ukazał się bodajże premierowy odcinek. Stąd pewnie na kompleksową ocenę serii będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. Nie ukrywam jednak, że powierzenie opieki nad scenariuszem Danowi Jurgensowi napawa trochę niepokojem. W ostatnich latach nie ma on pod tym względem dobrej passy (vide jego samodzielny staż w "Booster Gold vol.2"). Nigdy nie byłem wielkim fanem twórczości Geoffa Johnsa, ale przyznać trzeba, że to właśnie za jego sprawą Aquaman zyskał ostatnio na popularności. I chyba zbyt szybko Johns opuścił ten "okręt".

Offline Nawimar

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2014, 08:45:19 am »
A jednak Arthur Curry bryluje obecnie w dwóch prawie solowych seriach  - "Aquaman" i "Aquaman and The Others". Poniżej okładki obu ich najnowszych odsłon:


Podsumowując: całkiem sporo materiału do spolszczenia w ramach kolekcji "Nowe DC Comics!"  :cool:

Offline adro

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2014, 08:45:05 pm »
no tez licze,ze egmont wrzuci aquamana do nowego dc :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Feldkurat

  • Gość
Odp: Aquaman
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:35:56 am »
Tak, to naprawdę bardzo fajna seria (Aquaman, bo A&The Others jeszcze nie miałem okazji przeczytać) z super kreską.

Offline Nawimar

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2017, 07:02:47 am »
Debiut polskiej edycji solowej serii z udziałem Aquamana (a przy okazji również Mery) to dla mnie historyczna chwila; zwłaszcza że w odróżnieniu od znacznej części fandomu przekonałem się do tej postaci na długo przed publikacją chwalonego cyklu w ramach "New 52". "Utonięcie" na pewno nie jest tytułem przełomowym, bo i nie takim miał być ten komiks. Miast tego otrzymujemy solidną robotę zarówno w wymiarze fabularnym jak i wizualnym. Dan Abnett zdecydował się ukazać Arthura przede wszystkim jako atlantydzkiego monarchę. Co prawda tytułowy bohater chętnie zająłby się innymi czynnościami niż kierowanie podmorskim mocarstwem (np. narzeczoną); niemniej zdążył się on już pogodzić z rzuceniem go przez los na ten "odcinek" aktywności. Sporo miejsca zajmuje prezentacja jego wysiłków na rzecz zachowania chwiejnej równowagi pomiędzy Atlantydami, a mieszkańcami powierzchni. Nieźle odnalazła się w swej roli porywcza Mera, a nawet nieco kuriozalny wizerunkowo Black Manta. Całości dopełnia gościnna wizyta Kal-Ela. Plastycznie nie jest to może (a nawet na pewno) Bill Sienkiewicz czy inny Esteban Maroto; niemniej w pracach autorów, których zaangażowano do tego przedsięwzięcia znać fachowość. Podsumowując: czekam na więcej.

Offline sum41

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2017, 07:27:18 am »
Rysunków Paula Pellietera z Aquaman N52 raczej już nic nie przebije - są genialne !
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Itachi

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2017, 09:54:56 am »
Podsumowując: czekam na więcej.

Więcej mnie nie zadowala. Więcej i lepiej już tak. Tom pierwszy jest przeciętny, co króciutko podsumowałem w wątku Rebirth. A korzystając z okazji zapytam, czy wcześniej był poruszany wątek w jaki sposób odbierana jest postać Aquamana przez ludzi? Po runie Ligi Sprawiedliwości z Nowego DC, ta przybrana w Utonięciu forma tworzy pewien zgrzyt. Nagle bohater porównywany jest to jakiegoś dziwoląga gadającego z rybami. Strach przed obcą rasą to jedno, ale to szydercze podejście do sprawy nie przekonuje.

Offline Nawimar

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2017, 10:06:10 am »
Johns w pierwszych epizodach serii publikowanej w ramach "New 52" kilkukrotnie sygnalizował problem postrzegania Arthura przez mieszkańców tzw. powierzchni. Była tam mowa o podśmiechajkach w kontekście jego daru do telepatycznego porozumiewania się ze stworzeniami morskimi. Stąd scenarzysta "odrodzonej" serii nawiązując do tego motywu - że tak napiszę - nie odkrywa nowych lądów.
 
 

Offline Itachi

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2017, 10:09:35 am »
Ok, to w pewien sposób zmienia postać rzeczy. Dobrze, że ten wątek jest kontynuowany, a nie stworzony pod Odrodzenie. Wiarygodność wzrasta.

Offline sum41

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2017, 01:20:02 pm »
Widzę Nawimar iż jesteś sporym fanem Aquamana- cieszę się ogromnie oby tylko u nas go wydawali ciągle:)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gazza

Odp: Aquaman
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2017, 02:42:30 pm »
Ja wierzę w Abnetta i z niecierpliwością wypatruję mojego egzemplarza odrodzeniowego Aquamana. Jutro powinien być u mnie i od niego rozpocznę lekturę listopadowego pakietu.