Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 240349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 07, 2015, 02:34:42 pm »
Moje pierwsze skojarzenia to komiksy wydawnictwa Astra.

Jakoś nie wróżę tej serii powodzenia, ale kto wie? Rysunki całkiem przyjemne.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 07, 2015, 03:22:30 pm »
Wiecie co? Akurat w komiksie o Jugolach nie będzie mnie razić ewentualna propaganda, bo za bardzo nie znam się na Bałkanach. Trochę tylko ogarniam te różnorakie mordy i bombardowania (nawet tam byłem niedługo po akcjach NATO i widziałem te wszystkie rozwalone budynki), a w takim komiksie będę się cieszył wartką akcją i fajnymi rysunkami czołgów, samolotów i żołnierzy w mundurach. Wiadomo, że wolałbym, żeby zachowali realia, mógłbym się czegoś nauczyć, ale to nie jest Podziemny front w Polsce, żeby mnie to aż tak bolało.
Mam nadzieję, że to jest A4, bo cena jest wysoka.

Edit.
Tutaj są okładki poszczególnych tomów:
http://www.catawiki.com/catalog/comic-books/series-protagonists/12288-partizanen-de?language=all&hide_language_switch=true
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2015, 03:49:46 pm wysłana przez Death »

Offline keram

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 07, 2015, 04:23:07 pm »
Starcek: "Sukces gwarantowany jeśli dziady się na to rzucą powodowani sentymentem."
 
Z przykrością stwierdzam że jako przedstawiciel dziadowskiej społeczności nie rzucę się, bo nie mam ubeckiej emerytury. A przy obecnej podaży pewnie taka byłaby niezbędna. Niemniej cieszę się, że coś takiego do nas trafi. Może się mylę, ale jugosłowiańskich komiksów chyba nikt dotąd u nas nie publikował. Nawet "Świat Młodych".

W jednym z pierwszych numerów "Krakersa" był jugosłowiański komiks historyczno-przygodowy o średniowieczu. Tytuł chyba "Neretiański pirat".

Nie wiem czy kupię "Partyzantów", zobaczę, ale jestem zaciekawiony, po za tym to dobrze, że wydawcy sięgają po komiksy z "naszego regionu", czekam na powrót Węgrów!

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 07, 2015, 05:49:26 pm »
Podejmę ryzyko. Rysunki old school- kiedyś człowiek by się jarał. Propagandy się jakoś nie boję, bardziej chyba naiwności danych historii. Przyłączam się do apelu o komiks węgierski!

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 07, 2015, 06:50:45 pm »
Old school pełną gębą. Biorę w ciemno. Świetny pomysł z sięgnięciem po ten tytuł.

Offline Eieo

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 09, 2015, 08:52:48 pm »
Wygląda na to, że integral Partyzantów ukaże się w Polsce równocześnie z wersją niderlandzką: http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#Partizanen  :wink:

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 09, 2015, 10:49:33 pm »
Wygląda na to, że integral Partyzantów ukaże się w Polsce równocześnie z wersją niderlandzką: http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#Partizanen  :wink:

Hmmm, 128-stronicowy integral - cienki trochę  :sad: (i do tego jeszcze za 25 euro? :roll: ). Bida.

PS. A ta holenderska (a może belgijska?) strona całkiem fajna.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 10, 2015, 05:21:04 am »
PS. A ta holenderska (a może belgijska?) strona całkiem fajna.
To belgijska strona po flamandzku :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 10, 2015, 11:27:02 am »
To belgijska strona po flamandzku :smile:

Czyli: obca, zacofana cywilizacja  :badgrin: Przeciętny Belg ma wybór: ''w tym miesiącu kupię kilka komiksów i głoduję albo vice versa''. Nie to, co my, dynamicznie rozwijający się kraj w centrum Europy...  :roll:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 05, 2015, 10:41:53 pm »
Nie powiem nic o Partyzantach, bo ich nie kupiłem ;) (nie wiem, jak Wy, ale już czuję w kościach tą mnogość tytułów, nowych wydawnictw... zacząłem staranniej selekcjonować tytuły do zakupu; takich Partyzantów jeszcze rok temu łyknąłbym jak pelikan, a teraz niet!)
Więc zamiast Partyzantów przeczytałem właśnie zaległego 5. Jeremiaha; choć większą część tej długiej serii znam od dawna, kolejne tomy, wydane przez Elemental, czytam z coraz większą przyjemnością! (zupełnie odwrotnie niż coraz bardziej nurzące Durango...). W nowym Jeremiahu bije po oczach kreska Hermanna, która w ciągu tych kilku zeszytów tak pięknie wyewoluwała! No i ten domek na prerii (...eee raczej wagon kolejki naziemnej) i inne szczególiki tego westernu postapo, to elementy, które tworzą tzw. "klimat", coś czego nie sposób zdefiniować, a czym Jeremiah zdaje się coraz bardziej przesiąkać.....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 01, 2015, 03:58:11 pm »
A ja jednak przekonałem się do tych "Partyzantów" i kupiłem. Jeszcze nie czytałem, ale po przejrzeniu muszę stwierdzić, że plansze prezentują się bardzo dobrze. Klasyczny, realistyczny rysunek i porządna kolorystyka, aż miło się na to patrzy. Oby fabularnie "Partyzanci" dorównali rysunkom.

Offline keram

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #281 dnia: Lipiec 01, 2015, 05:45:02 pm »
Ja przeczytałem na razie pierwszą historię, rysunki w porządku, fabuła też, choć pod koniec miałem już trochę dosyć gdy dzielni dywersanci po raz kolejny robili w konia podstępnych Niemców, za dużo tych sprytnych forteli jak na jedną opowieść.
W pewnym miejscu literówka - zamiast "eskadra" powinno być "eskorta".

Czy Elemental planuje jeszcze jakieś oldskulowe integrale np. Al & Brock (Les Casseurs), Luc Orient?

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 12, 2015, 04:09:14 pm »
Otrzymałem z Gildii pierwszy tom Partyzantów. Nie czytałem jeszcze, ale po przejrzeniu stwierdzam, że rzecz wygląda bardzo fajnie. Jest już zapowiedź tomu drugiego http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/partyzanci/2

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:22:02 pm »
Czy Elemental planuje jeszcze jakieś oldskulowe integrale np. Al & Brock (Les Casseurs), Luc Orient?

Luca Orienta bym łyknął jak gęś kluski!

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 13, 2015, 05:34:38 pm »
Ja również chętnie kupiłbym Luca Orienta. Jest zresztą mnóstwo klasycznych komiksów, które czekają, aż ktoś je wydam na naszym rynku.