Autor Wątek: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014  (Przeczytany 116546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 13, 2014, 11:01:51 am »
Szukam kogoś kto zdobędzie dla mnie autografy i rysunki na MFKiG. Rozliczenie w komiksach lub gotówce. Jeśli jest ktoś zainteresowany, to proszę o info na priva.

Offline kosmoski

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:15:25 pm »
Ja celuje w jeden góra dwa tytuły :smile: do zobaczenia na wyścigu i połamania nóg hehe :wink:

jak będzie jak w Poznaniu, to przyjdzie przed oficjalnym otwarciem dwóch kolesi co mają sklep(?) w innym mieście, wykupi z 50-70 komiksów (głównie nowości) i będziesz mógł sobie polować...

Offline adro

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 13, 2014, 11:08:59 pm »
przy tych cenach jest to bardzo mozliwe  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline keram

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:30:17 pm »
Ja celuje w jeden góra dwa tytuły :) do zobaczenia na wyścigu i połamania nóg hehe ;)

Odnośnie "łamania nóg na wyścigu", myślę, że można temu bardzo łatwo zapobiec: organizatorzy powinni umieścić punkt wydawania numerków w pobliżu wejścia. Ludzie wchodzą ustawiają się w kolejce po numerek i załatwione.
Bez sensu jest również czekanie do 10, numerki powinny być wydawane od razu (najpóźniej od 9.30).

Offline Bobo

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:43:12 pm »
Odnośnie "łamania nóg na wyścigu", myślę, że można temu bardzo łatwo zapobiec: organizatorzy powinni umieścić punkt wydawania numerków w pobliżu wejścia. Ludzie wchodzą ustawiają się w kolejce po numerek i załatwione.
Bez sensu jest również czekanie do 10, numerki powinny być wydawane od razu (najpóźniej od 9.30).
Jarkowi chodziło chyba o wyścig do stoiska Multiversum, żeby nikt mu nie podkupił komiksów po okazyjnych cenach, a nie o numerki do autografów :) Ale co do numerków się z Tobą zgadzam i też mam nadzieję, że w tym roku będą wydawane wcześniej i oczywiście przy wejściu.

Offline keram

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 16, 2014, 04:43:58 pm »
Cóż nie załapałem, ale ok.

Jeszcze w kwestii organizacji rozdawania autografów.
Rok temu było kiepsko:
 -środek hali, zgiełk, hałas, kiepskie oświetlenie, tłum napierający na autora.
Mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej:
- twórca siedzi przy stoliku, z tyłu i z boku nie ma kłębiącego się tłumu, z drugiej strony stolika siedzi czytelnik otrzymujący autograf, za nim 2-3 metry wolnej przestrzeni, następnie barierki (ewentualnie zapora z krzeseł lub stolików), a dalej kolejni chętni po autografy.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:29:14 pm »
No pisałem o Multiversum, ale generalnie to ja ide jak co roku na spokojnie. Jak ktoś chce się ścigać to ok, ja tam sobie idę i tyle. W sumie w ubiegłym roku w ogóle się nie spieszłem, a to co chciałem to zalatwilem. Także po prostu do zobaczenia w Łodzi.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline kenji

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:41:05 pm »
Ja mam pytanie dotyczące cen komiksów na festiwalu. Tak duzo sie mowi o tym ze specjalnie na festiwal zostają wydane nowe tytuły, ktore bedzie można tam nabyć. Ale jaka bedzie ich cena- czy okładkowa, czy z jakimś rabatem np 25% ?tak jak sprzedaje gildia.

Nigdy nie byłem, stąd moje pytanie

Offline Death

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:18:02 pm »
Zniżki są przeważnie 10-25 % procent, najczęściej 15-20, więc de facto w porównaniu z dyskontami szału nie ma. Jeśli jakiś autor nie przyjeżdża i nie chcemy wziąć specjalnie jego autografu na nowo wydanym albumie, to lepiej sobie odpuścić. Targać to potem trzeba do domu (jeśli ktoś nie jest samochodem, tylko np. pociągiem), a można zamówić z lepszą ceną z dostawą do domu. Gdyby kilka lat temu były tak tanie księgarnie jak teraz, to ja bym kupował 1/3 tych komiksów, które potem targałem tramwajem po Łodzi i pociągiem na Górny Śląsk, lub do Wrocławia. Nie mówiąc już o lataniu z tym po Łódzkim Domu Kultury. :)

Offline Qwant

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 17, 2014, 06:23:19 am »
Należy dodać, że niektóre wydawnictwa sprzedają wybrane tytuły z większymi zniżkami. Warto poszukać pudeł z niby-uszkodzonymi egzemplarzami za 50% ceny (stoisko Kultury Gniewu bądź Wydawnictwa komiksowego). Dlatego pomimo, że pozornie "szału nie ma" ja i tak zawsze wydaje dużo więcej niż planowałem.

Offline maximumcarnage

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:38:14 pm »

Offline starcek

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:44:34 pm »
No to kto pierwszy coś napisze o.. kolejkach po autografy?  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 24, 2014, 04:50:50 am »
Jest program http://komiksfestiwal.com/program/komiks/

 :-X Ja rozumiem, że organizatorzy chcą przyciągnąć ludzi na cały festiwal, ale jeśli komuś pasuje przyjechać tylko w sobotę, to na spotkanie z Andreasem się nie załapie.  :sad:

Offline badday

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 24, 2014, 06:51:16 am »
A czy jest jakiś spis zapowiadanych nowości, które będą do kupienia na MFK?

Offline Mefisto76

Odp: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2014
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 24, 2014, 11:18:36 am »
No to kto pierwszy coś napisze o.. kolejkach po autografy?  :badgrin:

To drażliwy temat. Lepiej go nie poruszać. Organizatorzy chyba wyszli z takiego założenia.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!