Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 240262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #645 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:20:01 am »
W tym "Twoim parku" (zapewne wyimaginowanym) możesz czytać wiele rzeczy wygodnie.
To mi sie podoba: LucasCorso zaprasza do swojego wyimaginowanego parku, gdzie dzieci i emeryci w każdym wieku siedzą sobie na kocykach i murkach, celebrując komiksy :-)

Niezły zalążek jakiejś odjazdowej fabuły.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #646 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:27:17 am »
Można wiedzieć jaka jest przyczyna wydania tego komiksu w kolorze?

Zgaduję, że to kolejna koprodukcja Elementala, gdzie niewiele mogli powiedzieć co do formy :)

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #647 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:29:18 am »
Park nie jest wyimaginowany. Nazywa się Bois de la Cambre. Mieści się na Uccle, w Brukseli.
Zapraszam, pocelebrujemy razem...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #648 dnia: Kwiecień 15, 2018, 12:39:00 pm »
No, pałowanie się jakością wydania jest już w Polsce na wysokim poziomie. Scream wydaje frankofony, nawet te cienkie, w twardej oprawie i ultra formacie, Mucha też wszystkie nowe amerykańskie serie typu ten nowy Lemire czy Przeklęty wydaje w powiększonym. Nie wiem na co to komu... Wygodnie się czyta te pojedyncze w HC, nie powiem, ale to jedyna zaleta. Wad sporo więcej, z ceną na czele. 45 zł na okładce za pojedynczego Undertakera czy Elryka? Sporo.
Nigdy w życiu nie zrobię tak, że nie zamówię jakiegoś interesującego mnie komiksu z powodu takiego, że będzie pojedynczym zeszytem w mega formacie i HC za pełno hajsów, ale powoli na serio zaczyna mi brakować jakiegokolwiek miejsca na te albumy. Kupuję to co mnie interesuje, to mój jedyny wyznacznik, nie biorę pod uwagę oprawy i formatu, ale są sposoby wydania, które szanuję bardziej.
 Jeremiahy stoją na półce obok Wież Bois-Maury i te 15 dotąd wydanych tomów (16. kupię na dniach, bo widzę, że się pojawił) zajmuje mniej niż 1/2 miejsca stojących obok również 15 albumów Bois-Maury. HC jest fajne w grubasach. Dlatego szanuję Non Stop Comics, że nie wrzuca paru zeszytów do HC, jak robi to Mucha. Fajna cena, mniej miejsca na półce. To jest moim zdaniem droga, że jak chudas to miękka, grubas typu 100 naboi czy Gnat z Egmontu w twardej. To samo frankofony. No już by przynajmniej taki np. Taurus wydawał w HC dyptyki razem, a nie, że każdy Undertaker osobno. Dziś przekładałem komiksy na półkach i stawiałem je w dwóch rzędach. No nie mam już gdzie dawać... Ja chyba zawsze będę za integralami. Dużo naraz, taniej całość, twarda jest, zajmuje mało miejsca na półce. Te powiększone formaty (także w trzecioligowych komiksach) za milion baksów, to zabawna sprawa.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #649 dnia: Kwiecień 15, 2018, 01:05:53 pm »
To zapraszam do mnie do parku, gdzie ludzie ...
...
{Nie dodaję moim zdaniem, bo wszytko co piszę to moje zdanie}

I słusznie, nawet wzgledem Scream się zgadzam - niestety. Chociaż w ofercie SC jeszcze można coś dla siebie znależć, więc jest szansa i nadzieja.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #650 dnia: Kwiecień 15, 2018, 02:23:21 pm »
@ Death nikt nie kwestionuje, że niektóre tytuły zostały bez sensu wydane przez Scream w OHC. Ja wręcz pokusiłbym się o wniosek, że wolałbym by W OGÓLE nie zostały wydane, bo są po prostu słabe. I żal by mi było na nie pieniedzy tak samo w HC jak PB. Więc to nie jest argument. Z resztę nie polemizuję, bo "dużo na raz, taniej, zajmuje mniej miejsca" powraca cały czas, więc gadalibyśmy w kółko to samo. Może więc nie paperbacki a Kindle? Byłby wilk syty, owca cała, a Lucas juz nie wychodziłby z parku.

