Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 73980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gość

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2014, 02:36:09 pm »
Peta 18, czyli wszystko bierzesz bezmyślnie na wiarę? Cóż, w moim odczuciu to degraduje Twoją wypowiedź do, niestety zbyt popularnego w naszym kraju, zwrotu "ja się na tym nie znam, ale moim zdaniem..."
A w tych niezwykle nudnych książkach, liczba mnoga, zakładam więc, że było ich trochę, nic nie znalazłeś? Żeby było jasne, nie bronię tych publikacji, tylko dociekam, bo brak rzetelności lub przekłamania, nudę pomijam, bo to kwestia gustu :cool: , podważają wiarygodność tej instytucji.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline peta18

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2014, 02:43:59 pm »
Peta 18, czyli wszystko bierzesz bezmyślnie na wiarę? Cóż, w moim odczuciu to degraduje Twoją wypowiedź do, niestety zbyt popularnego w naszym kraju, zwrotu "ja się na tym nie znam, ale moim zdaniem..."
A w tych niezwykle nudnych książkach, liczba mnoga, zakładam więc, że było ich trochę, nic nie znalazłeś? Żeby było jasne, nie bronię tych publikacji, tylko dociekam, bo brak rzetelności lub przekłamania, nudę pomijam, bo to kwestia gustu :cool: , podważają wiarygodność tej instytucji.
A gdzie napisalem ze biore wszystko na wiare? Jak slysze od znajmoego, ktory zajmuje sie historia (a mnie historia kompletnie nie interesuje) i pracuje w archiwum IPN, ze takie przeklamania sa w ksiazkach publikowanych przez IPN to chyba moge mu w tej kwestii zaufac? Sprzedalem Wam tylko ciekawostke, ktora niestety nie pretenduje do miana "ja sie nie znam, to sie wypowiem...". Moglbym napisac, ze w moim odczuciu Twoja wypowiedz pasuje do zbyt populanrnego "trzeba komus dowalic, bo to co wypisuje nie pasuje to do mojego swiatopogladu", ale mam nadzieje, ze nie ot o Ci chodzilo.
Nie jestem historykiem zeby sprawdzac czy byly jakies przeklamania w ksiazkach z ktorymi mialem do czynienia, jest to poza moimi zainteresowaniami. I dla jasnosci ja ich nie czytalem, tylko skladalem na zamowienie IPN i obcowanie z nimi bylo strasznie nudne, choc oplacalne :smile:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2014, 03:02:52 pm »
Jeśli chodzi o nudę książek to jestem w stanie uwierzyć, że to kwestia zainteresowania historią, bo jeśli kogoś ten temat nie interesuje to rzeczywiście może się wynudzić, choć ja osobiście uważam, że pisane są bardzo przystępnie. Mówię tu zarówno o książkach jak i biuletynie, który zakupić można w Empikach.

Co do komiksów to cóż, pewnie, że gusta są różne, ale zarzucać im nudę hmmm...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline gość

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2014, 03:34:54 pm »
Niby dlaczego miałbym Ci dowalać? Jaki zysk miałbym z tego? Peta 18, sprzedałeś informację, która mnie zaciekawiła, myślałem, że wiesz co piszesz, dlatego dociekałem. W przeciwieństwie do Ciebie interesuję się historią, czytam ją, bo mnie ciekawi, i jeżeli ktoś zarzuca nierzetelność lub przekłamania historykowi, to chcę wiedzieć kto to taki i co konkretnie mu się zarzuca.
A tak na marginesie, skoro historia Cię nie interesuje, po co czytałeś książki IPN-u? Wybacz porównanie, ale dla kogoś, kto nie interesuje się grafiką podręcznik do nauki photoshopa, czy corela też nie będzie należał do zbyt wciągających i interesujących.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline peta18

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2014, 04:53:08 pm »
Niby dlaczego miałbym Ci dowalać? Jaki zysk miałbym z tego? Peta 18, sprzedałeś informację, która mnie zaciekawiła, myślałem, że wiesz co piszesz, dlatego dociekałem. W przeciwieństwie do Ciebie interesuję się historią, czytam ją, bo mnie ciekawi, i jeżeli ktoś zarzuca nierzetelność lub przekłamania historykowi, to chcę wiedzieć kto to taki i co konkretnie mu się zarzuca.
A tak na marginesie, skoro historia Cię nie interesuje, po co czytałeś książki IPN-u? Wybacz porównanie, ale dla kogoś, kto nie interesuje się grafiką podręcznik do nauki photoshopa, czy corela też nie będzie należał do zbyt wciągających i interesujących.
OK. Przekazalem tylko ciekawostke, niestety nie mam jak jej zweryfikowac. Niestety zdarzaja sie "naukowcy" ktorym zalezy na publikacji a nie rzetelnosci. I to bywa tak w kazdej dziedzinie, dawno temu na studiach mialem profesora, ktorego habilitacja to byla zrzynka z kilku podrecznikow i kazdy student nawet pierwszego roku bez problemu odnalazlby znajome fragmenty.

