Autor Wątek: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego  (Przeczytany 40238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2015, 05:55:53 pm »
Odwiedził mnie dziś listonosz. Chyba miałem szczęście, bo od 9 dni żadnego nowego konkursu na facebookowym profilu IPN nie było, więc może ten z poniedziałku 19.01. był ostatnią okazją, żeby wygrać ten piękny kalendarz. No to zdobyłem go rzutem na taśmę. Być może jeszcze są w tym sklepie na Marszałkowskiej, więc jak ktoś chce, to niech lepiej ogarnie jakiegoś znajomego z Warszawy i poprosi o zakup, bo wart jest swojej ceny (29 zł kalendarz i wysyłka w takim dużym, chudym kartonie ok 17 zł). Format jak 4 x okładka Plansz Europy (czyli A2) i ponad połowa nowych komiksowych plansz Wyrzykowskiego. Zrobiłem zdjęcia pozostałym ośmiu planszom, których wcześniej nie wrzuciłem na forum, bo wiem, że sam bym chciał zobaczyć jak to wygląda, gdybym kalendarza szczęśliwie nie zdobył. Po kliknięciu dana plansza trochę się powiększy. Zatem enjoy:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2015, 05:59:29 pm wysłana przez Death »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:09:15 pm »
zajebisty kalendarz :)

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:32:17 pm »
Ciekawe czy ta plansza z marca, to pierwsza publicznie zaprezentowana do trzeciego tomu W imieniu Polski Walczącej, a nie specjalnie stworzona do kalendarza... Zapewne tak. Mogliby już wydać Akcję pod Arsenałem, bardzo na ten album czekam. Widać, że znowu będzie napięcie jak podczas czytania Zamachu na Kutscherę, super wygląda ten płonący samochód. Początkowo komiks był w planach na koniec 2014 roku.

Offline spence

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 29, 2015, 02:25:21 pm »
Mam pytanie, czy te albumowe wydania też są tak zajebiście pokolorowane? :oops:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 29, 2015, 02:44:35 pm »
Mam pytanie, czy te albumowe wydania też są tak zajebiście pokolorowane? :oops:
Zdecydowanie są. Lubię też czarno-białe plansze z innych ich komiksów i sam nie wiem co wolę, bo zarówno w czerni i bieli, jak i w kolorach Wyrzykowski radzi sobie znakomicie. Tu sobie pooglądaj plansze: http://wyrzykowski-comics.blogspot.com/
Dodruki tych komiksów są w  Sklepie Gildii tanie jak barszcz w barze mlecznym, a smakują jak obiad w Sheratonie.  :smile:

Tego komiksu jeszcze nie wydali (to chyba coś o Kresach), ale mam nadzieję, że kiedyś dane mi będzie go przeczytać, bo ta plansza mnie niszczy kolorami:

Offline spence

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 29, 2015, 02:52:38 pm »
Dziękuję, widzę jesteś wielkim fanem :).

Rysunkowo bardzo się Wyrzykowski wyrobił, kolory faktycznie sztos. Ciekawe czy by mi to scenariuszowo podeszło... http://3.bp.blogspot.com/_0GGja15f4HA/TSSYeWin-6I/AAAAAAAAAQY/poCAuCg8-2s/s1600/Korfanty%2Bokladka.jpg przypomniałem sobie że miałem to kiedyś przeczytać.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 29, 2015, 03:12:18 pm »
Dziękuję, widzę jesteś wielkim fanem :).
Fanem od 9 maja 2013 roku, kiedy przeczytałem w pociągu Wilcze tropy 1 i 2, a psychofanem od 4 sierpnia 2013 roku, kiedy kupiłem i przeczytałem Łupaszkę, oraz powtórzyłem na spokojnie tamte dwa. :D Potem już poszło.

Mnie się strasznie podobają również scenariuszowo, ale musisz sam spróbować. W końcu na forum są ludzie, którym nie podobają się Wieże Bois-Maury, w co bym nigdy nie uwierzył, gdyby tego nie napisali.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 29, 2015, 04:47:54 pm »
Hola hola nie porównuj Wyrzykowskiego do Hermana. Ten drugi mógłby się naprawdę dużo nauczyć  :wink:


Ps kolory to jedna z tych rzeczy, dla których komiksy IPNu są takie wyjątkowe.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 29, 2015, 05:00:21 pm »
To są dokładnie takie kolory jakich Rosiński użył w Wilczycy. Dokładnie.
A Hermann jest równie dobry jak Wyrzykowski i Rosiński. Ta sama najwyższa półka.

