Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 237286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 10, 2017, 04:10:06 pm »
A możliwe. Wg mnie wygląda to tak, że wydawca dostarcza produkt do hurtowni, a z hurtowni pobierają go sklepy, z nich towar trafia do klienta. Ale mogę się mylić.


Jest tak, jak piszesz. Ale wcześniej pisałeś o autorach, ktorzy sami siebie wydali i ani słowem nie wspomniałeś o tym, jak wyglądała dystrubucja ich książek.
Bo ja znam autorów komiksow, którzy mają kłopoty właśnie z dystrybucją. I o takich też kłopotach wspomniał Elemental. 
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 10, 2017, 06:05:14 pm »
Tak, może pomyliłem coś, ale wydawało mi się, że ci autorzy sami sprzedawali bezpośrednio przez swoje wydawnictwa bez pośredników.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 10, 2017, 06:50:59 pm »
Tak, może pomyliłem coś, ale wydawało mi się, że ci autorzy sami sprzedawali bezpośrednio przez swoje wydawnictwa bez pośredników.


To może zdradzisz, o jakich autorów i jakie dzieła chodzi?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 10, 2017, 06:52:51 pm »
Michał Szafrański - Finansowy Ninja (25 000 sprzedanych książek)
Jacek Bartosiak - Pacyfik i Eurazja. O wojnie (ponad 10 000)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 10, 2017, 08:40:45 pm »
Michał Szafrański - Finansowy Ninja (25 000 sprzedanych książek)
Jacek Bartosiak - Pacyfik i Eurazja. O wojnie (ponad 10 000)

Czytałem niedawno o tym Finansowym Ninja. Autor najpierw przez wiele lat prowadził bloga i zgromadził mnóstwo fanów. Potem wydał dla nich książkę. Jak masz tysiące obserwatorów, którzy są potencjalnymi klientami, to możesz olać dystrybucję. A jak nie masz?

W każdym razie ten przykład nie bardzo można w jakikolwiek sposób przenieść na rynek komiksowy. To znaczy są różne webkomiksy, które najpierw ukazują się na blogu, a potem na papierze. Ale do 25 tys sprzedanych egzemplarzy wciąż im daleko...

Wracając do sedna - oczywiście można próbować omijać hurtownie i innych pośredników, którzy mają małe obroty a duże marże. Są przykłady wydawców sprzedających wyłącznie (czy też prawie wyłącznie) bezpośrednio, są wydawcy dostarczający tylko do małej grupy specjalnie wybranych księgarń: popularnych wśród komiksiarzy, generujących duże obroty i małe marże. Niestety sprzedaż zawsze będzie mniejsza niż w szerokiej dystrybucji (coś za coś),  a mniejszy obrót to większe koszty jednostkowe. Każdy musi znaleźć swój złoty środek.

Offline Zamorano

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 14, 2017, 11:46:47 am »
Michał Szafrański - Finansowy Ninja (25 000 sprzedanych książek)
Jacek Bartosiak - Pacyfik i Eurazja. O wojnie (ponad 10 000)

O pierwszym tytule się nie wypowiadam. Natomiast co do Bartosiaka moim zdaniem, gdyby książka miała normalnego wydawcę z normalnymi mocami wytwórczymi oraz dystrybucją i normalną dystrybucję to sprzedał by wykładniczo więcej.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 14, 2017, 12:17:18 pm »
O pierwszym tytule się nie wypowiadam. Natomiast co do Bartosiaka moim zdaniem, gdyby książka miała normalnego wydawcę z normalnymi mocami wytwórczymi oraz dystrybucją i normalną dystrybucję to sprzedał by wykładniczo więcej.


I miałby z tego mniej pieniędzy niż teraz, bo wydawnictwo przygarnęłoby 90% zysków...


@Kokosz
Blog Szafrańskiego istnieje od 2012 roku, nie powiedziałbym, że to "wiele lat", ale wiem o co Ci chodzi.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Zamorano

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 14, 2017, 03:00:24 pm »
Bartosiak spokojnie miał by mniej więcej 15% ceny okładkowej dla siebie. A zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem spokojnie zeszło by znacznie więcej niż 10k.. Było wtedy spore zainteresowanie książką na prezent, która w normalnych księgarniach (nie tylko sieciówkach) była właściwie niedostępna. Ze sprzedażą wysyłkową w necie się wtedy nie wyrabiali.  Co do jego wspólników w tym wydaniu to zgoda. Ale sądzę, że już by 40 koła zeszło i książka była by nieco tańsza. W sumach bezwzględnych nie wiem czy miał by mniej czy tyle samo. A może więcej. Ale organizacyjnie obecny wydawca nie jest przygotowany na taki sukces (i ekspansję) jak na razie biorąc pod uwagę moce wytwórcze swoje i jakość dystrybucji poza netem (jak i tempo realizacji zamówień w necie). Jakość edytorska za to bardzo ok. Ale to już na marginesie tego tematu bo off top się robi.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 14, 2017, 05:56:30 pm »
Nie wydaje mi się, żeby nowy autor (to jego pierwsza książka) mógł "spokojnie" otrzymać 15%, skoro normą jest 5, góra 10% dla autora. To że książka jest czasem niedostępna IMO działa na korzyść, gdyż wzmaga chęć posiadania (tak jak z wyprzedanymi komiksami). Gdyby wydawca obniżył cenę, to spadłaby jakość wydania i ilość pieniędzy jakie otrzyma autor (co jest oczywiste, gdy otrzymuje się % od ceny każdego egzemplarza, jeśli cena jest niższa to i wynagrodzenie spada). Był to pilotaż i pierwszy test dla nowego wydawnictwa. Jakby wiedzieli, że książka spotka się z takim zainteresowaniem, to wydrukowaliby od razu 15k (jeśli mieli tyle pieniędzy), ale nie byli w stanie tego przewidzieć. Książki zabrakło w grudniu, bo drukarnie były zawalone zamówieniami na święta. Myślę, że wyciągnęli wnioski i będzie tylko lepiej (wprowadzili przecież po głosach klientów możliwość zamówienia zagranice i płatności przez Pay Pal, nawiązali współpracę z kilkoma dyskontami, żeby poszerzyć kanał dystrybucji). Jak na małe wydawnictwo, gdzie pracuje kilka osób, poszło im nieźle.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 24, 2017, 10:16:25 pm »
Pod poniższym linkiem oficjalna zapowiedź UW1 1-3
http://www.elemental.pl/pl/katalog/universal-war-one/universal-war-one-wydanie-zbiorcze-tom-1


W najbliższym czasie powinna się też pojawić zapowiedź Durango 13 - liczymy, że ten tom powinien być na przełomie marca/kwietnia

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 24, 2017, 11:08:36 pm »
Dotrzymujecie słowa. To się chwali :biggrin:

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 24, 2017, 11:50:57 pm »
Świetnie.
Rozumiem, że po UW1-1 będą Władcy Chmielu w integralach. :idea:

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 25, 2017, 06:13:11 am »
Przydałby się też "Jeremiah" 13...

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #508 dnia: Luty 25, 2017, 07:55:56 am »
Jeremiah 13 - Strike. Jest zapowiedziany za 10 dni w Sklepie Gildii.


Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 25, 2017, 03:35:24 pm »
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 03:38:28 pm wysłana przez anx239 »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

 

anything