Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 239932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 27, 2014, 07:01:33 pm »
ladne zapowiedzi, ladne tempo.
Ogolnie fajnie, ze obie serie przyjely sie na polskim ryneczku  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 31, 2014, 12:51:37 pm »
Cieszy mnie 6 x Jeremiah :) i 4 x Durango :) a nie odwrotnie :)
Mam tylko nadzieję, że Jeremiah będzie przynajmniej na takim samym poziomie jak obecnie wydane tomy przez Elemental. Bo w przypadku Wież Bois-Maury widzę tendencję spadkową... Może jak za jakiś czas chwycę i przeczytam całą serię Wież to mój pogląd się zmieni? Oby :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 31, 2014, 01:34:36 pm »
Przeczytałem 3 tomy Jeremiaha i historia mnie wciągnęła, czekam na dalsze losy. Spodziewałem się, że ze względu na czas powstawania tej historii ciężko będzie mi to łyknąć, a tu miła niespodzianka. Jedyne czego mi brakuje to zbyt mało akcentów postapo. Mam nadzieję, w dalszych przygodach będzie więcej jego elementów.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 31, 2014, 01:49:41 pm »
Cieszy mnie 6 x Jeremiah :smile: i 4 x Durango :smile: a nie odwrotnie :smile:

Normalna rzecz, wydawnictwo Elemental musi nadgonić sporo materiału. Jeremiah ma więcej tomów, dlatego będą wydawać go częściej.

Jedyne czego mi brakuje to zbyt mało akcentów postapo. Mam nadzieję, w dalszych przygodach będzie więcej jego elementów.

Przez takie wypowiedzi jakoś tracę ochotę na zakup i przeczytanie choćby jednego tomu :wink:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 31, 2014, 02:12:27 pm »
Ale seria jest świetna, z tym że na razie to bardziej western niż postapo. Przynajmniej ja tak to odebrałem. Warto dać szansę i przeczytać. Ja na pewno będę kupował dalej, choć wielkim fanem westernu nie jestem.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 31, 2014, 02:15:38 pm »
Przez takie wypowiedzi jakoś tracę ochotę na zakup i przeczytanie choćby jednego tomu :wink:

Przecież Czytasz Durango. Wnioskuję więc że lubisz westerny. Jeremiah (jak na razie) to taki western osadzony w "przyszłości". Porównałbym go do "Hombre" (który jest jednak o wiele mocniejszy). Ja ogólnie nie lubię przygodówek, nudzą mnie. A "Jeremiaha" przeczytałem dwie części i wcale nie czuję się znudzony. Zamówiłem już trzecią. Bardzo dobra seria, warto. Myślę też, że zasługuje na oddzielny wątek.

A Durango kupiłem właśnie dzisiaj pierwszy zeszyt i się nieco obawiam ...

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 31, 2014, 02:28:45 pm »
Po Wieżach Bois-Maury jakoś nie mam ochoty sięgać po kolejną serię Hermanna, a jest to o tyle dziwne że zawsze chętnie czytałem wszelkie książki czy komiksy, których akcja dzieła się w średniowieczu. Westerny lubię, ale Swolf kupił mnie na samym początku grafiką, kadry z pierwszego tomu w zimowej scenerii wyglądały jak żywo wycięte z pierwszego tomu Młodzieńczych lat Thorgala. Jak teraz patrzę, to Durango jest chyba obecnie najlepszą w mojej opinii serią frankofońską na rynku.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 31, 2014, 02:37:00 pm »
Po Wieżach Bois-Maury jakoś nie mam ochoty sięgać po kolejną serię Hermanna,

To jest kompletnie co innego. Mnie też "Wieże" jakoś nie rajcują, a "Jeremiah" i "Krwawe gody" już tak (ale tam za scenariusz odpowiadał Van Hamme). Warto spróbować.

Jak teraz patrzę, to Durango jest chyba obecnie najlepszą w mojej opinii serią frankofońską na rynku.

Tak z ciekawości. Ile ich Czytałeś?

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 31, 2014, 02:55:25 pm »
To jest kompletnie co innego. Mnie też "Wieże" jakoś nie rajcują, a "Jeremiah" i "Krwawe gody" już tak (ale tam za scenariusz odpowiadał Van Hamme). Warto spróbować.

Argument to jakiś jest, zastanowię się jeszcze nad zakupem.

Tak z ciekawości. Ile ich Czytałeś?

Nie wiem jaka odpowiedź będzie tutaj wskazana :smile: Jeśli napiszę, że te, które wywoływały najwięcej entuzjazmu w dziale komiksy europejskie to będzie się liczyło? Łącznie było to jakoś 6-7 serii. Nie jestem specem w tej dziedzinie, więc nie wiem czy to dużo czy mało. Ale ten rok należał do Durango i komiksu Bruce J. Hawker. Valeriana mam jeszcze w planach, ale to już raczej jak będę miał jakieś wolne fundusze na zakup.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 31, 2014, 05:19:11 pm »
Cieszy mnie 6 x Jeremiah :smile: i 4 x Durango :smile: a nie odwrotnie :smile:
Mam tylko nadzieję, że Jeremiah będzie przynajmniej na takim samym poziomie jak obecnie wydane tomy przez Elemental. Bo w przypadku Wież Bois-Maury widzę tendencję spadkową... Może jak za jakiś czas chwycę i przeczytam całą serię Wież to mój pogląd się zmieni? Oby :smile:
Nie wiem, czy pisząc o tendencji spadkowej, masz na myśli ogólnie serię czy jej polską edycję, ale ja nie widzę takiej prawidłowości; jeśli idzie o polskie wydanie, to wreszcie nie muszę (czasami) po kilka razy czytać dymków, by zrozumieć sens wypowiedzi... a to zapewne zasługa nowego tłumacza. Natomiast ogólnie seria wg mnie zalicza w ostatnio wydanym (dziewiątym) tomie swoje najlepsze momenty (dotąd, bo nie znam dalszego ciągu).
Przeczytałem 3 tomy Jeremiaha i historia mnie wciągnęła, czekam na dalsze losy. Spodziewałem się, że ze względu na czas powstawania tej historii ciężko będzie mi to łyknąć, a tu miła niespodzianka. Jedyne czego mi brakuje to zbyt mało akcentów postapo. Mam nadzieję, w dalszych przygodach będzie więcej jego elementów.
...a czy zawsze musi być schematycznie?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 01, 2015, 10:58:19 pm »
W świetle tego co czytałem może być nawet 8 Jeremiahów rocznie na 2 Durango. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 30, 2015, 06:20:16 pm »
Nowe tomy Jeremiaha i Durango już 23 lutego! Super!

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 30, 2015, 07:11:05 pm »
Nowe tomy Jeremiaha i Durango już 23 lutego! Super!
Chyba bardziej czekam na Jeremiaha. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 30, 2015, 07:38:55 pm »
Chyba bardziej czekam na Jeremiaha. :smile:
Sie wie. To o klasę lepszy komiks. :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:09:31 pm »
eee tam... kupuję, bo się czyta gładko i poprawnie... podczas gdy Durango się pochłania i pragnie więcej...

(10*Jeremiah)^3 < 0,17*Durnago

i to przy dobrych wiatrach...

{uwaga, ten post zawiera osobistą i subiektywną opinię. zaprezentowany wzór nie jest sprawdzony, nie da się udowodnić i ma za zadanie służyć JEDYNIE jako ciekawe zaprezentowanie faktu, że jako osoba wartościująca komiksy JEDYNIE na podstawie uczuć po ich przeczytaniu wolę Durango. ZAWSZE!)

 

anything