trawa

Autor Wątek: Kapitan Ameryka  (Przeczytany 23372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2015, 06:46:58 pm »
Myślałem, że to świeży post bo temat został podbity i nie zwróciłem uwagi na datę :lol: . Co do serii Winter Soldiera to szału nie ma, ale jeśli lubisz samą postać to spodoba Ci się, tutaj Brubaker przeobraził Red Ghosta z karykatury, którą do tej pory był w prawdziwego złoczyńcę. Co do samego wydania to na Atom Comics jest taniej, a jak napiszesz maila do komiksy.info.pl to pewnie jeszcze taniej dostaniesz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2015, 06:50:50 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2015, 11:58:38 am »
Oj, "Wybraniec" to najgorsza historia z Kapitanem Ameryką, jaką czytałem. Generalnie do Davida Morrella nic nie mam, dawno temu czytałem trylogię "Bractwa" i to nie była zła rzecz. No ale po lekturze komiksu chce mi się zakrzyknąć: Trzymajcie pisarzy z dala od tego medium! W "Wybrańcu" otrzymujemy opowieść tak uproszczoną, łopatologiczną, tandetną i nudną, że wniosek może być tylko jeden: David Morrell uważa komiks za coś gorszego od literatury! Noż normalnie teraz mógłbym nasłać Rambo na niego... :roll:

Offline Julek_

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2015, 05:47:30 pm »
Do pewnego momentu ten motyw rozwijany się po prostu świetnie. Widzimy polityków podejmujących pochopne decyzje,  terrorystów manipulujących wydarzeniami celem osiągnięcia zamierzonych celów, Steve’a stojącego w rozkroku pomiędzy posłuszeństwem wobec władzy, a własnymi przekonaniami, konflikt cynizmu i idealizmu. W ramach postępu fabuły wszystko zdaje się zmierzać do gorzkiej konkluzji, że inwigilujące rządy mogą być groźniejsze od terrorystów, że strach może uruchomić procesy, które nie tylko nie uchronią nas przed zagrożeniem, ale same się nim staną. Że czasem ci dobrzy, którzy przedobrzyli stają się tymi złymi.

W kolejnym tekście poświęconym kinowym uniwersum Marvela Michał Ochnik pisze o "Zimowym Żołnierzu"

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2015/05/1862-mcu-09-captain-america-winter.html#more

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2015, 11:31:54 am »
Jak za CBR donosi nasz Avalon, potwierdzono już ostatecznie, że dojdzie wreszcie do skutku publikacja "Captain America: White" Leoba i Sale'a.

Wiadomość ogólnie znakomita i na pewno ucieszy tych, których zachwyciły poprzednie odsłony kolorowego cyklu. Osobiście nie jestem jakimś jego wielkim entuzjastą (zapewne ze względu na scenariusze Leoba), niemniej są to z definicji pozycje obowiązkowe.
Przyglądając się większej liczbie przykładowych plansz
http://marvelcomics.pl/news/index/id/23610/Captain-America:-White-w-koncu-w-sprzedazy!
moim zdaniem widać, że styl Sale'a znów się zmienił, zmierzając do jeszcze większej geometryzacji, być może nawiązując do komiksów z lat 40. i ówczesnych plakatów propagandowych...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2015, 11:42:30 am »
Co ten Marvel robi to ja nie wiem. Skad pomysl zeby CA byl murzynem? Poprawnosc polityczna czy chec nakrecenia nowych fanów?


Jak tak dalej bedzie to chyba bedzie trzeba trzymac sie klasycznych opowiesci Marvela.


Offline zielone_biurko

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:41:14 am »
Skad pomysl zeby CA byl murzynem? Poprawnosc polityczna czy chec nakrecenia nowych fanów?

Dokładnie! :wink: Powinien być tak biały niczym rdzenni amerykanie! :wink:

Spoiler: pokaż
I ten akcent mi się podobał w 1602



Jak tak dalej bedzie to chyba bedzie trzeba trzymac sie klasycznych opowiesci Marvela.


Z małym wyjątkiem okresu Sins Past w Amazing Spider-Man oraz incydentem z Hawkeye nim i Hawkeye nią to świat 616 był całkiem spójny, a wszelkie zmiany były nieinwazyjne (a jeśli były to w pełni akceptowalne). :wink: Aż do momentu jak Otto Octavius wszedł do ciała Petera Parkera.

Cóż... Świat Ultimate jest przynajmniej konsekwentny i jak na razie nikogo nie wskrzesił, ani nikt nie otrzymał pozycji/tytułu w spuściźnie... Ale to temat na inną dyskusję.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 11:53:01 am wysłana przez zielone_biurko »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:50:20 am »
Co ten Marvel robi to ja nie wiem. Skad pomysl zeby CA byl murzynem? Poprawnosc polityczna czy chec nakrecenia nowych fanów?


