trawa

Autor Wątek: "Kick-Ass"  (Przeczytany 6373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Kick-Ass"
« dnia: Styczeń 24, 2014, 05:16:07 pm »
Czy mógłbym prosić o potwierdzenie takiej oto sprawy: w USA ukazał się najpierw "Kick-Ass 2", a potem "Hit-Girl". Natomiast czy w zbiorczym wydaniu Muchy kolejność jest odwrotna, ponieważ akcja "Hit-Girl" rozgrywa się przed "Kick-Ass 2"? I gdybym lekturę zaczął od rozdziału 6. (kontynuując do 12.), a następnie wrócił do początku, również miałoby to jakiś sens? :)
Z góry dziękuję za komentarz. :)

Offline dudi1212

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:18:12 pm »
Ja drugi tom Kick-Assa czytałem w takiej kolejności jak był w środku. Nie zauważyłem skopanej chronologii;) W sumie zeszyty były tak ułożone, jak fabuła filmu (mniej więcej).
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline peta18

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:28:55 pm »
Czy mógłbym prosić o potwierdzenie takiej oto sprawy: w USA ukazał się najpierw "Kick-Ass 2", a potem "Hit-Girl". Natomiast czy w zbiorczym wydaniu Muchy kolejność jest odwrotna, ponieważ akcja "Hit-Girl" rozgrywa się przed "Kick-Ass 2"? I gdybym lekturę zaczął od rozdziału 6. (kontynuując do 12.), a następnie wrócił do początku, również miałoby to jakiś sens? :smile:
Z góry dziękuję za komentarz. :smile:
Ja co prawda pol roku temu czytalem Hit-Girl a pozniej Kick-Ass 2, ale kolejnosc czytania nie ma w sumie wiekszego znaczenia. Mozna czytac Kick-Ass 2 bez znajomosci Hit-Girl, a przeczytanei Hit-Girl jest dodatkowym bonusem do opowiesci.
Przegladalem jakis czas temu polskie wydanie i granica pomiedzy czesciami zostala zatarta i pierw jest Hit-Girl i pozniej przechodzi w Kick-Assa 2 z ciagla numeracja poszczegolnych rozdzialow jakby byly caloscia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:55:45 pm »
Ale Hit Girl mimo że powstała po Kick-Ass 2, chronologicznie opowiada to co miało miejsce między Kick-Ass, a Kick-Ass 2. Gdybym przeczytał Kick-Ass 2 bez znajomości Hit Girl, byłbym zawiedziony. Mucha dobrze zrobiła wydając to w ten sposób.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2014, 09:00:01 pm »
No to przeczytane - kolejno: "Kick-Ass", "Kick-Ass 2", "Hit-Girl". Pierwsza część bardzo dobra, głównie dzięki temu, że zostaje zachowana równowaga pomiędzy powagą a pastiszem, i to gdzieś tam na styku tych dwóch sposobów opowiadania rodzi się szczególna wartość tego komiksu. Dwójka i "Hit-Girl" są przeszarżowane, niezborne, mniej pomysłowe i momentami na bakier z logiką. Do tego brutalne - w tym sensie, że autorzy tą brutalnością wdzięczą się do czytelników i nic więcej - i przez to niebezpieczne, bo przecież ten komiks dla dojrzałego czytelnika stał się ulubionym komiksem wielu nastolatków. A nie od dzisiaj wiadomo, że komiksy dobrze zrobione to takie komiksy, które refleksję nad brutalnością przedkładają nad samą brutalność.

Offline Itachi

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2014, 06:18:33 pm »
Po ponownym przeczytaniu Kick-Assa muszę się przyznać, że zbyt szybko zwątpiłem w jakość tego komiksu. Umknęło mi kilka smaczków, które mocno wpływają na całą historię. Czytając na spokojnie, naprawdę głęboko zanurzyłem się w lekturze, dobre czytadło.
Jedyne co mi przeszkadzało to trochę zbyt patetyczne obrazowanie obrażeń, tyle ciosów które przyjął bohater, z taką przesadzoną ilością krwi wygląda trochę komicznie, a nie powinno. Kilka scen powinno jednak zachować powagę.
Czy sięgnę po kolejne części, nie wiem... Jedynka jest podobno najlepsza, więc zobaczymy :wink:

Offline Itachi

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2014, 07:08:12 pm »
Drodzy forumowicze, dopiero dzisiaj miałem okazję przeczytać kontynuację Kick-Assa i jestem wniebowzięty. Drugi tom jest świetny w każdym calu, aż sam jestem zdziwiony, że tak pozytywnie odebrałem ten album. Każda strona to był miód na moje serducho, a sama końcówka niezwykle efektowna. Zakończenie gwarantuje kolejną dawkę emocji w trzecim tomie. Kick-Ass 2 to jeden z najlepszych komiksów, jakie miałem przyjemność przeczytać w tym roku. Mark Millar i John Romita Jr. odwalili kawał dobrej roboty, w mojej ocenie scenariusz jak i same rysunki były fenomenalne. Jestem ciekawy, jak Wy odebraliście ten tytuł? Ja sam na początku byłem nastawiony sceptycznie, ale teraz jestem wielkim fanem tej serii!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2014, 07:11:20 pm wysłana przez Itachi »

