Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 240545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 20, 2016, 02:33:12 pm »
Myślę że od trzech do sześciu lat  :smile:

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #451 dnia: Listopad 20, 2016, 04:12:05 pm »
Wg Wikipedii autor zaplanował trzy cykle,  każdy z nich po sześć albumów. Komiksy europejskie wychodzą średnio jeden album na rok.

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 29, 2016, 11:28:47 am »
Pytanie do wydawnictwa: Jak się sprzedaje UW1? (Nie pytam o dokładne dane)
Pytanie ogólne: UW2 ma mieć 6 tomów jak UW1? Ktoś zna plan wydawniczy tomów 3-6 w oryginale?




Co do pierwszego pytania - powiemy tak - nie narzekamy i jest tak jak się spodziewaliśmy ale więcej w tej kwestii nie napiszemy.
Co do UW2 - mają być wydawane co roku - ale to tylko plany i zawsze może się zdarzyć poślizg - my oczywiście planujemy wydać trzy zbiorczo

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 22, 2016, 09:38:44 pm »

Jeremiah 12 i Durango 12 będą wydrukowane w ReadMe.
widzę, że rzeczywiście Jer12 różni się od poprzednich już na pierwszy rzut oka: zafoliowany, w bardzo ciekawych matowych okładkach, papier wewnątrz też zupełnie inny niż ten poprzedni, żaden ze mnie specjalista, obydwa papiery mi leżą, ale ten starszy chyba jednak ciut lepszy. ciekawe, co powiedzą specjaliści od wyblakłych kolorów i kontrastu... ;)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline janjedlikowski

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:26:48 pm »
tak, z Durango jest to samo, niby podobnie, ale wolałem poprzednie okładki, choć w środku papier wydaje się być nieco grubszy

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:28:32 pm »
Jak to matowa okładka? Osobiście nie lubię jak w trakcie trwania serii jest zmieniany standard wydania :doubt:

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:59:50 am »
Trafiłem na bardzo, ciekawą, wyczerpującą, zawierającą ciekawostki opinię odnośnie UW. Autorem jest Dariusz Cybulski. Można przeczytać na Bonito (opinie czytelników). Jeśli Pan Dariusz jest użytkownikiem forum mógłby założyć wątek poświęcony UW.
Bardzo interesujący tekst. Warto przeczytać:
http://bonito.pl/k-1755154-universal-war-one-wydanie-zbiorcze-tom-2




Dopiero się zapoznałem. Bardzo ciekawy tekst.
Ogólnie po lekturze mam zastrzeżenia tylko do jednego: w tej całej dbałości o detale autor przedstawił
Spoiler: pokaż
księżyc Tytan z przejrzystym niebem (widać Saturna). A wiadomo już od dawna, że na Tytanie panuje bardzo gęsta atmosfera
. Ale to szczegół. Ogólnie całość oceniam bardzo wysoko, choć przyznaję, że nie spodziewałem się
Spoiler: pokaż
superszybkich podróży (na Ziemię w dwa dni) i finalnego rozprzestrzenienia akcji na całą Galaktykę i trochę poza
.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #457 dnia: Grudzień 23, 2016, 07:42:33 pm »
Ja trze dorzucę swoje 3 grosze odnośnie niezadowolenia w związku z brakiem foliowania okładek. Przez zastosowanie ilości kleju na grzbietach wchodzą grafiki z przedniej jak i tylnej części okładki.
Srsly?  :doubt:  
Po co ten zabieg z brakiem folii? Chodzi o koszty?

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:18:10 pm »
UW1 jest foliowane.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #459 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:42:42 pm »
UW1 jest foliowane.
Doprecyzuję, że chodzi o #12 Jeremiaha oraz Durango - został zmieniony standard wydawniczy i okładki są matowe (czyli nie są powleczone folią) przez co kolory nie tylko wyglądają dziwnie, ale sam fakt takiej zmiany w trakcie wydawania serii jest słaaaaaaby... :/
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Elemental

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:23:16 pm »

Wydanie w tej wersji wynikało trochę z pośpiechu - chociaż nam się osobiście podoba bardziej taka wersja i chyba chcielibyśmy przy niej pozostać. Oczywiście jeśli będzie sporo sprzeciwu to wrócimy do wersji "BŁYSK"


Ale w ramach wyjaśnienia i może niektórych to zdziwi:
1. tak tomy wcześniejsze, jak i "12" są foliowane - tylko że w przypadku "12" jest to folia matowa.
2. i to może niektórych dodatkowo zdziwić - foliowanie matową jest droższe niż wersją błyszczącą
Kolejna sprawa będziemy chcieli pozostać przy foliowaniu poszczególnych egzemplarzy w osobną dodatkową folię jak to ma miejsce w przypadku tomów "12"

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 03, 2017, 07:47:08 am »
Wydanie w tej wersji wynikało trochę z pośpiechu - chociaż nam się osobiście podoba bardziej taka wersja i chyba chcielibyśmy przy niej pozostać. Oczywiście jeśli będzie sporo sprzeciwu to wrócimy do wersji "BŁYSK"
To ja już swój głos na powrót "błysku" oddaję!
Gdyby tak było od początku - nie miałbym nic przeciwko, ale takie zmiany w trakcie premierowego wydania.....?!?

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 03, 2017, 08:19:36 am »
To ja już swój głos na powrót "błysku" oddaję!
Gdyby tak było od początku - nie miałbym nic przeciwko, ale takie zmiany w trakcie premierowego wydania.....?!?
Popieram!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Borax

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 03, 2017, 08:54:00 am »
Ja również jestem za powrotem do oryginalnej formy wydania - wersji "błysk"

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 03, 2017, 08:56:31 am »
Ja też uważam, że skoro cały czas były takie okładki, to zmiany są głupie. Za to wydaje mi się, że plansze lepiej wyglądają na tym nowym papierze.

 

anything