trawa

Autor Wątek: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku  (Przeczytany 50317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 19, 2014, 04:38:27 pm »
Mam jeden tomik (obejmujący jedną historię, w miękkiej oprawie, normalny format wydania) Valhalli, z tym że w duńskiej wersji językowej. Nawet wrzucałem na forum.
Dania, obok Hiszpanii, to mój najlepszy kraj w Europie, a duński to piękny język. No i co, dobra ta Valhalla?

Offline burberry

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 19, 2014, 04:44:14 pm »
Nie znam duńskiego, więc ciężko ocenić mi przebieg fabuły. Co do rysunków, zależy co kto lubi - styl humorystyczny, na pewno nie wzbudził mojej ciekawości ten komiks w takim stopniu, bym sprowadzał integrale zza granicy albo skusił się na ewentualne polskie wydanie.
Bóg Cię kocha

Offline bosssu

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:37:09 am »
Valhalla nie jest może graficznym majstersztykiem ale widziałem kupę gorszych komiksów, które są "wybitnymi dziełami"

Jak nie to  to może wydać BRUNO BRAZIL -Vance- (Bruce poszedł Ongrysowi , XIII ktoś podobno ma kontynuować i Largo więc pora też i pewnie na ten komiks))


Offline Death

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 07, 2014, 06:22:38 pm »
Po wrzuceniu do folderu "muszę 2014" październikowych nowości, mam w nim już 121 pozycji (a w folderze "mogę 2014" jest co najmniej kilka, które też pewnie przeczytam). Dla porównania w roku 2013, miałem w folderze "muszę 2013" pozycji 68. A zostały jeszcze dwa miesiące tego roku. Więc jeszcze dorzucę ze 20 komiksów pewnie, typu Usagi, Wieże, jakieś obyczajówki z KG czy z WK, oraz jakieś grubasy z Egmontu. A muszę wspomnieć, że w ogóle nie uwzględniam rzeczy typu WKKM i superhero z Egmontu (oprócz jednego Batmana, tego grubego z Muchy), a też bym sobie coś przeczytał z nich. To ile pozycji do kupienia mają fani, którzy biorą też te wszystkie amerykańce?  :shock:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 07, 2014, 06:28:14 pm »
To ile pozycji do kupienia mają fani, którzy biorą też te wszystkie amerykańce?  :shock:
Nie wiem jak inni, ale mówiąc za siebie - nie aż tyle, ile myślisz. :roll: Dobrym pomysłem jest kupowanie tyle, ile da się przeczytać. Nie kupuję nic na zapas "bo się wyprzeda, bo kiedyś przeczytam". Zawsze będzie jakieś wznowienie, wydanie angielskie lub w miekkiej oprawie zamiast omnibusa itp. Nie ma pośpiechu. Jak nie przeczytam tego komiksu, to przeczytam jakiś inny. Może nawet lepszy? Chill out i kontrolujemy stan konta. :wink:

Offline Death

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 07, 2014, 06:31:54 pm »
Ja też nie czytam od razu. Ale muszę przyznać, że po kilku latach ostatecznie czyszczę listę do paru nieprzeczytanych pozycji, bo sporo archiwaliów czytam. Poprzednie lata prawie przeczytane. Np. z 2011 roku zostało mi 5 pozycji.
Gdyby nie te foldery, to bym tego nie ogarnął. Zawsze z nich korzystam jak robię zakupy i patrzę co mi jeszcze z poprzednich lat brakuje.

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 07, 2014, 06:32:39 pm »
Ja niestety nie mam takiego samozaparcia. Kupuję na zapas i na dodatek nie tylko nowości ale też starsze komiksy, których mi brakuje w kolekcji. Jak tak sobie pobieżnie policzyłem, to przez ostatnie 2 miesiące kupiłem jakieś 200 komiksów.

Offline Itachi

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 07, 2014, 06:34:30 pm »
Moje must have to obecnie Mroczne Zwycięstwo, Sex, All-Star Western, 21 tom Żywych Trupów, Durango 3, Umowa z Bogiem.

Offline Death

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 07, 2014, 06:40:21 pm »
Tych pozycji jest tak dużo m.in. dlatego, że sporo pojedynczych frankofonów teraz wychodzi i mam na liście pełno Wież, Kozów, Durango, Jeremiahów, Tintinów i innych. A czyszczę to potem w szybki sposób, czytając jeden po drugim kilka tomów jednej serii. Ale nie tylko dlatego tak dużo pozycji w folderze. Ogólnie mamy rok, jakiego jeszcze nie było. Integrali też jest od groma i innych grubasów.

Offline Itachi

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 07, 2014, 06:42:57 pm »
Jak tak sobie pobieżnie policzyłem, to przez ostatnie 2 miesiące kupiłem jakieś 200 komiksów.

No niezły wynik, to ile w takim razie ma Twoja kolekcja? :wink:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 07, 2014, 06:43:53 pm »
Ja też nie czytam od razu. Ale muszę przyznać, że po kilku latach ostatecznie czyszczę listę do paru nieprzeczytanych pozycji, bo sporo archiwaliów czytam. Poprzednie lata prawie przeczytane. Np. z 2011 roku zostało mi 5 pozycji.
Gdyby nie te foldery, to bym tego nie ogarnął. Zawsze z nich korzystam jak robię zakupy i patrzę co mi jeszcze z poprzednich lat brakuje.
Foldery? :smile: Ja mam listę w notatniku, na jakieś 10 pozycji które bardzo chcę + 20 które może kiedyś przeczytam. Stary, zjadasz mnie bez popity.
przez ostatnie 2 miesiące kupiłem jakieś 200 komiksów.
A Ty to w ogóle jesteś już poza skalą. :lol:

Żeby nie było za dużego offtopu - najbardziej oczekiwane?
Fantastic Four by Hickman Omnibus vol. 2
Swamp Thing by Millar/Morrison
Absolute Transmetropolitan
Scalped Deluxe HC
Komiksy Snydera (bo mogą być dobre) i Remendera (bo będą dobre... szczerze w to wierzę).

Moje must have to obecnie [...] Sex [...]
Dlaczemuż to jest taki oczekiwany komiks? Nie czytałem - stąd pytam. :smile:


Offline Itachi

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 07, 2014, 06:45:44 pm »
Dlaczemuż to jest taki oczekiwany komiks? Nie czytałem - stąd pytam. :smile:

Ja też nie, ale te plansze... :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 07, 2014, 06:49:20 pm »
No niezły wynik, to ile w takim razie ma Twoja kolekcja? :wink:

Zależy czy liczymy pojedynczy zeszyt jako jedną sztukę (np. numery TM-Semic). Jeśli tak, to może być koło tysiąca.

Dlaczemuż to jest taki oczekiwany komiks? Nie czytałem - stąd pytam. :smile:

Obstawiam, że jest on oczekiwany jedynie przez ludzi, którzy nie przeczytali nawet jednego zeszytu. Jak przeczytają, to jestem przekonany że kolejny tom już nie będzie tak oczekiwany  :smile:

Ja też nie, ale te plansze... :smile:

Ale co jest takiego w tych planszach? Normalna, rzemieślnicza robota. Nic nadzwyczajnego. Po gościu od "pleców konia" spodziewałem się czegoś lepszego.

Offline Death

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 07, 2014, 06:58:03 pm »
Foldery? :smile: Ja mam listę w notatniku, na jakieś 10 pozycji które bardzo chcę + 20 które może kiedyś przeczytam. Stary, zjadasz mnie bez popity. A Ty to w ogóle jesteś już poza skalą. :lol:
Raz na miesiąc poświęcam 15 minut i zapisuję okładki w formacie jpg w folderach muszę i mogę. Oczywiście zapisując plik wpisuję na początku np. 07 jeśli to lipiec, żebym to potem miał miesiącami poukładane te ikony. Plus cena i ilość stron. To nie wszystko, po jakimś czasie powstają inne foldery, gdzie w przypadku kupienia, lub przeczytania przerzucam/kopiuję jpgi. Np. wchodzę do folderu 2007 i mam 6 podfolderów: mus, może, mam, czytałem, nie czytałem, nie mam. To strasznie ułatwia kupowanie i czytanie komiksów. Nie muszę wszystkiego pamiętać, tylko sobie tam czasem zaglądam i patrzę, czy mam w danym momencie ochotę na któryś z tych komiksów. Może to śmieszne, ale wszystko mi mega ułatwia.
Tu ostatnie komiksy z folderu muszę przeczytać:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 07, 2014, 07:05:48 pm »
Może to śmieszne, ale wszystko mi mega ułatwia.
Nie śmieszne, bardzo fajnie wygląda.
Tu ostatnie komiksy z folderu muszę przeczytać:
Wkradł Ci się poważny błąd. Nie dodałeś Black Science. Ratuję Ci życie, co Ty byś zrobił beze mnie? :lol: