Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 73954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 21, 2016, 08:50:47 pm »
Po długim czasie dodrukowano komiks "Wyzwolenie? 1945". W sumie dziwne, że tylko ten konkretny tytuł ominął ostatni masowy dodruk wszystkich albumów tych twórców. W każdym razie w końcu jest.
https://www.facebook.com/ksiegarnia.ipn/photos/a.1737358589826129.1073741827.1734693883425933/1911190442442942/?type=3&theater

Przy okazji wrzucam okładkę szóstego albumu Wojennej Odysei Antka Srebrnego. Tomy 5 i 6 właśnie poszły jednocześnie do druku, a autor pracuje już na siódemką.


Wilcze tropy #4: Zapora miał być narysowany przez Wyrzykowskiego do końca roku, czyli już jest lub jest już prawie. :smile: Powinien wyjść jakoś w styczniu-marcu 2017 r.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:08:56 pm wysłana przez Death »

Offline Nawimar

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 22, 2016, 07:43:48 am »
Przy okazji świątecznych zakupów odświeżyłem sobie cztery pierwsze tomy "Antka Srebrnego". Komiks podobał mi się jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Bardzo dobrze, że ta seria jest kontynuowana.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 23, 2016, 02:44:35 pm »
Po długim czasie dodrukowano komiks "Wyzwolenie? 1945". W sumie dziwne, że tylko ten konkretny tytuł ominął ostatni masowy dodruk wszystkich albumów tych twórców. W każdym razie w końcu jest.
https://www.facebook.com/ksiegarnia.ipn/photos/a.1737358589826129.1073741827.1734693883425933/1911190442442942/?type=3&theater



Ale Wyzwolenie było cały czas dostępne. Sam kupiłem na stoisku IPN na MFKiG za grosze.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 11, 2017, 08:24:20 pm »
Dwa kolejne albumy.
Tego jeszcze nie wydrukowali:


A "Skarb" już jest niby od grudnia i znalazłem przez przypadek w Sklepie Gildii. Nie pamiętam, żeby było na głównej liście komiksów w tym sklepie w grudniu... Chyba nie.  https://www.gildia.pl/komiksy/325255-skarb

« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:09:59 pm wysłana przez Death »

Offline bluebeery

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 13, 2017, 01:07:21 pm »
Ten "Skarb" czytał ktoś? Jakie wrażenia?

Offline Nawimar

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 16, 2017, 08:01:45 am »
Ja co prawda nie czytałem, ale natknąłem się na poniższą recke:
 
http://www.wak.net.pl/_review_view-tytuly-0-6456-_review_list.html#618

Offline bluebeery

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 17, 2017, 09:56:21 pm »
Recenzja rozbudziła moją ciekawość i raczej przy najbliższym zamówieniu dorzucę ten komiks do koszyka. Dzięki Nawimar :)

Offline chch

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 29, 2017, 09:00:52 am »
Coś wiadomo o dodruku drugiego tomu W imieniu Polski walczącej lub innych brakujących komiksów? Możecie polecić jakąś księgarnię, gdzie najtaniej można kupić dostępne pozycje (znalazłem za 12 zł). Wreszcie czy komiksy z serii "W imieniu Polski walczącej" o raz "Wilcze tropy" są skażone jakąś propagandą, czy to solidna historiograficzna robota, przedstawiająca wiernie i bez konfabulacji czy wybielania opisane osoby i wydarzenia? Dziękuję za odpowiedź.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline misiokles

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 29, 2017, 09:05:01 am »
Możecie polecić jakąś księgarnię, gdzie najtaniej można kupić dostępne pozycje (znalazłem za 12 zł).
Cena okładkowa to 14 zł. Możesz policzyć w tym przypadku ile zaoszczędzisz, jeśli znajdziesz gdzieś rabat o 10% większy :)
Cytuj
Wreszcie czy komiksy z serii "W imieniu Polski walczącej" o raz "Wilcze tropy" są skażone jakąś propagandą, czy to solidna historiograficzna robota, przedstawiająca wiernie i bez konfabulacji czy wybielania opisane osoby i wydarzenia? Dziękuję za odpowiedź.
O tym się dowiesz przeglądając od początku posty w tym wątku. Oprócz odpowiedzi na to pytanie, dowiesz się także paru innych okołokomiksowych rzeczy.

szulig

  • Gość
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 29, 2017, 11:12:04 am »
Możecie polecić jakąś księgarnię, gdzie najtaniej można kupić dostępne pozycje (znalazłem za 12 zł).

poczytaj.pl Wilcze tropy po 9.50, tylko musisz wejsc przez ceneo.pl

Offline chch

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 29, 2017, 02:36:20 pm »
poczytaj.pl Wilcze tropy po 9.50, tylko musisz wejsc przez ceneo.pl


Tak wchodziłem. Ale dzisiaj rano ceneo nie pokazywało już poczytaj, a na samej stronie po 12 zł są te komiksy (przy okazji - nie wiem skąd misiokles ma info o okładkowej 14 zł, jak sprawdzałem na gildii, to najniższa okładkowa to 20 zł).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

szulig

  • Gość
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 29, 2017, 02:42:56 pm »

Tak wchodziłem. Ale dzisiaj rano ceneo nie pokazywało już poczytaj, a na samej stronie po 12 zł są te komiksy (przy okazji - nie wiem skąd misiokles ma info o okładkowej 14 zł, jak sprawdzałem na gildii, to najniższa okładkowa to 20 zł).

ja sprawdzilem po twoim poscie. Jezeli nie widzisz, zmien przegladarke, wyczysc ciasteczka (przed wyslaniem tego posta sprawdzilem ponownie ceneo.pl  i dalej sa wilcze tropy, co prawda ceneo pkazuje 8,26 ale jak sie wejdzie do sklepu to pokazuje 9,49)

Offline chch

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 29, 2017, 02:52:50 pm »
@szulig
Coś musiało być robione rano na Ceneo. Wcześniej nie pokazywało w ogóle Wilczych tropów, teraz jest ok. Dziękuję.
Coś mnie nie lubi ten sklep. Jak wchodzę przez ceneo, dają DODAJ DO KOSZYKA, potem POKAŻ KOSZYK, to pojawia się, ze koszyk jest pusty (a miałem wcześniej info, ze POZYCJA DODANA).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 05, 2017, 01:59:10 pm »
Już niedługo:  :smile:





Rozmowy z autorami tych albumów, które kolega Jarosław zarejestrował kilka dni temu na VII Festiwalu Komiksów Historycznych.
Wyrzykowski i Zajączkowski: https://www.youtube.com/watch?v=Eb5y9PkcF5Y
Ronek i Konarski: https://www.youtube.com/watch?v=OFnuhduYZio

Tutaj można kupić (za śmieszny kesz) wszystkie albumy o Antku Srebrnym: https://www.poczytaj.pl/index.php?akcja=pokaz_ksiazki&szukaj=antka+srebrnego&kategoria_szukaj=cala_oferta&id=best&limit=10
Z dostępnością był niedawno ogromny problem. Ale udało mi się kupić brakujące albumy właśnie na poczytaj.pl Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego oczywiście też tam są.

Offline chch

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 05, 2017, 04:07:48 pm »
Wiadomo coś o dodrukach "W imieniu polski walczącej 2: Kampinos" "Łupaszka 1939"?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

 

anything