trawa

Autor Wątek: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa  (Przeczytany 21843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:51:05 pm »
Po prostu trzeba kupic jedynke i dwojka bedzie na 100, proste
Na pewno sie sprzeda  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wojtekzk

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2014, 08:40:09 pm »
wtrące swoje trzy grosze jako wydawca:

"Odebrałem to tak jakby wydanie dwójki zależało od sprzedaży pierwszego tomu. Jak nie będzie zadowalającej sprzedaży pierwszego tomu, to ci, którzy go kupią nie będą mieli przyjemności poznać zakończenia?"

Tak, wydanie drugiej części w TYM roku zależy od sprzedaży. W następnym - komiks zostanie na pewno wydany.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:42:06 am »
wtrące swoje trzy grosze jako wydawca:

"Odebrałem to tak jakby wydanie dwójki zależało od sprzedaży pierwszego tomu. Jak nie będzie zadowalającej sprzedaży pierwszego tomu, to ci, którzy go kupią nie będą mieli przyjemności poznać zakończenia?"

Tak, wydanie drugiej części w TYM roku zależy od sprzedaży. W następnym - komiks zostanie na pewno wydany.

Dziękuję za odpowiedź. Mnie w każdym bądź razie zadowoliła. Co prawda lepiej byłoby obejrzeć całość w tym roku, ale info że całość zostanie wydana mnie osobiście uspokoiła.
 
Pozdrawiam
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2014, 01:06:36 pm »
Drugi tom będzie w tym roku, bo sprzedaż pierwszego tomu na pewno będzie zadawalająca.

Offline MateuszSkutnik

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2014, 11:19:54 pm »
Czekam.
Kupię.
Przeczytam.
Co dalej nie wiem.
.
.
.
.
[uprzedzam że może się skończyć wycofaniem nakładu z półek księgarskich] :D




Offline Barbara Okrasa

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2014, 10:49:00 am »
polecam się  :cool:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2014, 04:42:09 pm »
Czy coś nowego w temacie wiadomo? Może finalny projekt okładki i konkretna data premiery?
 
Wersja II na pewno co do wersji I nie jestem pewna.

Wciąż czekamy  :wink:
 
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Barbara Okrasa

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2014, 08:32:57 pm »
okładka I części już bardziej finalna nie będzie, teraz pracuję nad okładką do części II : )

Offline wojtekzk

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2014, 01:02:04 pm »
dodam, że komiksu można spodziewać się już w tym tygodniu :)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2014, 02:41:59 pm »
dodam, że komiksu można spodziewać się już w tym tygodniu :smile:

Czyli jest spore przyśpieszenie w stosunku do zapowiedzi, które mówiły o 10 maja :smile:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/237615-gilles-mccabe-1

Czy komiksu można spodziewać się w innych sklepach czy tylko na gildii będzie możliwość jego zakupu?
 
EDIT: w zasadzie ostatnie zapytanie mija sie z celem, gdyż komiks ten ma DARMOWĄ wysyłke plus 25% zniżki! Taniej się nie znajdzie więc jeśli ktoś jeszcze nie jest przekonany czy kupować to się nie zastanawiać tylko zamawiać ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 01:59:06 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Barbara Okrasa

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:49:21 am »
16 maja o godz. 18.00 w Centrum Komiksu w Łodzi (ul. Piotrkowska 28) odbędzie się łódzka premiera i wernisaż  komiksu Gilles McCabe. Wystawa składać się będzie z niepublikowanych stron, artów, różnych wersji kolorystycznych Gillesa, stron z tomu II. Będzie można obejrzeć wersję dyplomową komiksu, a także kupić komiks i spotkać się za mną i Danielem Gizickim. W tym tygodniu zamieszczę w link do wydarzenia na facebooku. Zapraszam

Offline giera

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2014, 08:24:27 pm »
jeśli kogoś interesuje, co mam do powiedzenia o pierwszym albumie Gillesa, to zapraszam do lektury recenzji na blogu:

http://dybuk.wordpress.com/2014/05/04/gilles-mccabe-czesc-1/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2014, 11:12:12 am »
16 maja o godz. 18.00 w Centrum Komiksu w Łodzi (ul. Piotrkowska 28) odbędzie się łódzka premiera i wernisaż  komiksu Gilles McCabe. Wystawa składać się będzie z niepublikowanych stron, artów, różnych wersji kolorystycznych Gillesa, stron z tomu II. Będzie można obejrzeć wersję dyplomową komiksu, a także kupić komiks i spotkać się za mną i Danielem Gizickim. W tym tygodniu zamieszczę w link do wydarzenia na facebooku. Zapraszam

Nie da się tego przełożyć na sobote? ;)

Niestety z racji obowiązków zawodowych nie dam rady (czego bardzo żałuję) być na tym wernisażu, ale zapytam czy wystawa będzie dostępna jeszcze przez jakiś czas czy tylko i wyłącznie w piątek będzie można ją oglądać?

Co do komiksu to jeszcze nie czytałem, ale pierwsze wrażenie jest naprawde bardzo pozytywne. Przyznam szczerze, ze spodziewałem się mniejszego wydania, a tu proszę. Duży format z twardą okładką, jest na czym zawiesić oko.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2014, 03:34:11 pm »


Komiks wchłonięty. :smile: Szybko się czyta. Nawet za szybko. A zakończenie pozostawiło mnie w zawieszeniu i oczekiwaniu na część drugą :smile:
Widać, że opowieść ociera się o lekkie sci-fi
Spoiler: pokaż
(podróż w czasie? a może są to jednak kosmici? :wink: )



Graficznie komiks prezentuje się bardzo ciekawie - prawie "niechlujny" szkic okraszony świetnymi "plamami" kolorów.


Co do samego wydania i jego edycji to mam dwa zastrzeżenia:
1. Jak dla mnie papier za gruby i moje biedne paluszki się mnie straszni zmęczyły, gdy czytałem komiks  :cool:
2. Zauważone dwie literówki, które czy to w komiksie czy to w książce zawsze w dziwny sposób odbierają mi przyjemność czytania.
Spoiler: pokaż
(są to: błąd podczas wypowiedzi posterunkowego, jest Wchitechapel + jeszcze podczas przesłuchania doktora widnieje: PZECIEŻ)

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gilles McCabe - Daniel Gizicki i Barbara Okrasa
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 10, 2014, 03:49:33 pm »
Moja recenzja będzie na dniach na "paradoksie" i "Półce", ale generalnie z większością się zgadzam z tego co napisałeś.

Zakończenie budzi ciekawość i nieco nadrabia to, że w samej historii nie ma za wielu zwrotów akcji. Co do s-f to ja szczerze móiąc tego nie odczułem, bardziej miałem wrażenie, że autor inspirował się Sherlockiem Holmesem. Nie wiem czy słusznie, ale tak mi się skojarzyło podczas lektury.
 
Rysunki są świetne. Mi się taka forma szkicownika bardzo podoba, jest to naprawdę ok i to pomimo tego, że całość zamyka się w trzech barwach.
 
to czego mi brakowało to nieco większego skupienia się na postaciach, o których z samego komiksu tak naprawdę niewiele wynika. To jednak jest kwestia zasadniczo niewielkiej ilości stron, które miał scenarzysta do dyspozycji.
 
Papier jest za to ogromnym plusem. Świewtnie się to czytało właśnie na takim papierze, zresztą to chyba był pomysł Barbary Okrasy, aby wykorzystać taką gramaturę. Dla mnie rozwiązanie wyborne.

Literówkę zauważyłęm jedną i tu już minus, bo tekstu nie było wiele do sprawdzenia więc nie powinno się to raczej zdarzyć tym bardziej w wyrazie "pzecież". Ja za to zwróciłem uwagę na inną rzecz, a mianowcie nie do końca pasujący pistolet do lat, w których dzieje się akcja.
 
W ostatecznym rozrachunku, komiks na spory plus, czekam na więcej :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope