Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 237916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2014, 03:13:18 pm »


Czekam na zamówienie z pierwszym tomem Durango i mam nadzieję, że Elemental sięgnie po coś równie ciekawego. Taki Blueberry, Władcy chmielu, Milczenie i krew...przydałoby się!
jak przeczytasz to napisz proszę coś więcej bo ja się ciągle nie mogę/chcę przekonać do zakupu tej pozycji. Myślę, że nie jestem w tym odosobniony a gdyby się jednak nie przyjął i nie sprzedał to mógłby być duży problem dla tego nowego wydawnictwa. A szkoda by było.
Nie wiem czy ta seria jest tak dobra i taki to pewniak by zaczynać od niej zdobywanie rynku? :???: ??:
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 03:39:21 pm wysłana przez koziorozec1979 »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2014, 03:27:05 pm »
jak przeczytasz to napisz proszę coś więcej bo ja się ciągle nie mogę/chcę przekonać do zakupu tej pozycji. Myślę, że nie jestem w tym odosobniony a gdyby się jednak nie przyjął i nie sprzedał to mógłby być duży problem dla tego nowego wydawnictwa. A szkoda by było.
Nie wiem czy ta seria jest tak dobra i taki to pewniak by zacynać od niej zdobywanie rynku? :???: ??:

Niestety nie jest aż "tak dobra". Jeśli ktoś liczy na drugiego Bouncera, czy chociażby Blueberry'ego, to ciut się zawiedzie. Ale z drugiej strony patrząc, jeśli ten ktoś jest miłośnikiem gatunku lub fanem Swolfsa, to na pewno nie będzie narzekał. Moim zdaniem to nie żadne rewolucyjne arcydzieło, ale naprawdę solidne czytadło, narysowane w trochę oldskulowym stylu. Myślę, że trzeba wspomóc nowe wydawnictwo - i zagłosować portfelem~!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline koziorozec1979

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2014, 03:41:03 pm »
Niestety nie jest aż "tak dobra". Jeśli ktoś liczy na drugiego Bouncera, czy chociażby Blueberry'ego, to ciut się zawiedzie. Ale z drugiej strony patrząc, jeśli ten ktoś jest miłośnikiem gatunku lub fanem Swolfsa, to na pewno nie będzie narzekał. Moim zdaniem to nie żadne rewolucyjne arcydzieło, ale naprawdę solidne czytadło, narysowane w trochę oldskulowym stylu. Myślę, że trzeba wspomóc nowe wydawnictwo - i zagłosować portfelem~!
no właśnie z jednej strony by się chciało wesprzeć ale z drugiej ten Swolfs jakoś nigdy mnie do siebie dotąd nie przekonał...

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2014, 07:40:57 pm »
super, ze nowy tom durango ma byc raz na kwartal, dobre info
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2014, 11:14:55 am »
super, ze nowy tom durango ma byc raz na kwartal, dobre info
pzdr

Seria jest dosyć długa (chyba 16 tomów) na wydanie całości trzeba więc będzie sobie poczekać 4 latka, dużo lepszym rozwiązaniem była by edycja miesięczna, lub integral, ale chyba pomażyć można sobie tylko. Ciekaw jestem czy to wydawnictwo planuje jeszcze coś wydać oprócz Durango, i czy nadal będzie współpracować z Taurusem przy wydawaniu kolejnych serii?

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2014, 11:17:36 am »
Bardzo dobrze, że jest jeden tom na kwartał. Przy miesięcznym trybie wydawania skończyło by się pewnie jak z Manzoku.

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 03, 2014, 01:10:49 pm »
Bardzo dobrze, że jest jeden tom na kwartał. Przy miesięcznym trybie wydawania skończyło by się pewnie jak z Manzoku.

Manzoku z tego co przynajmniej jeszcze pamiętam nie wydawało żadnego tytułu w trybie miesięcznym, a przykład wydawnictwa Sideca które kończy Koziorożca zaczętego przez Manzoku pokazuje, że jednak można i może się to opłacać.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 03, 2014, 06:57:18 pm »
Nie wiadomo, jak durango chwyci, moze elemental przyspieszy z kolejnymi tomami :razz:
Nie da sie wszystkiego wydawac w integralach i dobrze
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jelsky

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 03, 2014, 08:38:19 pm »
Ja słyszałem, że mierzą w rynek francuski (bo nieco tańszy) a poza tym bardzo chcieliby wydać Jeremiaha, nie wiem jednak na ile w tym chęci, a realnej kalkulacji. Elemental to raczej jest zupełnie odrębny wydawca. Niby mają jakieś wspólne komiksy z Taurusem i nowe wydawnictwo trochę się konsultuje z nimi w sprawach wydawniczych, ale ogólnie to raczej "suwerenny" podmiot.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2014, 11:33:32 pm »
Jeremiah z wyd elemental, chyba pomylily Ci sie wydawnictwa. To wyd komiksowe bralo pod uwage wydanie Jeremiasza po skonczeniu wiez.  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2014, 05:54:21 am »
Jeremiah z wyd elemental, chyba pomylily Ci sie wydawnictwa. To wyd komiksowe bralo pod uwage wydanie Jeremiasza po skonczeniu wiez.  :biggrin:
pzdr

nie, to nie tak...

Wojtek Szot oficjalnie zaprzeczył na fejsie mojej insynuacji, że na pewno chodzi o Jeremiaha :smile:

było mówione, że ktoś inny myśli o Jeremiah... może właśnie Elemental...

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 04, 2014, 09:15:08 am »
Elemental to raczej jest zupełnie odrębny wydawca. Niby mają jakieś wspólne komiksy z Taurusem i nowe wydawnictwo trochę się konsultuje z nimi w sprawach wydawniczych, ale ogólnie to raczej "suwerenny" podmiot.
Zauważyłem, że Taurus wydaje charakterystyczne komiksy, przeważnie krótkie serie, dość młode.
Elemental przeciwnie (dając wiarę, że interesuje ich też Jeremiah), to i się blisko trzymają.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2014, 09:29:47 am »
Tak, Durango pokazuje, że Elemental nie boi się starszej, dłuższej serii, więc niewykluczone, że to oni myślą o Jeremiahu. Właśnie takich tytułów brakowało mi w ofercie Taurusa.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2014, 03:08:06 pm »
no naprawde ciekawa sprawa  :biggrin:
elemental ladnie planuje
pzdr


tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2014, 04:21:38 am »
W końcu dostałem Durango, oczywiście od razu musiałem przeczytać. Pierwszy tom jest bardzo mocno inspirowany Człowiekiem zwanym Ciszą Corbucciego, aż nabrałem ochoty na powtórny seans tego filmu. Historia z pierwszego tomu wygląda na zamkniętą, w finale Durango wyrusza w dal, niemal jak Lucky Luke, brakuje jeszcze, żeby sobie podśpiewywał jakim to samotnym kowbojem jest. Czytało mi się lepiej, niż pierwsze tomy Blueberry'ego. Jak ktoś lubi starszy, realistyczny, dobrze narysowany komiks, to Durango jest dla niego. Ale polecam wszystkim, bo chciałbym serię doczytać do końca.