trawa

Autor Wątek: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014  (Przeczytany 116686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 01, 2014, 01:13:11 pm »
Wędrowiec452: "Gdzie można najbliżej przenocować, jaki to hotel i jaka cena za nockę?"
 
Jeszcze w 2009 r. była możliwość przenocowania na jednym z wyższych pięter Łódzkiego Domu Kultury. Za dychę, a zatem tanio i niedrogo. Trzeba tylko było mieć własny śpiwór i dobre chęci do przespania się na użyczonej przez szacowną placówkę karimacie. Do tego w dobrym towarzystwie co najmniej kilkunastu przedstawicielek/przedstawicieli komiksowej braci (na dużej sali). Był też dostęp do łazienki. Trochę może po partyzancku, ale za to wesoło. Tylko pytanie czy po zmianie lokalizacji imprezy taka możliwość jest jeszcze aktualna...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 01, 2014, 01:27:23 pm »
Co do zasady to zapewnia jeden rysunek i max 5 autografów. Ale autor może zadecydować inaczej.

Czyli tak jak napisałem nie zapewnia nic. Może dać ale nie musi. Ten punkt to po prostu info, aby ludzie nie podchodzili z dwudziestoma komiksami i blokiem technicznym po rysunki.
 
@Nawimar, szczerze mówiąc nie sądze. W ŁDKu nie ma teraz żadnych punktów imprez więc nie sądze, aby był tam ktoś kto ogarnałby te noclegi. A w AA na bank takiej możliwości nie ma, bo wszystkich wyrzucają wieczorem. W zeszłym roku była taka sytuacja, że Gradimir Smudja chciał zostać jeszcze na stoisku, by wszystkim coś namalować, ale organizatorzy kazali zmykać, bo czas minął.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 01, 2014, 01:29:03 pm »
A spotkał się ktoś z tymi "płatnymi rysunkami" wspomnianymi w regulaminie?

Offline Nawimar

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 01, 2014, 01:35:03 pm »
Jarosław: "W zeszłym roku była taka sytuacja, że Gradimir Smudja chciał zostać jeszcze na stoisku, by wszystkim coś namalować, ale organizatorzy kazali zmykać, bo czas minął."
 
Czyli chociaż ta tradycja jest nadal kontynuowana ;) Bo Milo Manara parę lat wcześniej też otrzymał nakaz pójścia sobie. Na szczęście był tak miły, że rozdawanie autografów dokończył na schodach przed ŁDK.
 

Offline Koalar

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 01, 2014, 02:11:45 pm »
Pewnie od 9:10, jak zawsze - im wcześniej tym lepiej, choć i tak jest wyścig więc czy przyjdziesz o 9:10 czy 07:00 to nie ma znaczenia. Jak cchesz się ścigać to biegniesz :smile:

Piszą, że Atlas Arena ma być otwarta od 9:00.
A znaczenie raczej jest, dobra pozycja startowa daje większe szanse na bycie w czubie :)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 01, 2014, 02:15:00 pm »
Piszą, że Atlas Arena ma być otwarta od 9:00.
A znaczenie raczej jest, dobra pozycja startowa daje większe szanse na bycie w czubie :smile:

Biorąc pod uwage to co działo się w poprzednim roku to:
 
1) nie było otwarte co do minuty :)
2) zauważyłem, że nawet jak ktoś przyszedł wcześniej to z każdą minutą Ci co byli później się tak przepchali, że i tak byli na przodzie co musiało być frustrujące dla tych pierwszych hehe :)

A co ciekawe ja w ogóle wówczas nie miałem pojęcia o tych kolejkach, stąd też poszedłem sobie na spokojnie porobić zakupy, zwiedziłem całą AA, a dopiero później niespiesznym krokiem dotarłem na płytę areny do kolejki. I nawet udało mi się zdobyć autografy hehe :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Mefisto76

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 01, 2014, 02:39:16 pm »
A spotkał się ktoś z tymi "płatnymi rysunkami" wspomnianymi w regulaminie?

Jasne, np. John McRea, albo Glenn Fabry, czy słynny "pierworodny" u nas w tej normalnej wszędzie innej formie - Norm Breyfogle.

Za darmo dostawałeś jakiś szybki (nie do końca staranny) szkic. Ale za 100 zł McRea robił cudne rzeczy i ja osobiście żałuję, że się do niego nie pofatygowałem.

Fabry w "Aż do końca świata" narysował np. kurczaka :smile:

A za dopłatą Cassidy'ego, takiego muskanego przez ok. 10 minut.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Garf

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 01, 2014, 02:46:23 pm »
Kompletnie niezwiązany z dyskusją szczegół: powyższy post Mefista76 był milion dwustutysięczną wiadomością zamieszczoną na tym forum. Gratulacje!

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline maximumcarnage

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 01, 2014, 02:52:31 pm »
A za dopłatą Cassidy'ego, takiego muskanego przez ok. 10 minut.

Na coś takiego to bym się pisał.