Offline hopsasa

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #651 dnia: Kwiecień 15, 2018, 02:30:59 pm »
Trochę zeszliśmy z tematu wydawnictwa na temat sposobu wydawania, ale przychylam się do wydań na miękko, w Polsce według mnie zakończył się już etap niszowosci komiksu, który wiązał się również z preferowaniem twardych okładek. Ta niszowosc w takim sensie ze tysiąc osób kupowało prawie wszystko co chciało i zbierało to latami i ewentualnie sprzedawało po kilku latach dużo drożej z powodu braku dostępności tytułu. Teraz komiks to taki sam artykuł jak ksiazki, łatwo dostępny, przystępny cenowo dla sporej grupy odbiorców, gdzie niektóre egzemplarze maja wysokie ceny a reszta idzie w drugi obieg coraz taniej i taniej i są egzemplarze w świetnym stanie i takie do poczytania i wyrzucenia.
Apropos okładek, jak miałem remont w pokoju, przenoszenie tych twardzieli kosztowało sporo wysiłku, nie miałem tego gdzie upchnąć a te miękkie dużo łatwiej. Jak sprzedaje komiksy to na te twarde pudła wielkie muszę trzymać, paczka ciężka, kurierzy musza to nosić później 😀 Taka seria XIII nawet samo 12 tomow to już dźwiganie. A spróbuj jeden z drugim Wkkm 60 tomow w pudło włożyć i przenieść kilka pięter 😀
Jeśli chodzi o Kindle to z ksiazkamj już się przerzuciłem, jeśli chodzi o komiksy to jednak jeszcze nie spróbowałem bo estetycznie jednak spora strata. No i kiedyś trzeba odpocząć od monitora 😀

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #652 dnia: Kwiecień 15, 2018, 03:10:55 pm »
A tak na czele wszystkich argumentów za SC stoi chyba po prostu zwykły zdrowy rozsądek.
10 tomów Jeremiaha to mniej niż połowa grubości 10 tomów Comanche.
Nigdy nie myślałem o zarabianiu na odsprzedaży komiksów, ale do jakiego stopnia można zmuszać członków rodziny do ekspansji komiksów w naszych 4 ścianach? Zarażenie ich tą pasją jakoś mi nie wychodzi (#BoomKomiksowy).
Tak więc popieram SC dla pojedynczych, a HC dla zbiorczych i grubasów. To najrozsądniejsza opcja.


Tekst LucasCorso o czytaniu w parkach chyba lekko nie zrozumiany (jakby wychodziła tendencja patrzenia na okładkę właśnie...). Dzięki za namiar, jak tam będę, to zwrócę uwagę.


@Elemental: Wasza opcja długich serii na miękko to był świetny wybór. uważajcie, by nie iść w opcję Screamową - ludzie teraz naprawdę selekcjonują przy zakupie.


Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #653 dnia: Kwiecień 28, 2018, 10:43:40 pm »
Jestem po lekturze UW1 (1) Cóż - świetna sprawa...Bohaterowie, rysunki, fabuła, wydanie...aż mnie korci aby sięgnąć po kolejną część ale...dobro trzeba sobie dawkować...na razie Gaiman (nie że jakiś przerywnik  ;-) ) Tak czy owak, rączki świeżbią...Elemental - BRAWO za wydanie tej serii

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #654 dnia: Kwiecień 30, 2018, 04:14:08 pm »
Z UW1 - 2 radzę się spieszyć - ostatnie domy do normalnej dystrybucji już wysłaliśmy ostatnie egzemplarze - obecnie mamy już tylko kilka na ew. wymiany lub komplety - ale są to już pojedyncze sztuki.
Generalnie UW1-1 i UW2-1 też nie ma oszałamiających ilości - co do ew. dodruków wszystko zależy kiedy pojawią się kolejne tomy UW2. Raczej skupiamy się na nowych tytułach niż dodrukach.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #655 dnia: Kwiecień 30, 2018, 04:21:49 pm »
Szkoda, że Bajram przystopował prace nad dalszą częścią UW2. Trzeci tom wyszedł w 2016 roku i na razie cisza.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #656 dnia: Kwiecień 30, 2018, 07:24:05 pm »
Prezentacja majowych nowości plus filmowy zwiastun nowej serii: www.komiks.gildia.pl/news/2018/04/oficjalne-zapowiedzi-elementala-na-maj-2018
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #657 dnia: Maj 23, 2018, 07:13:04 am »
"Alix Senator" czyli otrzymałem dokładnie to czego chciałem. Autentycznie udana produkcja:
 
 http://paradoks.net.pl/read/35266-alix-senator-tom-1-cykl-drapiezcow-recenzja

Offline kalbaro74

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #658 dnia: Maj 24, 2018, 06:42:06 pm »
Saga Orków przeczytana. Bardzo śmieszne są te dwa Orki, jak ktoś się chce pośmiać podczas lektury to polecam i jeszcze są bardzo ładne kolory w tym komiksie.

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #659 dnia: Czerwiec 07, 2018, 07:41:24 pm »
Saga Orków przeczytana. Bardzo śmieszne są te dwa Orki, jak ktoś się chce pośmiać podczas lektury to polecam i jeszcze są bardzo ładne kolory w tym komiksie.


Trzeba przyznać SAF ma bardzo dobrą drukarnię i do tego wiedzą jak drukować komiksy. Osobiście uważamy, że tylko 3 drukarnie w Polsce robią tej jakości druki komiksów w kolorach m. in. ReadMe z którą współpracujemy i takie wpadki jakie były z kolorami w niektórych naszych wcześniejszych komiksach już się nie powtórzą.

 

anything