trawa

Autor Wątek: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014  (Przeczytany 116743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 29, 2014, 02:53:48 pm »
Co ciekawe plakat ten jest w wersji 3D. Wygląda naprawdę elegancko.

Nie w 3D, tylko Dana Anderson jest duchem, polecam "Halloween Blues" :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline peta18

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 29, 2014, 02:53:58 pm »

Co ciekawe plakat ten jest w wersji 3D. Wygląda naprawdę elegancko.
To moze 3D ratuje ten plakat, ale ogolnie jest fatalny. Ilustracja slabiutka.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline BOUNCER

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 29, 2014, 04:00:16 pm »
Nie to abym się czepiał, ale mnie ten plakat nie powala.
O ile fajnej wyglądałby, gdyby były wykorzystane w nim oryginalne rysunki postaci.

Offline skil

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 29, 2014, 05:10:06 pm »
Nie mogę zrozumieć, jak taka impreza może mieć tak słaby plakat.. a tym bardziej nie rozumiem tego, że organizatorzy w tej kwestii nie wyciągają wniosków z lat ubiegłych.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Nawimar

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 29, 2014, 05:10:21 pm »
Dobrze, że w ogóle załapały się postacie z komiksów, a nie jakieś koślawe roboty tudzież oklejone znaki drogowe.

Offline Death

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 29, 2014, 06:15:06 pm »
Komiksowa Warszawa ma zawsze super plakaty, a MFK jeszcze nie miało powalającego (a przynajmniej ja nie pamiętam). Były już niezłe, ale nie powalające. Ale przeważnie są słabe. A te z Warszawy klasa. Co roku dobry, z tego co pamiętam. Rebelka, Sandoval, Zapico, wcześniej nie pamiętam, ale chyba też coś dobrego. Trzy świetne ilustracje.

Offline Koalar

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:41:51 pm »
A taka grafika okołofestiwalowa?

Ja się raczej tam nie wybieram, ale ciekawi mnie, czy kiełby i piwa też są tylko dla tych, co płacą wejściówkę za 35, czy dla festiwalowiczów też.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 30, 2014, 07:37:43 am »
Komiksowa Warszawa ma zawsze super plakaty, a MFK jeszcze nie miało powalającego (a przynajmniej ja nie pamiętam). Były już niezłe, ale nie powalające. Ale przeważnie są słabe. A te z Warszawy klasa. Co roku dobry, z tego co pamiętam. Rebelka, Sandoval, Zapico, wcześniej nie pamiętam, ale chyba też coś dobrego. Trzy świetne ilustracje.

Truściński, Leśniak
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2014, 07:43:56 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 01, 2014, 09:47:45 am »
czy w tym roku tak jak w poprzednik będą numerki do autografów ?

http://komiksfestiwal.com/program/autografy/

Offline eskos

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 01, 2014, 10:05:19 am »
W mojej ocenie regulamin jest OK. Rozdawanie numerków od 9:15 czyli nie będziemy sterczeć dodatkowej godziny jak w zeszłym roku. Numerki obowiązują też na stoiskach wydawców. Jak twórca się zwinie ze strefy autografów to można jeszcze go "dorwać" u wydawcy. Generalnie spoko. Pewnie i tak znajdą się tacy, którym nie będzie się podobać organizacja strefy.

Offline wedrowiec452

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 01, 2014, 10:34:07 am »
Podstawowe pytanie, czy jedzie ktos z piątku na sobotę lub wczesnie rano w sobotę do Łodzi przez Sandomierz lub Tarnobrzeg?? Vhętnie bym się zabrał :)


Jak coś to pytajcie w kwestiach logistycznych heh

Gdzie można najbliżej przenocować, jaki to hotel i jaka cena za nockę?



Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 01, 2014, 11:02:05 am »
Podstawowe pytanie, czy jedzie ktos z piątku na sobotę lub wczesnie rano w sobotę do Łodzi przez Sandomierz lub Tarnobrzeg?? Vhętnie bym się zabrał :smile:

Gdzie można najbliżej przenocować, jaki to hotel i jaka cena za nockę?

