Autor Wątek: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"  (Przeczytany 52733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« dnia: Marzec 25, 2014, 01:36:06 pm »
Witam
Wzorem naszych zachodnich kolegów chciałbym aby został stworzony ranking czytelników najlepszych komiksów  jakie czytaliście. Każdy jest w stanie patrząc na swoją półkę wskazać i polecić komuś perełki warte przeczytania. Jak wiadomo każdy ma osobisty gust i preferencje- tym bardziej będzie to ciekawe. Myślę, że taka lista bardzo by to pomogła młodym czytelnikom, którzy otwierają oczy dopiero na rynek komiksowy wynaleźć wśród tego ogromu komiksy, po które w pierwszej kolejności powinni sięgnąć jak również osobom, które poszukują nowych wyzwań bądź wahają się w stosunku do niektórych tytułów.
Proponuję podawanie 20 pozycji (większe również mile widziane). Kto pierwszy chętny???...
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2014, 07:02:33 am wysłana przez bosssu »

Offline wookasch

Odp: KOMIKS WCZECHCZASÓW
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2014, 01:44:57 pm »
Lista jak najbardziej, ale najchętniej bym przeczytał o tym jednym, jedynym najlepszym według poszczególnych forumowiczów ;)

Offline Motyl

Odp: KOMIKS WCZECHCZASÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2014, 01:49:09 pm »
Niestety, ale nie znam żadnych komiksów WCZECHCZASÓW, a co najwyżej wszech czasów.

Offline bosssu

Odp: KOMIKS WCZECHCZASÓW
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2014, 01:57:38 pm »
Jak mi wiadomo słowa wszech i czasów tworzą związek frazeologiczny "wszechczasów" i są w naszym jezyku sankcjonowane na równi z "wszech czasów" , jeśli bardzo kogoś razi taka pisownia to zmieniam.pozdr

Offline horror

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2014, 02:05:12 pm »
W C Z E C H

Offline peta18

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2014, 02:07:48 pm »
Czepiacie sie, wiadomo, ze chodzi o najlepsze czeskie komiksy!
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2014, 02:11:39 pm »
chciałbym aby został stworzony ranking czytelników najlepszych komiksów  jakie czytaliście.

ja mam tylko 5 pozycji ( i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, ale o tych osobach wiem, że czytali te najlepsze komiksy, które i ja czytałem) oczywiście ja na pierwszym miejscu!!!
1. fragsel
2. anionorodnik
3. emeryt
4. graves
5. maximumcarnage

Offline peta18

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2014, 02:13:52 pm »
ja mam tylko 5 pozycji ( i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, ale o tych osobach wiem, że czytali te najlepsze komiksy, które i ja czytałem) oczywiście ja na pierwszym miejscu!!!
1. fragsel
2. anionorodnik
3. emeryt
4. graves
5. maximumcarnage

czuje sie obrazony i pominiety :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2014, 02:16:39 pm »
Taki ranking czytelników to faktycznie niezły pomysł. Fragsel, dzięki za wyróżnienie.
Peta, postaram się Ciebie ująć w moim zestawieniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 02:21:02 pm wysłana przez maximumcarnage »

fragsel

  • Gość
Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2014, 02:17:27 pm »
czuje sie obrazony i pominiety :sad:

no sorry...

A tak zupełnie poważnie to może i ten ranking (KOMIKSÓW, nie CZYTELNIKÓW) to niezły pomysł, ale zasady i regulamin rozmyte (żeby nie powiedzieć żadne)
Jak ranking, to jakieś ramy czasowe powinny być. A jak chodzi tylko o wypisanie bez podsumowania to już nie ranking...

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2014, 02:20:30 pm »


A tak zupełnie poważnie to może i ten ranking (KOMIKSÓW, nie CZYTELNIKÓW) to niezły pomysł, ale zasady i regulamin rozmyte (żeby nie powiedzieć żadne)
Jak ranking, to jakieś ramy czasowe powinny być. A jak chodzi tylko o wypisanie bez podsumowania to już nie ranking...

Zgadzam się w zupełności. Trzeba określić na jakie pozycje głosujemy (wydane w Polsce czy również takie, które nie doczekały się u nas publikacji), co z seriami (czy głosujemy na całą serię czy konkretny tom w jej obrębie) co z antologiami itd.

Offline Death

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2014, 05:26:32 pm »

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2014, 06:43:52 pm »
Ja bym jednak sugerował także możliwość głosowania na komiksy, które nie były u nas wydane. Inaczej właściwie to będzie dublowanie poszczególnych plebiscytów na komiks roku.

Offline Death

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2014, 06:48:32 pm »
Zróbcie plebiscyt na komiks wszech czasów z zaznaczeniem, że mają być tylko niewydane u nas. Wtedy będzie ciekawie.  :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WCZECH CZASÓW
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2014, 06:51:28 pm »
Zróbcie plebiscyt na komiks wszech czasów z zaznaczeniem, że mają być tylko niewydane u nas. Wtedy będzie ciekawie.  :smile:

W zasadzie to Masz rację, bo wtedy byśmy wiedzieli co warto jeszcze wydać. Ale ja nie mogę tego zrobić. To projekt bosssa. Nie będę psuł mu tematu.