Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 74927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline silent.bob

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:28:16 pm »
To jest 5 część z serii Wilcze Tropy? A jaki był numer 4?

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:49:32 pm »
Heh, no właśnie. Jesteś czwartą osobą, której to będę tłumaczył. :smile: Czwartym tomem miał być Zapora, ale autorzy postanowili jednak najpierw wydać Żelaznego. Mniej roboty, bo tylko 18 nowych plansz (do 32 istniejących i daje to razem 50-planszowy komiks) i kolor. :smile:
Ale dlaczego nie dali na okładce czwórki, to nie czaję. Teraz pełno osób będzie myślało, że coś przegapili. Nawet dla samego IPNU-u gorzej, bo ich będą o to co chwilę pytać. Niepotrzebne zamieszanie.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 24, 2016, 11:34:04 pm »
Heh, no właśnie. Jesteś czwartą osobą, której to będę tłumaczył. :smile: 


Tłumaczysz to wielokrotnie, bo wydawca nie wykonał swojego zadania. Wystarczyłoby dać zapowiedzi z numerami tomów: nic by się nie stało, gdyby okazało się, że tom piaty juz jest, a czwarty ukaże za dwa-trzy tygodnie. IPN woili jednak być tajemnczy i enigmatyczny niczym szpieg z Krainy Deszczowców.


Swoją drogą, to obecny tom 5 był jeszcze niedawno zapowiadany jako tom 4, co też nie daje dobrego świadectwa wydawcy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 25, 2016, 12:36:01 am »
Szczerze mówiąc wątpię, że czwarty ukaże się za 2-3 tygodnie, lub nawet w najbliższych miesiącach. Kilka miesięcy temu ukazał się inny komiks tych autorów o Akcji pod Arsenałem, a rysownik oprócz tego cały czas rysuje komiksy i okładki dla Historii Do Rzeczy, stworzył 12 plansz do kalendarza IPN i musiał dorysować 18 plansz do Żelaznego, oraz pokolorować całość tego komiksu (50 plansz) + pokolorować Idiotów do magazynu Komiks i my. No i wpisać teksty w dymki we wszystkich tych komiksach. Cieszyłbym się gdyby Zapora ukazał się jeszcze w 2016 roku, ale szczerze w to wątpię. Ten rysownik jest bardzo zapracowanym człowiekiem.
Mam nadzieję, że przynajmniej umieszczono w tym Żelaznym informację, że tom czwarty dopiero się ukaże.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 27, 2016, 01:53:11 pm »
Przepraszam, że tak post pod postem, ale jest info z IPN-u:

Na okładce 3 zeszytu jest zapowiedź, że w następnym numerze będzie "Zapora", a na "Zaporze" będzie informacja, że w następnym numerze jest "Żelazny" . W ogólnym rozrachunku zapowiedzi na okładkach będą się zgadzały z kolejnymi numerami zeszytów.


Zamieniliśmy kolejność ze względu na 70. rocznicę śmierci "Żelaznego"

"Zapora" będzie w przyszłym roku. Scenariusz już jest, teraz do pracy zabiera się pan Krzysztof Wyrzykowski.

Zapowiedzi na okładkach będą się zgadzały, ale jak ktoś teraz kupi piątkę, to będzie myślał, że przegapił czwórkę, bo po pierwsze na Żelaznym jest piątka, a po drugie w trzecim tomie było info, że czwórką jest Zapora. Czyli jedyny wniosek wyciągnięty przez czytelnika, który kupi piątkę będzie taki, że przegapił czwórkę. Ale głupi ten IPN. :biggrin: Wystarczyło z przodu okładki dać czwórkę i napisać z tyłu okładki, że przepraszamy, ale zmieniliśmy kolejność z takiego czy innego powodu. Podjęli zabawną decyzję.

Offline bluebeery

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 28, 2016, 06:00:41 pm »
Czy znana jest dniowa premiera nowych Wilczych Tropów ?

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 28, 2016, 06:22:14 pm »
Dziś czytałem w jakimś miejscu, że około 5 lipca. Ale nie pamiętam gdzie było to info.

Offline bluebeery

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 28, 2016, 08:14:37 pm »
Dziękuję za odpowiedź

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:35:27 pm »

Offline bluebeery

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 08, 2016, 07:49:15 am »
Nareszcie! Żeby jeszcze w tym roku wydali ''czwóreczkę'' i będę w pełni kontent. :)

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:16:12 am »
Czwórka jest już napisana, ale jeszcze sporo pracy przed rysownikiem. Wyjdzie w 2017 r.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 29, 2016, 01:58:10 pm »
ogromna szkoda... lubiłem to pismo. Mam nadzieję, że komiksy nie będą następne...


http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/instytut-bez-pamiecipl/zjv1kh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 29, 2016, 02:21:00 pm »
Cytując klasyka: "Zwalniają, znaczy się będą przyjmować" ;)
 
A tak pisząc serio to ponoć już od jakiegoś czasu trwają prace nad tego typu pismem w nieco zmodyfikowanej formulę. O komiksy raczej nie musimy się obawiać. To nadal najchętniej nabywane publikacje Instytutu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 29, 2016, 03:09:34 pm »
Cytując klasyka: "Zwalniają, znaczy się będą przyjmować" :wink:
 
A tak pisząc serio to ponoć już od jakiegoś czasu trwają prace nad tego typu pismem w nieco zmodyfikowanej formulę. O komiksy raczej nie musimy się obawiać. To nadal najchętniej nabywane publikacje Instytutu.


Trwają i podobno ma być od nowego roku, ale nie będzie to już forma tak przystępna jak pamięć.pl... Nie będzie też naczelnego, który był do tej pory. Ciekawe czy uda się trafić jeszcze tam z jakimś komiksem, bo miałem plan na tekst o zeszycie o "Lalku"...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 01, 2016, 11:44:27 am »
Coming soon.
Comics soon. :wink:
Poprzednie tomy mi się podobały, ten też sobie kupię. One w ogóle kosztują po 14 zł chyba, a w pakiecie po dychu były, więc warto kupić oficjalnie swojemu dzieciakowi (czyli nieoficjalnie sobie).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2017, 01:40:33 pm wysłana przez Death »

 

anything