Ani jedno ani drugie.
perły przed wieprze

Offline Nawimar

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2015, 12:03:11 pm »
A ja mam przeczucie, że i jedno i drugie. Tak jak zresztą z Nickiem Fury i Human Torchem. Oby tylko środowiska tzw. Afro-afykanów nie zażądały od Loeba i Sale'a zmiany rasistowsko brzmiącego tytułu ;)

Offline zielone_biurko

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2015, 12:41:19 pm »
A ja mam przeczucie, że i jedno i drugie. Tak jak zresztą z Nickiem Fury i Human Torchem.
Heimdall, Human Torch, najnowszy Bond... to nieporozumienie.

KAPITANA, no, jeszcze mogę jakoś zaakceptować. Wolałbym zobaczyć Buckyego, ale jako kumpel, kompan w bitwie to niech będzie też Falcon.


O ile Nick Fury w 616 powinien być white forever, tak Nick w świecie Ultimate jest niesamowitą kreacją, nie wyobrażam sobie innego wizerunku Furyego w 1610. No i wiadomo:





A ja mam przeczucie, że i jedno i drugie. Tak jak zresztą z Nickiem Fury i Human Torchem. Oby tylko środowiska tzw. Afro-afykanów nie zażądały od Loeba i Sale'a zmiany rasistowsko brzmiącego tytułu :wink:


Kolejna część Captain America: Black będzie o Samie xD

Offline Nawimar

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2015, 12:52:51 pm »
Zielone Biurko: "Kolejna część Captain America: Black będzie o Samie xD"
 
 :wink:
 

Offline Garf

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:00:07 pm »
Ten z grafiki to Isaiah Bradley, dziadek Patriota z Young Avengers?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:13:27 pm »
Ten z grafiki to Isaiah Bradley, dziadek Patriota z Young Avengers?


Tak.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:25:25 pm »
"Kapitan Ameryka i Falcon: Tajne Imperium" - przeczytałem i sprawdziły się dwie rzeczy, które niedawno w temacie WKKM pisał o tym komiksie Anionorodnik, lub fragsel. Po pierwsze, podobnie jak "Iron Man: Demon w butelce", jest to typowe superbohaterskie czytadło w starym stylu, które wyróżnia się poruszeniem w finale głębszej treści (
Spoiler: pokaż
tutaj chodzi o odkrycie spisku, za którym stoi polityk piastujący wysokie stanowisko w Białym Domu, Kapitan Ameryka rozczarowany rządzącymi krajem, wątpi w sens swojego dalszego działania
, nawet porównałbym te dwa komiksy poziomem. Po drugie, styl Sala Buscemy rzeczywiście jest daleki od tego co znamy z TM-Semicowych Spider-manów, właściwie tylko w kilku miejscach zauważyłem na twarzach charakterystyczny grymas, poza tym, to gdybym nie wiedział, że to rysuje Sal, pewnie nigdy bym się tego nie domyślił. Ale z komiksu jestem zadowolony, wcześniej chyba oczekiwałem za dużo, ale że zostałem ostrzeżony czego mniej więcej się spodziewać, to uniknąłem rozczarowania. Miałem nawet skojarzenia z Wojną Domową -
Spoiler: pokaż
Kapitan Ameryka wyjęty spod prawa, ścigany, aresztowany, Iron Man wobec niego nieufny
. Może trochę za mało Kapitana Ameryki w Kapitanie Ameryce... przez ten gościnny udział X-men tłoczno tu się zrobiło. Polecam zwłaszcza tym, którym podobał się "Demon w butelce".

A tymczasem następny występ Kapitana Ameryki w klasycznych komiksach, już w październiku w "Iron Man: Upadek i Wzlot". Wchodzące w skład tego tomu Tales of Suspence 91-99, tytułowane są jako "Iron Man and Captain America". Ktoś może słów kilka o tym komiksie napisać?

Offline Garf

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:28:52 pm »
Są tak tytułowane chyba dlatego, że do 99 numeru "Tales of Suspence" zawierały jedną historię z Iron Manem i jedną z Kapitanem. Od 100 numeru obaj dostali własne czasopisma. W każdym razie "Upadek i wzlot" zawiera chyba tylko te połówki z Iron Manem.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:35:13 pm »
@ramirez82
Miałem dokładnie to samo. Czytam i czytam Tajne Imperium i nie mogę uwierzyć, że to Sal Buscema rysował. Kiedyś to potrafił robić czytelne obrazki, nie to co w Spider-manie z TM Semic i Clone Sadze..

Teraz Kapitan będzie w numerach Avengers Prime i Secret Avengers: Mission to Mars. W klasykach Kapitan Ameryka będzie dopiero w omie 90-tym - Korvac Saga.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 08:58:15 pm wysłana przez 8azyliszek »