Edit.
IPN napisał na Facebooku, że w tym tygodniu będzie kolejny konkurs, w którym można wygrać kalendarze. Musicie zaczaić się jak rosomak w chaszczach.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2015, 11:54:35 am wysłana przez Death »

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 09, 2015, 07:50:03 pm »
Zobaczyłem na YouTube filmik o bitwie pod Warką i tak się podjarałem, że dostałem w końcu impuls do przeczytania od dawna leżącego na półce komiksu z rysunkami Wyrzykowskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=s9jWevpnKpE
Komiks Bitwa pod Warką w roku 1656 został wydany w 2006 roku, czyli jeszcze przed ofensywą komiksów z IPN-u, ale już po przygodzie rysownika z Westerplatte. Komiksowych plansz jest zaledwie 22 plus 2 strony z krótką biografią Stefana Czarnieckiego i opisem miasta Warka. Może i mało tych stron, ale jest to rzecz tak znakomicie przemyślana graficznie, że w mojej opinii to must-have a nie jakaś miła ciekawostka, czego trochę się obawiałem przed lekturą. Wyrzykowski bardzo ładnie zaprojektował plansze, szczególnie tę początkową z mapą Polski i głównymi aktorami przedstawienia. Akcja jest wartka, Szwedzi dostają łupnia od husarii, czego chcieć więcej?  :smile:  Rysownik jeszcze ćwiczy kreskę, ale już słychać echo nadchodzącego Łupaszki, postacie są nieco kopulaste i grubo narysowane. Dopiero w Wilczych tropach rysownik pójdzie w delikatne pociągnięcia, czyli styl przypominający Rosińskiego z czasów Wilczycy (zresztą rysownik Thorgala też kiedyś wolał grubszą kreskę, czego najlepszym przykładem jest Zdradzona czarodziejka). Mnie się nawet ten stary styl Wyrzykowskiego z Łupaszki bardziej podoba. Nie wiem czy przypadkiem wspomniany Łupaszka 1939 i Wyzwolenie? 1945 nie są jego największymi popisami.
Kupiłem jako ciekawostkę, bom fan tego rysownika, ale miło się zaskoczyłem, bo to dobry komiks.

No to teraz czekam na drugi tom Romowe ze scenariuszem Zajączkowskiego (ma być w maju 2015) i trzeci tom W imieniu Polski Walczącej (bodaj lipiec 2015).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2015, 08:00:07 pm wysłana przez Death »

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 16, 2015, 09:33:13 am »
Jeszcze w tym roku. :smile: 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 02:17:38 pm wysłana przez Death »

Offline Death

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 06, 2017, 02:16:43 pm »



Nowe prace na blogu Wyrzykowskiego: http://wyrzykowski-comics.blogspot.com/


Ponadto na spotkaniu podczas Festiwalu Komiksów Historycznych (  Zajączkowski zdradził, że jednym z ich kolejnych albumów będzie komiks niespodzianka o wojnie polsko-bolszewickiej. "kolej transsyberyjska, śniegi, takie klimaty".  :smile:

Offline skil

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 06, 2017, 02:54:55 pm »
Świetnie są te prace. Chętnie przeczytałbym jakiś komiks rysowany przez Wyrzykowskiego, ale nie pod egidą IPN.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline bluebeery

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego.
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 07, 2017, 07:48:40 pm »




Ponadto na spotkaniu podczas Festiwalu Komiksów Historycznych (  Zajączkowski zdradził, że jednym z ich kolejnych albumów będzie komiks niespodzianka o wojnie polsko-bolszewickiej. "kolej transsyberyjska, śniegi, takie klimaty".  :smile:
Czekam na takie klimaty!

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:56:44 am »
Skil: "Świetnie są te prace. Chętnie przeczytałbym jakiś komiks rysowany przez Wyrzykowskiego, ale nie pod egidą IPN."
 
Od wtorku będzie ku temu okazja:
 

 

anything