Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 240353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #750 dnia: Listopad 29, 2018, 06:24:59 pm »
Jeremiah to bardzo dobra seria i czekam z niecierpliwością na każdy kolejny tom .Wątpię jednak,aby seria była chodliwa,dlatego cieszę się i z tych dwóch tomów na rok ,że seria jest kontynuowana.
Kiedy Jeremiah wchodził na nasz rynek integrale nie były popularne ,a dziś integral Jeremiaha byłyby czymś pożądanym. Kibicuję wydawnictwu,aby z dobrej sprzedaży innych serii mogła dokończyć Jeremiaha.
Mam podobne odczucia. I co do samej serii - też lubię bardzo - i co do integrali. Dziś pewnie miałyby wzięcie.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #751 dnia: Listopad 29, 2018, 07:15:10 pm »
Tak, jak nie lubię grzebania w formie i w szacie graficznej serii, to w przypadku Jeremiaha zaakceptuje każdą zmianę, nawet przejście na integrale, byleby komiks ukazywał się dalej. Najlepsza rzecz, jaka aktualnie u nas wychodzi. No, ale tempo rzeczywiście mizerne. Obym doczekał końca.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #752 dnia: Listopad 29, 2018, 07:31:17 pm »
Nikt nie lubi ale da się z tym żyć :)   

Jeremiah teraz mógłby zacząć iść w integralach do końca, a potem pierwsze tomy w integralowej wersji. To byłoby fajne.

Offline Mruk

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #753 dnia: Listopad 29, 2018, 08:24:34 pm »
Jeremiaha miały wychodzić co najmniej 3 tomy rocznie a w tym ukazały się tylko 2. W 2019 też będzie takie powolne tempo? Do wydania zostało jeszcze aż 19+ tomów, przecież w takim tempie to nadgonicie to za 10 lat :doubt:
Nie pamiętam gdzie, ale wydawca mówił gdzieś, że Jeremiah sprzedaje się zaskakująco słabo, znacznie słabiej od Durango i innych. I że robią wszystko, żeby tylko seria była kontynuowana, że muszą negocjować z licencjodawcą niższe nakłady, na co ten nie bardzo chce się zgodzić, ale że się starają, bo też bardzo lubią tę serię.

Tak więc nie sądzę, żeby tempo wzrosło, o ile znacząco nie wzrośnie popyt na Jeremiaha.

I tak, też byłbym za zmianą na integrale. Ale już sobie wyobrażam jakie byłoby marudzenie gdyby wydawca zmienił formę.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #754 dnia: Listopad 29, 2018, 08:46:53 pm »
To już nie te czasy gdy coś dobrze szło tylko dlatego, że zostało wydane w integralu (vide Bernard Prince czy Luc Orient, które z tego co słyszałem sprzedają się słabo). Ja na pewno nie pisałbym się na żadną zmianę formy wydawania. Moim zdaniem to co powinien zrobić wydawca a co pozwoliłoby zwiększyć częstotliwość wydawania, to po prostu podnieść cenę. Ci co kupują i tak będą brać dalej bo przy 17 tomie przypadkowych czytelników już raczej nie ma. Taurus czy Kuc niektóre serie wydają po 45zł a nawet więcej.

Zupełnie jednak nie rozumiem tej słabej sprzedaży Jeremiaha. Przecież ten komiks jest kapitalny. Jak wczoraj usiadłem do "Trzy, może cztery motory" to zapomniałem o świecie co ostatnio zdarza mi się niesamowicie rzadko podczas lektury komiksów.

Offline NuoLab

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #755 dnia: Listopad 29, 2018, 08:53:57 pm »
Ale niby w jaki sposób zmiana sposobu wydawania miałaby spowodować popyt u osób do tej pory niezainteresowanych tytułem ? Można by pomyśleć o jakiejś dumpingowej promocji kilku pierwszych tomów, tylko pewnie wtedy skończyłoby się tak jak w przypadku Koziorożca.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 29, 2018, 10:39:51 pm »
Nie pamiętam gdzie, ale wydawca mówił gdzieś, że Jeremiah sprzedaje się zaskakująco słabo
Dlatego kupuję Jeremiaha zaraz gdy się pojawi by wspomóc wydawcę. Egmonty i inne takie mogą poczekać....

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #757 dnia: Listopad 29, 2018, 11:25:41 pm »
Faktycznie - 17 tom też nas powalił - chyba jeden z lepszych w całej serii. Chociaż wg. naszej opinii to raczej na odwrót - sporadycznie zdarzają się słabsze tomy.


Co do zmiany formy - nie przewidujemy tego. Seria raz zaczęta w danej formie tak jest u nas kontynuowana.
Jak zaczynaliśmy tą serię to taka forma wydawała się najlepszą na niezakończoną, bardzo długą serię. Z tego co wiemy żaden z wydawców nie zdecydował się na całość w integralach - najczęściej są to 3-5 tomów - ale może czegoś nie wiemy.


