trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 237935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 06, 2014, 06:48:26 am »
Ale polecam wszystkim, bo chciałbym serię doczytać do końca.

Ja też  :biggrin:

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 15, 2014, 03:26:48 pm »
Kilka słów o Durango - http://paradoks.net.pl/read/23368
oraz krótkie info o planach Elemental - http://paradoks.net.pl/read/23369

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 15, 2014, 05:28:37 pm »
"Durango" przeczytalem i oceniam na 3/5, taka ciekawostka komiksowa do przeczytania - fani westernow powinni byc zadowoleni.
"Jeremiaha" nigdy nie czytalem, te dwa wydane dawno temu tomy mialem jedyni w rekach w ksiegarni i sie zaciekawilem mocno, ale brak funduszy nie pozwolil na ich zakup. Teraz dam szanse nowemu wydaniu. Ciekaw jestem czy ta seria sie nie zestrzala i jest tak doba, jak sporo osob pisze, juz od samego poczatku.
Buk, Hodor i Dziczyzna

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2014, 06:27:50 pm »

"Jeremiaha" nigdy nie czytalem, te dwa wydane dawno temu tomy mialem jedyni w rekach w ksiegarni i sie zaciekawilem mocno, ale brak funduszy nie pozwolil na ich zakup. Teraz dam szanse nowemu wydaniu. Ciekaw jestem czy ta seria sie nie zestrzala i jest tak doba, jak sporo osob pisze, juz od samego poczatku.

Moim zdaniem początek "Jeremiaha" jest znakomity, potem zaś dobra opowieść zamienia się w serial, którego zadaniem jest trwać i trwać, a nie rozwijać się.
Punktem wyjścia dla fabuły jest założenie, że świat po jakiejś wojnie atomowej doznał regresu i ludzie żyją teraz tak, jak żyli pionierzy na Dzikim Zachodzie. Mamy zatem konie, rewolwery itp., ale mamy też różne wynalazki, enklawy luksusu, mutantów itp. Trochę jak w "Mad Max II" i "Mad Max III", ale bez postpunkowego sztafażu. Przy takim założeniu nic nie może się zestarzeć, poza sposobem prowadzenia narracji, ten zaś jest podobny do narracji w "Wieżach Bois-Maury".
Całości serialu nigdy nie zebrałem, ale jego pierwsze części lubię, chetnie do nich wracam i z całym przekonaniem polecam.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2014, 06:32:53 pm »
Moim zdaniem początek "Jeremiaha" jest znakomity, potem zaś dobra opowieść zamienia się w serial, którego zadaniem jest trwać i trwać, a nie rozwijać się.
Punktem wyjścia dla fabuły jest założenie, że świat po jakiejś wojnie atomowej doznał regresu i ludzie żyją teraz tak, jak żyli pionierzy na Dzikim Zachodzie. Mamy zatem konie, rewolwery itp., ale mamy też różne wynalazki, enklawy luksusu, mutantów itp. Trochę jak w "Mad Max II" i "Mad Max III", ale bez postpunkowego sztafażu. Przy takim założeniu nic nie może się zestarzeć, poza sposobem prowadzenia narracji, ten zaś jest podobny do narracji w "Wieżach Bois-Maury".
Całości serialu nigdy nie zebrałem, ale jego pierwsze części lubię, chetnie do nich wracam i z całym przekonaniem polecam.
Dzieki serdeczne! Pierwszy tom kupie na pewno.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 15, 2014, 06:35:19 pm »
Durango + Jeremiah i już Elemental zdobyło moją sympatię. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że z czasem jeszcze zwiększą częstotliwość.

Moim zdaniem początek "Jeremiaha" jest znakomity, potem zaś dobra opowieść zamienia się w serial, którego zadaniem jest trwać i trwać, a nie rozwijać się.

Szkoda. Tak samo załatwili Thorgala i XIII.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 15, 2014, 06:51:36 pm »
A jest jakaś seria wciąż rozwijająca się po piętnastym albumie?

Offline Dembol_

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 15, 2014, 07:00:45 pm »
A jest jakaś seria wciąż rozwijająca się po piętnastym albumie?
Znalazłbym kilka mang.

16 tomów Durango, 30 Jeremiaha. Ciemno to widzę, ale pewnie i tak kupię jak tylko fundusze pozwolą.

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 15, 2014, 07:12:58 pm »


Szkoda. Tak samo załatwili Thorgala i XIII.

Żeby była jasność. Nie twierdze, że serial robi się z czasem słaby. Dla miłośników takich klimatów to wciąż jest fajna opowieść, ale to opowieść, która składa się z opowiadań o przygodach Jeremiaha, który (jak Thorgal) wciąż dokądś zmierza i donikąd nie dociera (to samo można powiedzieć o "Batmanie").

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 15, 2014, 07:17:45 pm »
Te wcześniejsze albumy są lepsze od Nocy na bagnach, równie dobre, słabsze?

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 15, 2014, 07:26:51 pm »
Te wcześniejsze albumy są lepsze od Nocy na bagnach, równie dobre, słabsze?
W mojej ocenie - lepsze.
Dla mnie "Noc na bagnach" to właśnie przykład tego, co się "Jeremiahowi" przytrafiło: na początku on i Kurdy gdzieś przyjeżdżają, na końcu odjeżdżają, w środku przezywają przygodę, która nie będzie miała ani dalszego ciągu, ani powaznych konsekwencji.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2014, 07:31:47 pm »
Też fajnie, bo można kupić dowolny album i sobie przeczytać zamkniętą historię.
Tak samo fajne były "Krwawe gody" Hermanna, do scenariusza Van Hamme`a.
I z tego co pamiętam, to oba komiksy miały podobny klimat, bo była jakaś ciekawa rodzinka i jej mroczne sekrety.

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 15, 2014, 07:48:25 pm »
Też fajnie, bo można kupić dowolny album i sobie przeczytać zamkniętą historię.

Oczywiście, że to fajnie. W moim wypadku najfajniejsze było to, że kupiłem sobie dziesięć albumów "Jeremiaha" i olałem resztę, bo stwierdziłem, że nic nowego tam nie znajdę. Z mojego punktu widzenia, super sprawą jest mieć możliwość wybrania sobie z serii tego, co lubię i rezygnacja z reszty: oszczędzam pieniądze, nie irytuję się tym, że akcja skręca nie w tę stronę itd., itp. "Sandmana" i "Kaznodzieję", "Scalped" i jeszcze trochę innych rzeczy kupowałem jednak do ostatniego odcinka. Teraz to samo robię z "Baśniami", "Revival" i "Powers", a także kilka innych rzeczy.
Niemniej "Jeremiaha" polecam wszystkim i planuję zakup po polsku wszystkich odcinków, których nie mam. Nie wykluczam też, że kupię tez te, które mam, bo miło jest przeczytać taką historię w rodzimym języku.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2014, 08:14:09 pm »
to potwierdzone ze elemental wyda jeremiah?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2014, 08:24:57 pm »
to potwierdzone ze elemental wyda jeremiah?
No raczej tak: http://paradoks.net.pl/read/23369
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything