Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 240307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 20, 2016, 10:03:29 pm »
raczej wydawnictwu.
Ten tekst był do wydawnictwa  :smile: które tu zagląda.

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #436 dnia: Październik 21, 2016, 10:43:26 am »
Ten problem występuję ostatnio bardzo często w komiksach drukowanych w JW Projekt (nie tylko Elemental i Taurus)

Myślę że wypadałoby dać znać drukarni o problemie.


Przeglądaliśmy kilka egzemplarzy Jeremiah 11 i wydają się ok w stosunku do materiałów jakie otrzymaliśmy od dystrybutora praw. W celu rozpoznania dokładniejszego - bardzo prosimyo podanie numerów stron czy tu na forum, czy też przez formularz kontaktowy (preferujemy ten rodzaj kontaktu). Bo problem może być czy to właśnie samego druku ale też samych oryginalnych materiałów, oczywiście może też chodzić o indywidualne wrażenia estetyczne, ale bez wskazania konkretnych stron i podesłania ich skanu ze wskazaniem miejsc trudno coś wyrokować...
Obiecujemy taki sygnał/zgłoszenie sprawdzić.


JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #437 dnia: Październik 21, 2016, 11:01:34 am »
W przypadku Jeremiaha 11 to musi Amsterdream podać przykłady (ja jeszcze nie mam).

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #438 dnia: Październik 21, 2016, 01:43:08 pm »
Najbardziej to widać na stronach 19, 22 i 23



Strony 19 i 20 do kontrastu. W rzeczywistości aż tak tego nie widać jak na zdjęciu. Aparat trochę uwydatnia brak nasycenia. Ale różnica jest.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #439 dnia: Październik 21, 2016, 02:29:52 pm »
Jeśli napisy w dymkach (jeśli nie drukowane osobno) też są wyblakłe to jest to na pewno błąd druku.

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 24, 2016, 09:00:30 am »
Najbardziej to widać na stronach 19, 22 i 23

---

Strony 19 i 20 do kontrastu. W rzeczywistości aż tak tego nie widać jak na zdjęciu. Aparat trochę uwydatnia brak nasycenia. Ale różnica jest.


Dziękuje za informację - sprawdzimy najpierw jak to wygląda w naszych materiałach do druku i w innych dostępnych egzemplarzach. Dopiero w kolenym kroku wykonamy zapytanie do drukarni.

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 26, 2016, 01:54:45 pm »
Uff jakoś się udało i "Universal War One - Wydanie Zbiorcze - Tom 2" jest już od dzisiaj w sprzedaży.

Offline daviddaniel

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 26, 2016, 02:35:06 pm »
Super, a kiedy będzie w bonito?

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 26, 2016, 02:46:44 pm »
Super, a kiedy będzie w bonito?
Dzisiaj zostało wysłane do Bonito
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 02:50:03 pm wysłana przez Elemental »

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #444 dnia: Listopad 04, 2016, 09:33:21 am »

Dziękuje za informację - sprawdzimy najpierw jak to wygląda w naszych materiałach do druku i w innych dostępnych egzemplarzach. Dopiero w kolenym kroku wykonamy zapytanie do drukarni.


Jeremiah 12 i Durango 12 będą wydrukowane w ReadMe.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #445 dnia: Listopad 20, 2016, 09:32:36 am »
Pytanie do wydawnictwa: Jak się sprzedaje UW1? (Nie pytam o dokładne dane)
Pytanie do osób, które już kupiły UW1: Jak wrażenia? :smile:
Pytanie ogólne: UW2 ma mieć 6 tomów jak UW1? Ktoś zna plan wydawniczy tomów 3-6 w oryginale?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #446 dnia: Listopad 20, 2016, 10:06:29 am »
Nie ma sensu czytać UW1 tomy 3-6 bo to ciągła historia i lekturą od środka psuje się wszystko. Tak,  z lekturą całości lepiej czekać do maja.  A samo wydanie  baaardzo fajne.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #447 dnia: Listopad 20, 2016, 10:25:49 am »
Nie ma sensu czytać UW1 tomy 3-6 bo to ciągła historia i lekturą od środka psuje się wszystko. Tak,  z lekturą całości lepiej czekać do maja.  A samo wydanie  baaardzo fajne.


Pisząc "Pytanie ogólne: UW2 ma mieć 6 tomów jak UW1? Ktoś zna plan wydawniczy tomów 3-6 w oryginale?"
miałem na myśli UW2. UW1 czytałem to co wydał Egmont i fanowską (piracką, nielegalną, złodziejską - jak wolą niektórzy) translację tomów 4-6 - dlatego wiem, że historia jest warta zakupu. Chociaż pewnie poczekam z zakupem przynajmniej do lutego - żeby dwa tomy od razu zakupić, a potem w maju ostatni (tak naprawdę pierwszy, czuję się jakbym pisał o gwiezdnych wojnach - tam też początek wypuszczono na końcu :smile:
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #448 dnia: Listopad 20, 2016, 01:13:51 pm »
Trafiłem na bardzo, ciekawą, wyczerpującą, zawierającą ciekawostki opinię odnośnie UW. Autorem jest Dariusz Cybulski. Można przeczytać na Bonito (opinie czytelników). Jeśli Pan Dariusz jest użytkownikiem forum mógłby założyć wątek poświęcony UW.
Bardzo interesujący tekst. Warto przeczytać:
http://bonito.pl/k-1755154-universal-war-one-wydanie-zbiorcze-tom-2



Pisząc "Pytanie ogólne: UW2 ma mieć 6 tomów jak UW1? Ktoś zna plan wydawniczy tomów 3-6 w oryginale?"\


Znalazłem informację. Bajram zaczynając UW1 miał już plan/skrypt na UW2 i ... UW3.
Ma być po 6 zeszytów.
To z rozmowy z autorem:
Cytuj
J'ai eu la chance de rencontrer M Bajram samedi:UW1 2 et 3 sont prévus sur un total de 18 tomes (3 x 6 tomes)

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 01:27:29 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #449 dnia: Listopad 20, 2016, 01:36:02 pm »
Widziałem na francuskiej wiki, że 3 tom UW2 w listopadzie 2016 (znaczy teraz) został wydany. Ciekawi mnie ile będę czekał na ostatnie 3 tomy UW2.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore