trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 240322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 13, 2016, 11:30:06 am »
Przecież ocenili prawdopodobieństwo na 100 procent. To powinno już nieco zmienić ton komentarzy czy porad. Napisali, że będzie ciężko,  ale zakładają,  że się uda. Ja mam tylko prośbę, by wydawnictwo oceniło sukces sprzedaży po dłuższym okresie czasu. Końcówka roku to będzie tak strasznie gorący okres,  że może po prostu wypaczyć statystyki. Wielu zainteresowanych będzie musiało kombinować. Np.u mnie taki jeszcze niedawno must have 1000 album KSK już nieco spadł na liście (mam Relaxy). To przez zapowiedzi innych wydawnictw. UW jest naprawdę warty wzięcia- i ludzie to widzą,  tylko mogą potrzebować więcej czasu.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 13, 2016, 04:49:34 pm »
planujecie rozpocząć wydawanie tej serii od połowy

Coś ci się chyba pomyliło... Zresztą wiesz, bo sam o tym piszesz chwilę później.

co jest kompletnie bez sensu

Patrz, wydawnictwo nie zauważyło, że to bez sensu... Kurcze, jak dobrze, że im to uświadomiłeś, zanim będzie za późno...

Tak, było wydanie Egmontu, ale bardzo dawno temu i dziś pewnie mało kto je ma.

Myślę, że byś się zdziwił...

Ankieta pokazuje wyraźnie czego oczekują czytelnicy

Ankieta pokazuje, że z 73 osób które wzięły w niej udział 45 woli od początku, a reszta woli inne opcje. Oczywiście, jest to jakaś wskazówka dla wydawcy, ale z "pokazuje wyraźnie czego oczekują czytelnicy" znów coś ci się pomyliło...

Z resztą twojego posta nawet bym się zgodził. Że potencjał UW1 jest duży. Że jeśli wydawca się obawia, powinien rozważyć crowdfunding...

Natomiast to co napisałeś w pierwszej części posta trudno mi jest odebrać inaczej, niż jako wymądrzanie się pod hasłem "ja wiem lepiej, bo jestem znawcą komiksowego rynku i macie zrobić tak jak ja piszę".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 05:03:16 pm wysłana przez Kokosz »

Offline weiter

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 13, 2016, 05:34:07 pm »
Dla mnie decyzja o wydawaniu serii od czwartego albumu jest jak najbardziej na plus.
Może kogoś to zdziwić, ale posiadam pierwsze trzy tomy
(nie, nie wyrzuciłem ich do śmietnika, bo wydawca nie chciał kontynuować serii)
i chętnie poznam zakończenie tej historii.
Gdyby miał się ukazać integral, wtedy nie miałbym wyboru i kupiłbym komiks w takiej właśnie formie.
Ale przy ilości obecnie wydawanych, ciekawych komiksów i braku funduszy,
albumów 1-3 po raz drugi nie mam zamiaru kupować.
Więc gdyby Elemental wydał najpierw albumy 1-3, a więcej osób, które posiadają już te części,
postąpiłoby tak jak ja, to mogłoby się okazać, że wydanie UW1 od początku poniosłoby klapę
i wydawca nie wydałby albumów 4-6 i znów czytelnicy zostaliby na lodzie.
A w chwili obecnej jest szansa i na zakończenie historii i na rozpoczęcie jej od nowa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 05:40:28 pm wysłana przez weiter »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 13, 2016, 05:37:23 pm »
Patrz, wydawnictwo nie zauważyło, że to bez sensu... Kurcze, jak dobrze, że im to uświadomiłeś, zanim będzie za późno...

Proponuję więcej jadu. Cóż, skazywanie serii bycie ekskluzywnym tytułem dla wybranych czytelników nie zwiastuje sukcesu wydawniczego. Ja i - jak widać - kilka osób z tego forum od połowy tej serii, przynajmniej na razie, nie kupi. Udowadniaj swoją rację dalej, świetnie ci idzie.

Myślę, że byś się zdziwił...

A ja myślę, że ty byś się zdziwił. No i?

Przejrzyj sobie temat ze zdjęciami kolekcji użytkowników. Przeważają tam tytuły wydawane w ostatnich 2-3 latach. No ale przecież wiesz lepiej.

Ankieta pokazuje, że z 73 osób które wzięły w niej udział 45 woli od początku, a reszta woli inne opcje. Oczywiście, jest to jakaś wskazówka dla wydawcy, ale z "pokazuje wyraźnie czego oczekują czytelnicy" znów coś ci się pomyliło...

Naginaj fakty dalej - 45 osób odpowiedziało, że woli od początku, a 5 kolejnych, że tom ma, ale i tak by kupiło. Czyli reszta stanowi 24 osoby, z czego 10 nie jest w ogóle serią zainteresowana, więc nie ma sensu brać ich pod uwagę w tej dyskusji - oczywiście to przemilczałeś. Odejmując te 10 osób, jest 50 do 14.

Jest całe pokolenie czytelników, które w 2003 roku było albo za młode albo straciło po boomie lat 90. zainteresowaniem komiksami i oni pierwszych 3 tomów nie mają (twoim zdaniem jest to mniejszość, wzrost sprzedaży komiksów w ostatnich latach pokazuje, że niekoniecznie) i tych 4-6, przynajmniej na razie, nie kupią, bo tego komiksu od połowy zwyczajnie czytać się nie da. To nie jest Bouncer, gdzie mając kłopoty z prawami do wcześniejszych tomów, można pozwolić sobie na wydanie późniejszych, które stanowią w miarę odrębną całość. Jak już pisałem, niech wydawca sobie robi co chcę, chciałbym mieć kompletną historię w jednym wydaniu, i tyle. Skoro jest taki ogrom posiadaczy tomów 1-3, to przecież nie ma się co martwić takimi marudami jak ja, prawda?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 05:41:19 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 13, 2016, 07:15:33 pm »
[...]
 przecież nie ma się co martwić takimi marudami jak ja, prawda?
niby nie ma, ale:
Powiem tak, po tych komentarzach poważnie zastanawiamy się na wydanie UW1 4-6 i UW2 1-3 w bardzo ograniczonym nakładzie i wyższej cenie

...czyli kilka marud (być może) już zrobiło swoje
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Funny

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 14, 2016, 05:33:54 am »
Nie posiadam pierwszych części tej serii - a po planszach prezentacyjnych - byłbym nią zainteresowany.
Jednak dla mnie,  taką oferowaną przez wydawnictwo formę porównam np do zakupu auta.
Kupcie karoserię i koła bo pracujemy właśnie nad silnikiem. Jak sprzedamy odpowiednią ilość karoserii i kół to wtedy będzie silnik.
Wybaczcie ale chcialbym mieć pewność, że kupię coś - jako integralną całość.
Jeśli pierwsze trzy części wyjdą - nawet w ograniczonym nakładzie, nawet na zasadzie zbiórki - to macie we mnie klienta. W innym przypadku po prostu grzecznie podziękuję.
Pozdrawiam także wydawnictwo i dziękuję jako forumowicz za aktywność.

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 14, 2016, 08:29:16 am »
Mała uwaga. To, że komiks został wydany w 2003r. nie oznacza że rozszedł się jak świeże bułeczki. Dokładnie nie pamiętam ale na pewno był dostępny przez ładnych kilka lat. Nakłady egmontu były wtedy lekko przestrzelone, także nawet jeżeli kontynuację kupi połowa z obecnych posiadaczy, to tytuł się sprzeda.   

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 14, 2016, 08:39:41 am »
taurus dokończył murenę i skorpiona. sprzedaż musiała być dobra skoro wydali te serie do końca. uw to znana seria, więc skusi też osoby które nie mają pierwszych tomów. lepiej wskoczyć w połowie seriii niż nie poznać jej wogóle.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kris1982

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 14, 2016, 11:07:30 pm »
Mi wystarczy że prawdopodobieństwo wyjścia UW1 1-3 ma 100 %. Będę kupował po kolei jak Elemental będzie wydawał.

Offline eskos

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 15, 2016, 09:37:22 am »
Nie kupiłem wydania Egmontu, ale kupię teraz zbiorcze od Elementala. Z przeczytaniem poczekam jak wyjdzie całość żeby zacząć od początku. Mam takie zaległości w lekturze, że rok spokojnie mogę poczekać :-).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 10:51:23 am wysłana przez eskos »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 30, 2016, 07:52:36 pm »
Są zapowiedzi Durango i Jeremiaha https://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/elemental jeszcze tylko po 2  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #401 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:48:36 pm »
Na alei taka zapowiedź http://www.alejakomiksu.com/komiks/17391/Universal-War-One-4-Potop/ czyli jednak pojedynczo.

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #402 dnia: Wrzesień 09, 2016, 02:21:44 am »
Na alei taka zapowiedź http://www.alejakomiksu.com/komiks/17391/Universal-War-One-4-Potop/ czyli jednak pojedynczo.
Jak dla mnie: czyli jednak - jak całkiem często - ktoś znów na któryms z portali komiksowych coś pomylił. Zresztą wydaje mi się (może się mylę), że ta zapowiedź w takiej formie pojawiła się już na alei jakiś czas temu.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #403 dnia: Wrzesień 09, 2016, 08:40:57 am »
Jak dla mnie: czyli jednak - jak całkiem często - ktoś znów na któryms z portali komiksowych coś pomylił. Zresztą wydaje mi się (może się mylę), że ta zapowiedź w takiej formie pojawiła się już na alei jakiś czas temu.
Dokładnie, też mam wrażenie, że ten news już był.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #404 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:02:43 am »
To ja cały czas liczę na Integral UWO 1-6  :smile:   

 

anything