trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 239604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #765 dnia: Listopad 30, 2018, 09:03:58 am »
Nic tylko kupować - jak pozostała pozycje Elementala!
Dla mnie Elemental i Studio Lain to wydawnictwa których pozycje kupuję wszystkie. Nawet jak czasem coś niekoniecznie mnie od razu skusi, to i tak daję temu szansę, bo wiem, że dostanę przynajmniej dobry komiks.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #766 dnia: Listopad 30, 2018, 01:07:57 pm »
Jakieś instytucje publiczne? Może niekoniecznie domy dziecka z tym konkretnym tytułem, ale coś w tym kierunku.

Biblioteki publiczne, zwłaszcza te szkolne, zazwyczaj mają dość skromną ofertę komiksową- wiem, bo i moją bibliotekę, i szkolną bibliotekę córki już wspomagam, oddając część swoich komiksów. Pomyślcie o tym kierunku.

Nie wiem , czy bywacie na imprezach takich jak comiccon czy choćby copernicon, tam taki Jeremiasz o parę złotych tańszy szybko znalazłby nabywcę.

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #767 dnia: Listopad 30, 2018, 05:05:41 pm »
Każda umowa przewiduje określoną ilość egzemplarzy - nazwijmy je promocyjnymi - czy to na promocję, czy też na przekazanie w formie darmowej osobom czy też instytucją. Nie możemy z takimi egzemplarzami przesadzać. Co do samych bibliotek - od samych nakładów powyżej 100 szt. 17 idzie do wskazanych bibliotek publicznych - zgodnie z ustawą - dodając do tego egzemplarze autorskie (autor/autorzy, tłumacz, redakcja , DTP) to przy obecnych nakładach komiksowych stanowi  to duży procent nakładu.
Pozostałe powinniśmy sprzedać  - możemy sprzedać np. w rabatach hurtowych lub komisyjnie zniszczyć.
Dystrybutor ma też prawo do ew. pierwokupu po ustalonej w umowie cenie jeśli się jakieś egzemplarze nie sprzedadzą - ale jest to zazwyczaj straszak kontrolny jeśli ktoś wykazuje bardzo małą sprzedaż pod rozliczenie kasy za prawa. 
Poza tym firma na sprzedaży - jakby to nie zabrzmiało - powinna zarabiać a nie rozdawać. Za rozdawanie darmowe - można być pociągnięty do odpowiedzialności za narażenie na straty. A jakie jest prawodawstwo w stosunku do firm ... to lepiej nie mówić.



Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #768 dnia: Listopad 30, 2018, 05:45:16 pm »
A ja się obudziłem z Jeremiah'em późno. Ale od razu grzecznie nadrobiłem i zakupiłem pozostałe tomy.
Więc tu odezwa, do tych którzy się wahają czy warto. Bardzo warto.


KUPUJCIE JEREMIAH, BO TO ŚWIETNY KOMIKS.
Też tak miałem. O ile Durango kupowałem praktycznie od początku to Jeremiaha zakupiłem w całości gdzieś około 12 tomu. Podpisuję się pod apelem, by kupować tą świetną serię.



Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #769 dnia: Listopad 30, 2018, 06:03:46 pm »
Jeremiah za 17-18 zł za tom.


to na dziś jest do ogarnięcia za zakupy w merlinie z masterpassem.
trzeba tylko wybrać 2 tomy - bo massterpass jest naliczany za zakupy powyżej 50zł.


więc chyba jest to fajna opcja aby uzupełnić kolekcje

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #770 dnia: Grudzień 02, 2018, 09:41:21 pm »
Jakby kogoś interesowało to jesteśmy w końcu też na Facebooku
https://www.facebook.com/elementalpl/

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #771 dnia: Grudzień 10, 2018, 09:11:41 pm »
Czy wiadomo coś na temat UW2 tom 2? Będzie? Czytam wątek ale jakoś nie mogę odszukać informacji na ten temat? Ktoś coś wie?

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #772 dnia: Grudzień 10, 2018, 09:20:31 pm »
Wystarczy wejść na stronę artysty. Póki co jesteśmy na bieżąco. Tom 4 jeszcze nie został wydany.

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #773 dnia: Grudzień 10, 2018, 09:30:28 pm »
Wystarczy wejść na stronę artysty. Póki co jesteśmy na bieżąco. Tom 4 jeszcze nie został wydany.
wolę tu zapytać bo wiem że dostanę rzeczową odpowiedz. Dziękuję za info

Offline koziorozec1979

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #774 dnia: Grudzień 11, 2018, 03:41:43 pm »
Witam, czy wiadomo może czy skoro Elemental wydał już obydwa zakończone podcykle Alix Senator, to czy można liczyć na publikację klasycznych przygód Alixa

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #775 dnia: Grudzień 12, 2018, 09:52:35 pm »
Witam, czy wiadomo może czy skoro Elemental wydał już obydwa zakończone podcykle Alix Senator, to czy można liczyć na publikację klasycznych przygód Alixa
Na ten moment nie mamy tego jeszcze w planach - dużo zależy od sprzedaży Alix Senatora.
Jeśli w ogóle to będzie to raczej dość mocno ograniczony nakład - który pójdzie tylko do sklepów komiksowych i to raczej z bardzo małymi rabatami sprzedażowymi...

Offline Sybirak

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #776 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:14:26 am »
Dla mnie  to naprawdę dobre rozwiązanie,kompromis,choć samemu pomimo tego ,ze nie żałuję zakupu nowego Alixa,wątpię abym kupił "starego" Alixa.Dla mnie to już za duża ramota i gdyby to jeszcze zamknęło się w jednym integralu to jeszcze dałbym temu szansę.
Wolałbym,aby wydawnictwo zastanowiło się nad Giacomo C :)

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #777 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:22:46 am »
Wolałbym,aby wydawnictwo zastanowiło się nad Giacomo C :smile:
Giacomo C i Milczenie i krew, to chyba ostatnie przerwane kiedyś u nas frankofony, których powrót bardzo by mnie ucieszył. No i może jeszcze Głowy Orłów. Tak chyba już wszystkie fajne powróciły...

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #778 dnia: Grudzień 13, 2018, 11:09:31 am »
Giacomo C i Milczenie i krew, to chyba ostatnie przerwane kiedyś u nas frankofony, których powrót bardzo by mnie ucieszył. No i może jeszcze Głowy Orłów. Tak chyba już wszystkie fajne powróciły...
Jak najbardziej. Ja bym dodał jeszcze Jessicę Blandy i Niklos Koda ale to chyba mało osób by chciało  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #779 dnia: Grudzień 13, 2018, 11:38:32 am »
Niklos Koda te kilkanaście lat temu wydawał mi się strasznym paździerzem, więc faktycznie dziś bym się na niego nie pisał. Jessici Blandy nie czytałem żadnego z tych kilku tomów, które u nas wyszły, ale plansze fajnie wyglądają i w takiego bardziej oldschoolowego sensacyjniaka, na pewno bym wszedł.