Offline vision2001

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2014, 07:13:23 pm »
Czy tylko ja jestem takim szczęśliwcem:





czy jednak "wada" jest w całym nakładzie?
(jest to jedna z przedostatnich stron zeszytu pierwszego z Kick-Ass 2)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2014, 07:19:19 pm »
Ja mam podobnie.

Offline Nawimar

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2014, 06:37:37 am »

ramirez82

  • Gość
Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2015, 08:38:22 am »
"Kick-Ass 3" nie tak dobry jak część pierwsza, ale znacznie lepszy niż druga. Choć drugą część całkiem dobrze mi się czytało, to jednak znikoma ilość dobrego poczucia humoru, kosztem większej rozpierduchy i przemocy, dawała o sobie znać w trakcie lektury. W trzeciej części mam wrażenie, humor i przemoc są odpowiednio wyważone - a to właśnie od początku było siłą tego komiksu. Nie wiem czy Romita JR między pierwszym, a trzecim "Kick-Assem", tak się skiepścił, czy może ja po tych wszystkich rysowanych przez niego komiksach w WKKM, tak się nim przesyciłem, ale już mnie ta jego kreska drażni, zwłaszcza jak widać pośpiech w jego rysunkach.

Swego czasu ludzie narzekali na klejenie pierwszego "Kick-Assa", ja się dziwiłem, że im się rozwala, skoro mój egzemplarz jest idealny. Dopiero teraz gdy otwieram ten komiks, widzę że klejenie rzeczywiście było jakieś słabe - komiks dwukrotnie czytany, a kartki przy klejeniu wyglądają jakby miały zaraz wylecieć. Gdyby nie szycie, pewnie byłyby już luźne. Czy dodruk też tak ma?

Offline Itachi

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2015, 07:38:59 pm »
Mark Millar i John Romita Jr. w zamykającym serię tomie, ponownie wspięli się na wyżyny swoich umiejętności. Kick-Ass 3 w wielu sytuacjach, różni się od poprzednich części.
Spoiler: pokaż
Życie prywatne bohaterów staje się ważniejsze, aniżeli ciągła vendetta. Na scenę wkraczają nowi mafiozi, policjanci, którzy chcą przejąć władzę nad miastem czy nowe pokolenie herosów.
Co ważne całość spięta jest przemyślaną klamrą, kadr z pierwszego tomu, kiedy koleś spada na furę i jeden z ostatnich w trzecim, kiedy udaje mu się polecieć - ukazuje najlepsze przesłanie komiksu. Chociaż obraz okazał się niezwykle wulgarny, barbarzyński i w nierzadkich przypadkach przesadzony, to w moim odczuciu idealnie wkomponował się w scenariusz.

Romita Jr. w trylogii pokazał cały swój kunszt i warsztat. Wzniósł się na niezwykle wysoki poziom. Porównując te kadry z dowolnymi z chociażby Wielkiej Wojny Hulka, widać dosyć sporą różnicę. Jak widać goniące terminy często wymuszają pisanie/rysowanie po łebkach, pytanie tylko co lepiej otrzymać? Jeden porządny rozdział, strzelam raz na dwa miesiące czy niedoprecyzowany jeden na miesiąc?!

fragsel

  • Gość
Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2015, 07:46:17 pm »
@Itach

taki off topic mały, że się uśmiałem, bo to zakryłeś nie jest żadnym spoilerem, a to co najciekawsze i zachowania warte wypisałeś w otwartym tekście zaraz potem...

niesamowite normalnie..

Offline Itachi

Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2015, 07:56:39 pm »
Ukryłem informację, które mogą popsuć przyjemność z czytania, bo dzieją się na przełomie całego tomu. Co mogło sugerować, że zakończenie prowadzone jest w innej konwencji. Natomiast kolejne zdanie to już tylko moja interpretacja.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Kick-Ass"
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:42:48 am »
"Kick-Ass 3" nie tak dobry jak część pierwsza, ale znacznie lepszy niż druga.
Wypada mi się jedynie z tym zgodzić. Znakomity w trójce jest pierwszy rozdział, pełen narracyjnego iskrzenia i humoru. Potem jest już tylko standard, sinusoida napięcia... Oczywiście chcemy wiedzieć, jak to się skończy, ale w sumie dobrze, że to koniec końców.