Pytanie czy masz kasę czy chcesz tanio? :smile:

Jeśli nie liczysz się z kasą, to tuż obok Atlas Areny (na terenie Wytwórni, czyli tam gdzie gala) jest Hotel Hiltona :smile:
 
Tanio masz natomiast w Schronisku Młodzieżowym, ale to już trochę dalej jest do miejsca imprezy:
 
http://www.yhlodz.pl/website3/index.php?action=pricelist01&lng=pl
 
A tu masz blisko, ale nie znam cen. Podejrzewam, że też rozsądne, bo to zwykła noclegownia :smile:

http://www.hotelaxel.republika.pl/oferta.htm
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Leyek

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 01, 2014, 12:52:51 pm »
http://komiksfestiwal.com/program/autografy/

Jako, że jedyny raz na MFK w Łodzi byłem lata temu, jeszcze w ŁDK, po przeczytaniu wątku i informacji ze strony festiwalowej mam kilka pytań do osób, które były w zeszłym roku, głównie odnośnie autografów:
1. Czy numerków do autografów do każdego autora jest ograniczona ilość?
2. Rozumiem że numerek zapewnia narysowanie w 1 albumie rysunku + ew. autografy w 5 innych albumach.
3. Numerki mają być rozdawane od 9:15, a od której otwarta będzie Atlas Arena? I ew. o której się najlepiej zjawić.
4. Planuję zdobyć wpisy od ok. 10 autorów, ale głównie tych którzy pewnie będą najbardziej oblegani (Andreas, Loisel, Kasprzakowie, Rosiński, Skutnik itd.). Poza tym chciałbym obskoczyć też kilka spotkań, ale mogę je w ostateczności odpuścić. Czy wg Waszych doświadczeń jest to do wykonania podczas obu festiwalowych dni? Bo zastanawiam się jeszcze nad opcją zabrania swojej dziewczyny, żeby mi pomogła ze zdobywaniem wpisów, ale jeśli dam radę sam, to nie chcę jej już niepotrzebnie ciągnąć ze sobą.
5. Czy pod AA bez problemu zaparkuję samochód (ktoś wspominał o pracach budowlanych), żebym nie musiał targać ze sobą na raz wszystkich komiksów do autografów + tych zakupionych podczas festiwalu. Ew. czy na AA będzie jakaś szatnia/szafki gdize można zostawić swoje rzeczy?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 01, 2014, 01:02:23 pm »
Cytuj
1. Czy numerków do autografów do każdego autora jest ograniczona ilość?

Rozdawali bodajże po 50sztuk, ale w praktyce ktoś kto miał powyżej 20 rzadko kiedy zdążył. Chyba, że autor SAM podjął decyzję, że zostaje dłużej i rysuje, ale wtedy dostawały też często osoby bez numerków.
 
Cytuj

Rozumiem że numerek zapewnia narysowanie w 1 albumie rysunku + ew. autografy w 5 innych albumach.


patrz pkt 1. Numerek nic nie zapewnia. Autor może Ci dać rysunek i jeden podpis i nic więcej.
 
Cytuj

Numerki mają być rozdawane od 9:15, a od której otwarta będzie Atlas Arena? I ew. o której się najlepiej zjawić.


Pewnie od 9:10, jak zawsze - im wcześniej tym lepiej, choć i tak jest wyścig więc czy przyjdziesz o 9:10 czy 07:00 to nie ma znaczenia. Jak cchesz się ścigać to biegniesz :)
 
Cytuj

Planuję zdobyć wpisy od ok. 10 autorów, ale głównie tych którzy pewnie będą najbardziej oblegani (Andreas, Loisel, Kasprzakowie, Rosiński, Skutnik itd.). Poza tym chciałbym obskoczyć też kilka spotkań, ale mogę je w ostateczności odpuścić. Czy wg Waszych doświadczeń jest to do wykonania podczas obu festiwalowych dni? Bo zastanawiam się jeszcze nad opcją zabrania swojej dziewczyny, żeby mi pomogła ze zdobywaniem wpisów, ale jeśli dam radę sam, to nie chcę jej już niepotrzebnie ciągnąć ze sobą.


Musisz obejrzeć sobie plan, ale jak się ustawiasz na autografy to małe masz szanse na uczestnictwo w spotkaniach. W dwóch miejscach naraz nie dasz rady być. Jeśli się usatwiasz tylko na autografy to raczej dasz radę zdobyć to co chcesz.
 
Cytuj

Czy pod AA bez problemu zaparkuję samochód (ktoś wspominał o pracach budowlanych), żebym nie musiał targać ze sobą na raz wszystkich komiksów do autografów + tych zakupionych podczas festiwalu. Ew. czy na AA będzie jakaś szatnia/szafki gdize można zostawić swoje rzeczy

Parking pod AA choć zmniejszony to jest więc nie powinieneś mieć problemu z zaparkowaniem samochodu. Wokół AA też jest trochę miejsc parkingowych więc tym się nie martw.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 01, 2014, 01:08:54 pm »

 
patrz pkt 1. Numerek nic nie zapewnia. Autor może Ci dać rysunek i jeden podpis i nic więcej.
 


Co do zasady to zapewnia jeden rysunek i max 5 autografów. Ale autor może zadecydować inaczej.