trawa

Autor Wątek: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa  (Przeczytany 21831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Gizicki

Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« dnia: Styczeń 21, 2014, 10:20:28 pm »
tak nieśmiało założę wątek o naszym komiksie, który ukaże się w maju 2014
To pierwszy tom, drugi jest gotowy (także nie ma raczej opcji niedokończonej historii).
Komiks ukaże się dzięki Wydawnictwu Komiksowemu.

1898 rok. Kuba Rozpruwacz przestaje być głównym tematem rozmów.   Pojawiają się inne głośne sprawy. Nawet żądna sensacji prasa przestaje   publikować spekulacje na temat tożsamości oraz rzekomych i rzeczywistych   występków mordercy. Jednak w ciemnych zaułkach Whitechapel wciąż czai   się groza. Znów pojawiają się zmasakrowane zwłoki kobiet. Inspektor   Gilles McCabe i wpierający go posterunkowy Jack O'Leary rozpoczynają   śledztwo.

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/gilles-mccabe/1
troszkę informacji o albumie i nawet jakieś plansze do wglądu-->
http://komiksyinietylko.blox.pl/tagi_b/324104/Barbara-Okrasa.html

jeśli macie jakieś pytania czy coś, to chętnie odpowiem

Offline adro

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2014, 12:49:37 am »
czekam, a kiedy mozna sie spodziewac drugiej czesci postapo?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Daniel Gizicki

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2014, 08:03:28 am »
Dziś zamierzam napisać kilku stronicowy epilog. Krzysiek rysuje - Jeśli zdążymy - będzie na FKW w maju.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2014, 04:37:09 pm »
Zapowiada się bardzo zacnie. Możesz powiedzieć jak są nakładane kolory? Przypominają mi one nieco stylem (nieco zgaszone) te, które widzimy u Sandovala.
 
No i kwestie techniczne ile stron, kiedy planujecie drugi tom? Rozumiem, że nie ma opcji wydania zbiorczego?
 
Generalnie - kibicuje. Nie wiem jak wypadnie scenariusz, ale rysunki są bardzo intersujące.
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Barbara Okrasa

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2014, 01:25:34 am »
Witam!
Technika w komiksie to mieszanka  ołówka i programów graficznych, czyli technika mieszana. Duże znaczenie ma  papier na, którym wykonany jest szkic. Każdy rodzaj papieru reaguje inaczej na skanowanie. Kolor jest efektem pracy w programie graficznym.

N.N.

  • Gość
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2014, 08:26:35 am »
Witam!
Technika w komiksie to mieszanka  ołówka i programów graficznych, czyli technika mieszana. Duże znaczenie ma  papier na, którym wykonany jest szkic. Każdy rodzaj papieru reaguje inaczej na skanowanie. Kolor jest efektem pracy w programie graficznym.
Witamy na forum.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:35:18 pm »
No i kwestie techniczne ile stron, kiedy planujecie drugi tom? Rozumiem, że nie ma opcji wydania zbiorczego?
dane techniczne - 52 strony, 44,90, format A4. Tom drugi planujemy jeszcze w tym roku (wiele zależy też od ego jak się sprzeda 1). Opcji wydania zbiorczego na razie nie ma i w sumie nie jest konieczna ponieważ historia jest naturalnie podzielona na 2 części.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2014, 04:31:02 pm »
. Tom drugi planujemy jeszcze w tym roku (wiele zależy też od ego jak się sprzeda 1).

Trochę niepokojące... Odebrałem to tak jakby wydanie dwójki zależało od sprzedaży pierwszego tomu. Jak nie będzie zadowalającej sprzedaży pierwszego tomu, to ci, którzy go kupią nie będą mieli przyjemności poznać zakończenia?

Co do rysunków przyznam szczerze, że po cichu liczyłem, iż  kolory również powstają w sposób "naturalny" z mniejszym użyciem komputera;)  wygląda to naprawdę fajnie i ja czekam z niecierpliwością nawet bardziej niż na Postapo 2.

A jeszcze dwa szczegóły. Okładka będzie twarda? I druga rzecz - tego, że w finalnym produkcie nie będzie kolorów - chodzi mi o sytuację jak z Postapo - nie ma szans? Są one "zaklepane"?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2014, 04:52:15 pm »
Cytuj
Jak nie będzie zadowalającej sprzedaży pierwszego tomu, to ci, którzy go kupią nie będą mieli przyjemności poznać zakończenia?
To wtedy sam wydam.
Oprawa twarda.
Cytuj
I druga rzecz - tego, że w finalnym produkcie nie będzie kolorów
Przecież będą... :roll: czerń, biel, sepie, szarości, czerwień

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2014, 04:59:36 pm »
Z tymi kolorami nie do końca się zrozumieliśmy;)
Teraz są i wygląda to naprawdę dobrze, dlatego szkoda byłoby, gdyby w ostatecznym komiksie z nich zrezygnowano - z powodów finansowych - jak w Postapo. Jak jednak napisałeś są i będą w ostatecznej wersji co cieszy heh

Cieszy też Twoja zapowiedź wydania całości (mam nadzieję, że szczera) i cóż trzymamy za słowo.

Ps twarda oprawa również bardzo cieszy.

W zasadzie same dobre informację. Cena również do przełknięcia choć bardzo tanio nie jest więc nic tylko kupować:)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2014, 05:02:11 pm »
dlaczego miałaby być nieszczera?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2014, 05:17:33 pm »
dlaczego miałaby być nieszczera?

Wiesz co, odebrałem to zdanie jako próbę dogryzienia mi za "niewygodne" pytanie itp itd. Nie wiem coś mi się ubzdurało, czasami tak mam, że źle odczytuje intencje.
Nie chciałem nic sugerować i przepraszam jeśli tak zrobiłem, a ktoś tak zrozumiał  :oops:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Barbara Okrasa

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2014, 05:49:19 pm »
Było  kilka wersji kolorystycznych tego komiksu, ale Gillesowi do twarzy w wersji V.
I wersja: akwarela,
II wersja: akwarela i tusz,
III wersja: akwarela, tusz, komputer,
IV wersja: płaski kolor, ołówek i delikatna lina,
V wersja ostateczna:  najcudowniejszy papier na świecie, ołówek i komputer.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2014, 05:51:12 pm »
Było  kilka wersji kolorystycznych tego komiksu, ale Gillesowi do twarzy w wersji V.
I wersja: akwarela,
II wersja: akwarela i tusz,
III wersja: akwarela, tusz, komputer,
IV wersja: płaski kolor, ołówek i delikatna lina,
V wersja ostateczna:  najcudowniejszy papier na świecie, ołówek i komputer.

A jest szansa zobaczyć przykładowe kadry w wersji I i II ?:)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Barbara Okrasa

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2014, 06:12:30 pm »
Wersja II na pewno co do wersji I nie jestem pewna.