Dlaczego w tym roku wydaliśmy tylko 3 - z bardzo prozaicznej przyczyny - były opóźnienia w tłumaczeniach i jak pewnie zauważyliście - wszystkie tytuły w drugiej połowie mają około 2 miesięcy poślizgu - lub jak Sex Story czy ostatnie Durango wypadło na kolejny rok (mamy nadzieję że będzie to pierwszy kwartał) .


Co do nagłych przecen - nie liczyłbym w przypadku naszych tytułów - na pewno nie trafią na tanią książkę - przynajmniej w zamierzony sposób - w skrajnym wypadku zostaną przemielone.
Pewnie zapytacie się dlaczego?  Uważamy że byłoby to bardzo nie ok wobec tych klientów co kupili po normalnej cenie to raz, a dwa - zysk raczej słaby z takiej przeceny...

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #758 dnia: Listopad 30, 2018, 01:21:27 am »
Przemiał to jest to lepsze wyjście? No, no...

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #759 dnia: Listopad 30, 2018, 01:33:01 am »

Co do nagłych przecen - nie liczyłbym w przypadku naszych tytułów - na pewno nie trafią na tanią książkę - przynajmniej w zamierzony sposób - w skrajnym wypadku zostaną przemielone.
Pewnie zapytacie się dlaczego?  Uważamy że byłoby to bardzo nie ok wobec tych klientów co kupili po normalnej cenie to raz, a dwa - zysk raczej słaby z takiej przeceny...
Jeremiaha kupuję na bieżąco, podobnie jak to miało miejsce z Koziorożcem od Sideki. I jak w przypadku serii Andreasa, tak i tu przebolałbym przecenę i nadal kupowałbym na bieżąco. Tak powinien robić, w mojej opinii, każdy fan, któremu zależy na danym cyklu. Szanuję jednak Wasze podejście - to miło, gdy Wydawca pamięta o klientach, zwłaszcza stałych i wiernych.

Poza tym wydaje mi się, że proceder wyprzedaży to na dłuższą metę niedobre rozwiązanie. To najczęściej psucie rynku - zachęca zarówno nowych, jak i starych klientów, do wyczekiwania na podobną obniżkę w przyszłości. Zatem jeśli nikt nie jest finansowo przyparty do muru to lepiej tego unikać.

Przemiał brzmi smutno, ale to nie jest proceder w świecie książek nieznany. W czasach permanentnych rabatów i księgarń typu "tania książka" może się to wydawać zaskakujące, ale jeszcze dekadę temu nie było to nic wyjątkowego.


Przy okazji, skoro już piszę - polecam Opowieści o niedoskonałej przyszłości. Scenariusze tych króciutkich opowiastek to jakby Wieczna Wojna (poważne tematy) zmieszana z Szokami od Studia Lain (dowcipne puenty), ale przede wszystkich komiks miażdży w warstwie graficznej. Już Wielki Kant od Elementala był perełką, której się zupełnie niespodziewałem, ale rysunki Fonta to jeszcze większa petarda.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #760 dnia: Listopad 30, 2018, 06:07:47 am »
A ja się obudziłem z Jeremiah'em późno. Ale od razu grzecznie nadrobiłem i zakupiłem pozostałe tomy.
Więc tu odezwa, do tych którzy się wahają czy warto. Bardzo warto.


KUPUJCIE JEREMIAH, BO TO ŚWIETNY KOMIKS.



Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #761 dnia: Listopad 30, 2018, 08:00:54 am »
Przemiał to jest to lepsze wyjście? No, no...
To może inne sensowne propozycje? (z uzasadnieniem)


Jasne  - nikt nie lubi takich działań i jak na razie nic takiego nie robiliśmy i puki co nie mamy tego w planach.
To wariant jakby kończyły się nam prawa lub zwijalibyśmy działalność wydawniczą

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #762 dnia: Listopad 30, 2018, 08:10:48 am »
A ja się obudziłem z Jeremiah'em późno. Ale od razu grzecznie nadrobiłem i zakupiłem pozostałe tomy.
Więc tu odezwa, do tych którzy się wahają czy warto. Bardzo warto.

KUPUJCIE JEREMIAH, BO TO ŚWIETNY KOMIKS.

Miałem tak samo. Teraz już namówiłem kilku znajomych na tę serię.
Kupcie po jednym albumie komuś w prezencie, wciągnie się :)

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #763 dnia: Listopad 30, 2018, 08:30:35 am »
w dobie promocji z masterpassem lub innym bonito - Jeremiaha można kupić za 12-15 zł za tom - przy okładkowej 37zł - jest to naprawde przystępna cena


Nic tylko kupować - jak pozostała pozycje Elementala!




Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #764 dnia: Listopad 30, 2018, 08:51:15 am »
To może inne sensowne propozycje? (z uzasadnieniem)

Jakieś instytucje publiczne? Może niekoniecznie domy dziecka z tym konkretnym tytułem, ale coś w tym kierunku.