Offline Mefisto76

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 01, 2014, 03:28:07 pm »
Kompletnie niezwiązany z dyskusją szczegół: powyższy post Mefista76 był milion dwustutysięczną wiadomością zamieszczoną na tym forum. Gratulacje!
Dziękuję. Kompletnie niezwiązanie z tematem zapytam tylko na jaki adres mam wysłać dane do wysyłki do nagrody ??? :smile:

Na coś takiego to bym się pisał.

Oczywiście to po normalnym staniu w długiej jak Mur Chiński kolejce :)
 
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2014, 03:31:16 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Garf

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 01, 2014, 03:43:17 pm »
Dziękuję. Kompletnie niezwiązanie z tematem zapytam tylko na jaki adres mam wysłać dane do wysyłki do nagrody ??? :smile:

A to już pytanie do moderatorów  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Leyek

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 01, 2014, 03:46:01 pm »
Rozdawali bodajże po 50sztuk, ale w praktyce ktoś kto miał powyżej 20 rzadko kiedy zdążył. Chyba, że autor SAM podjął decyzję, że zostaje dłużej i rysuje, ale wtedy dostawały też często osoby bez numerków.

20 rysunków a potem tylko autografy, czy tylko 20 osób a reszta zostaje z niczym?

Pewnie od 9:10, jak zawsze - im wcześniej tym lepiej, choć i tak jest wyścig więc czy przyjdziesz o 9:10 czy 07:00 to nie ma znaczenia. Jak cchesz się ścigać to biegniesz :)

Ale to jest jakaś jedna kolejka, w sensie że podchodzę i biorę 6 numerków (zgodnie z regulaminem) do wybranych przeze mnie autorów czy dla numerka do każdego autora są osobne kolejki?

Piszą, że Atlas Arena ma być otwarta od 9:00.
A znaczenie raczej jest, dobra pozycja startowa daje większe szanse na bycie w czubie :smile:

Bilety sprzedają dopiero po otwarciu w środku czy też jakoś wcześniej można nabyć?

Offline janjedlikowski

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 01, 2014, 03:52:00 pm »
Ale to jest jakaś jedna kolejka, w sensie że podchodzę i biorę 6 numerków (zgodnie z regulaminem) do wybranych przeze mnie autorów czy dla numerka do każdego autora są osobne kolejki?

Generalnie pierwsze 20 (max 30) osób bierze numerki do wszystkich najbardziej chodliwych autorów i dostaje rysunki (zwykle są to te same osoby co roku) a reszta jak starczy czasu dostaje autografy. 

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 01, 2014, 04:01:52 pm »
20 rysunków a potem tylko autografy, czy tylko 20 osób a reszta zostaje z niczym?

Ale to jest jakaś jedna kolejka, w sensie że podchodzę i biorę 6 numerków (zgodnie z regulaminem) do wybranych przeze mnie autorów czy dla numerka do każdego autora są osobne kolejki?

Bilety sprzedają dopiero po otwarciu w środku czy też jakoś wcześniej można nabyć?

To zależy od autora. Często zdarzało się, że autorzy zostawali dużo dłużej na miejscu, albo przenosili się gdzieś indziej żeby dać autograf. Bywało więc tak, że przerywali i ludzie odchodzili z niczym, a było tak, że dopóki był czas to rysował, a później już tylko autografy (tak podczas jednej sesji zrobił chyba Don Rosa). Ja bez większego pośpiechu wszystko załatwiałem i udało mi się wszystko więc myślę, że i w tym roku jeśli ktoś się nastawi na autografy to otrzyma. Nie ma więc tu reguły.
 
Kolejka jest jedna do wszystkich autorów i wybierasz sobie sześć. Tylko jest widzę zastrzeżenie, że można mieć dwa numerki na daną godzinę. To jest trochę dupne. Trzeba zwrócić na to uwagę. W zeszłym roku było tak, ze sześć numerków i wszystkie mogłeś mieć na jedną godzinę.
 
Bilety są w AA pierwszy raz więc nie wiadomo jak będzie. Pewnie w środku, ale przed wejściem na parkiet.
 
Cytuj

Generalnie pierwsze 20 (max 30) osób bierze numerki do wszystkich najbardziej chodliwych autorów i dostaje rysunki (zwykle są to te same osoby co roku) a reszta jak starczy czasu dostaje autografy

Były też osoby, które były w pierwszej dziesiatce w każdej sesji z danym autorem... To było ciekawe :smile: Zdarzył się też kwiatek, który wbił się bez numerka udając nieogarniętą laskę. Dostała się tak jako druga do Polcha.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline keram

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 01, 2014, 05:51:07 pm »
Loisel i Andreas rozdają autografy i w sobotę i niedzielę, a Van Hamme tylko raz w sobotę.
Oczywiście rozumiem, że jako scenarzysta "obsłuży" więcej osób niż rysownicy, ale skoro po tylu latach udało się go nareszcie ściągnąć to czy nie można było wytargować dwóch dni? Wiadomo jaką pozycję ma w Polsce Thorgal - chętnych nie zabraknie.

 

anything