I jak pisalem nie czytalem ksiazek IPNu, napisalem przeciez:
 
Cytuj
I dla jasnosci ja ich nie czytalem, tylko skladalem na zamowienie IPN i obcowanie z nimi bylo strasznie nudne, choc oplacalne :smile:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2014, 07:04:20 pm »
Autor recenzji napisal dalej "Autorom udało się jednak uniknąć propagandowej sztampy i stworzyć komiks nie tylko interesujący, ale i poruszający." i wlasnie dlatego uwaza, ze komiksy IPNu sa dretwe i nie da sie ich czytac. A ten recenzowany jest zupelnie inny i poleca i wszystko jasne.

Trochę głupio pisać recenzje pod z góry skonstruowane teorie. Gdyż swoją tezę nie poparł własnym widzimisię. IPN - dużo papierów, dokumentów, akademickość, doktorski styl pisania, hermetyczność, ukierunkowanie na jeden temat itd. Czyli, panocku, nuda i propaganda. Rozumiem tok myślenia autora ale tym stwierdzeniem nie wystawia sobie pozytywnej laurki.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2014, 03:10:57 pm »
Kilka ciekawostek i krótkich newsów dotyczących komiksów IPN-u.

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/05/info-co-sychac-w-krajowym-komiksie.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 07, 2014, 03:24:46 pm »
No i jeszcze ma być ten komiks Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego z fikcyjną historią
Kiedy będzie?

Offline adro

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2014, 03:52:08 pm »
Fajne plany IPN-u :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kapitan Żbik

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2014, 02:00:46 pm »
Komiksy rysowane przez Wyrzykowskiego są świetne. Bardzo ładna kreska realistyczna.

Offline FloreK9

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2014, 02:11:52 pm »
Zgadzam się, uwielbiam jego kreskę! Z "Wilczych Tropów" nie załapałem się na "Zygmunta" bo jeszcze nie wiedziałem o istnieniu tego duetu twórców. :wink: Pozostałe komiksy łącznie z "Zamachem na Kutscherę" i "Wyzwolenie? 1945" sobie bardzo cenię, nie wiem nawet czy nie wolałbym ich wszystkich w czerni i bieli jak Wyzwolenie. Lubię realistyczną kreskę oraz tematykę którą poruszają dlatego czekam z niecierpliwością na kolejne albumy spod ręki Wyrzykowskiego. Chciałbym jednak zobaczyć komiks jego autorstwa cofający się z akcją kilka wieków wstecz bądź poruszający wydarzenia bliższe teraźniejszości.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 08, 2014, 02:23:06 pm »
Założę się, że nie macie pewnego 32-stronicowego komiksu tego duetu, lub może nawet nie wiecie o jego istnieniu.  :smile:
Trzeba kupić 8 części magazynu "Żołnierze Wyklęci" i w nich jest komiks o "Żelaznym" w częściach. 8 razy po 4 strony i jest całość. 32 strony. Czerń i biel.
Ciężko jest kupić komplet. Mnie się kiedyś udało. Dałem 60 zł za całość.
Tutaj aukcja bez jednej części, pewnie znowu wystawi za jakiś czas, bo nie sprzedał: http://allegro.pl/zolnierze-wykleci-rzeczpospolita-nry-1do8-bez-7-i4176812732.html
Tutaj jest trochę plansz: http://wyrzykowski-comics.blogspot.com/2011/05/zelazny-w-rzeczpospolitej.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 08, 2014, 02:34:30 pm »
A ja mam :) kupowałem nie dla samych komiksów, a dla całości. Nawet nie wiedziałem, że to taką wartość teraz ma heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 08, 2014, 02:36:52 pm »
A ja mam :) kupowałem nie dla samych komiksów, a dla całości. Nawet nie wiedziałem, że to taką wartość teraz ma heh
Ja też nie kupiłem dla samych komiksów.
Nie wiem czy wartość. Tam jest chyba 8 zł na okładce, więc 60 zł to i tak mniej, niż 64. :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 08, 2014, 02:42:38 pm »
Ja też nie kupiłem dla samych komiksów.
Nie wiem czy wartość. Tam jest chyba 8 zł na okładce, więc 60 zł to i tak mniej, niż 64. :smile:

no w sumie tak :) chyba już zmęczony jestem heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything