trawa

Autor Wątek: Przerwane serie Egmontu  (Przeczytany 7437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas29Needles

Przerwane serie Egmontu
« dnia: Styczeń 16, 2014, 10:57:45 am »
Ja bym zaczął od tego...

Czytając wypowiedzi agenta Kołodziejczaka na przestrzeni dziejów, czytając jego odpowiedzi na pytania czytelników dotyczące poszczególnych serii, wszelkie kołodziejczakowe : 'może', 'zobaczymy', 'kiedyś', 'nie', 'nie da się', 'kłopot z prawami', 'za drogie', czytając wszelkie inne mętne i bzdurne tłumaczenia, stwierdzam, iż temu agentowi i temu wydawnictwu trzeba 'podziękować' :wink:

Dlaczego? Kilka przykładów:

Andreasa się nie dało kontynuować po Twoim Komiksie? Dało.

Wież Bois-Maury nie udało się zakupić i wydać po rozsądne cenie? Dało.

Serii frankofońskich (całego Mariniego, Mureny, WESTa, Long John Silvera, etc) nie udało się kontynuować/rozpocząć po rozsądnej cenie i bez obaw o małą sprzedaż. Udało.

I tak bym jeszcze powyliczał ale po co? Do wydawania komiksów potrzebne jest również (poza wkładem finansowym) serce, pasja i chęci. Egmont serca, pasji i chęci JUŻ nie posiada. Kasa, kasa i kasa w oczach i nic więcej. Nie ma zatem co pisać, pewnie większość z Was widzi jak jest zatem... Niech Egmont wydaje sobie Donaldy i Thorgale bo to pewniaki na 120% i na zawsze skończy z komiksem, a jeśli nie niech spadnie z pułapu i roztrzaska się na kawałki. Tego wydawnictwu życzę w Nowym Roku :wink:

Ja portfelem głosuję na innych wydawców którzy mają naprawdę coś dobrego do zaoferowania :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 06:26:57 pm wysłana przez graves »

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:08:28 am »

Ja portfelem głosuję na innych wydawców którzy mają naprawdę coś dobrego do zaoferowania :smile:


To chyba jedyny sposób wywarcia presji jakim dysponuje czytelnik.




Offline HaVoK

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:33:04 am »
Mam nadzieję, że Twoje życzenia się nie spełnią.

Offline Koalar

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:35:46 am »
Ja portfelem głosuję na innych wydawców którzy mają naprawdę coś dobrego do zaoferowania :smile:

W przeciwieństwie do Ciebie uważam, że Egmont ma jeszcze dużo dobrego do zaoferowania (Usagi, Hellboy, MK, PE, Batman) i mam nadzieję, że będzie kontynuował ciekawsze serie (Sandman, Science Fiction) i robił dodruki (Przygody Tintina, Sin City). Rozumiem, że może Ci się nie podobać obecna polityka wydawnicza tego wydawnictwa (choć nie widzę wielkiego problemu, skoro inni gracze wydają to, czego Egmont nie chce), ale nieładnie życzyć źle wydawnictwu, które tyle dobrego zrobiło dla komiksu w Polsce (szkoda wymieniać, obejrzyj sobie może listę 800 komiksów z KŚK). Gdyby nie Egmont, to może kto inny by wydał te komiksy, ale może  w ogóle byśmy nie poznali niektórych serii (i Taurus nie miałby czego kontynuować) ani autorów (na czym mogą korzystać inne wydawnictwa).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Mefisto76

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2014, 12:12:39 pm »
Kilka przykładów:

Andreasa się nie dało kontynuować po Twoim Komiksie? Dało.

Wież Bois-Maury nie udało się zakupić i wydać po rozsądne cenie? Dało.

Serii frankofońskich (całego Mariniego, Mureny, WESTa, Long John Silvera, etc) nie udało się kontynuować/rozpocząć po rozsądnej cenie i bez obaw o małą sprzedaż. Udało.

Niestety zgadzam się, bo "Długiego Halloween" też się nie dało, bo za drogie. No i okazuje się, że super wydanie od Muchy można nabyć za niewiele ponad 100 zł.

Poza tym zdumiewają mnie sytuacje, że szef największego polskiego wydawnictwa komiksowego, który na komiksie zjadł zęby wydaje "Trybunał sów", "Zabójczy żart", czy inny "Detective comics", których za chwilę nie ma i które trzeba szybko na gwałt dodrukowywać, skoro nawet dziecko wie, że u nas Batman zawsze dobrze się sprzedawał.   
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2014, 01:30:36 pm »
Nie powiem, mnie też frustruje przerwanie Potwora z bagien, Blueberryego, Składu głównego, Amerykańskiego wampira, czy inne mało logiczne decyzje Egmontu. Ale żeby zaraz życzyć upadku tak zasłużonemu wydawcy, bo akurat nie wydaje tego co bym chciał? To dopiero głupota i chamstwo!

Offline donTomaszek

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2014, 03:07:33 pm »
Otoz to. Glos rozsadku.

Ciekawe czy gdyby nie Egmont mielibysmy na polkach komplety Sandmana, Preachera, Hellboya, Basnie czy moze wygladaloby to bardziej jak 100 Naboi, Y ostatni z mezczyzn, Transmetropolitan. Co by o egmoncie nie gadac, wydawnictwo to praktycznie jako pierwsze po tm-semic stworzylo rynek wydawniczy w Polsce, wydalo mase swietnych rzeczy, klasykow europejskich i amerykanskich. Byly pewne poslizgi, wstrzymania, dzielenie tomow itp. ale spojrzym prawdzie w oczy - czy wpadki przekreslaja wszystkie zaslugi wydawnictwa?

Kwestionowanie ogromnego dorobku i zyczenie upadku to nawet nie ignorancja, a glupota.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Itachi

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2014, 07:27:14 pm »
Popieram słowa donTomaszka i ramireza82, Egmont zrobił dużo dobrego na rynku komiksowym, nie wiem jak można źle życzyć wydawnictwu, które wydaje rocznie kilkanaście serii, łącznie dobrych kilkadziesiąt tytułów w ciągu 12 miesięcy.

Offline HaVoK

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:04:20 pm »
Widocznie to nie jest kraj dla starych wydawnictw.



Offline Szekak

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:23:48 pm »
Wiadomo coś kiedy Egmont zapowie serie z New52 które będzie wydawać w tym roku? Bo miało być na początku stycznia z tego co pamiętam, a tu cisza.

Offline helsing

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:36:51 pm »
za komentarz do durnych postów o Egmoncie niech służy wykres przedstawiony wczoraj przez Sklep Gildii na fb:

A w księgarniach niespecjalistycznych zapewne jest jeszcze większa różnica.

Bez Egmontu na pewno byłoby lepiej....
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:26:41 pm »
Jeżeli chodzi o politykę wydawniczą E to trzeba zwrócić też uwagę na to co dla E jest zyskiem, a co dla innego mniejszego wydawcy. To co WK zarabia dla przykładu na Wieżach dla E może być nie wystarczające.

Offline adro

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2014, 12:08:43 am »
Zyczenie upadku jakiemukolwiek wydawnictwo jest IMO ciosem ponizej pasa. Mnie tez nie wszystko odpowiada, jesli chodzi o egmont, ale trzeba jasno powiedziec, ze dzieki temu wydawnictwu rynek jakos tam sie kreci. dzieki e kupilem po polsku mnostwo swietnych komiksow. Inna sprawa, ze niektore decyzje egmontu sa dziwne i lekko wkurzajace( zawieszenie amerykanaskiego wampira, mimo ze wczesniej bylo zapewnienie o kontynuacji serii, niejasne i zdawkowe odpowiedzi na pytania czytelnikow, zapewnienia ze cos na pewno nie przyjmie sie w Polsce, potem w rzeczywistosci bylo zupelnie inaczej )
Poza tym egmont przerwal sporo serii i byc moze takie sa prawidla rynku, ale mimo wszystko niesmak pozostaje, przynajmniej ja to tak odbieram.
No nic i tak czekam na kolejne fajne komiksy od egmontu
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline koziorozec1979

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2014, 09:02:48 am »
No cóż....
chyba wg niektórych w Polsce mamy zbyt dużo wydawców komiksowych
i generalnie tych komiksów to ukazuje się za dużo.

Offline Thomas29Needles

Odp: Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2014, 11:55:04 pm »
W przeciwieństwie do Ciebie uważam, że Egmont ma jeszcze dużo dobrego do zaoferowania (Usagi, Hellboy, MK, PE, Batman) i mam nadzieję, że będzie kontynuował ciekawsze serie (Sandman, Science Fiction) i robił dodruki (Przygody Tintina, Sin City). Rozumiem, że może Ci się nie podobać obecna polityka wydawnicza tego wydawnictwa (choć nie widzę wielkiego problemu, skoro inni gracze wydają to, czego Egmont nie chce), ale nieładnie życzyć źle wydawnictwu, które tyle dobrego zrobiło dla komiksu w Polsce (szkoda wymieniać, obejrzyj sobie może listę 800 komiksów z KŚK). Gdyby nie Egmont, to może kto inny by wydał te komiksy, ale może  w ogóle byśmy nie poznali niektórych serii (i Taurus nie miałby czego kontynuować) ani autorów (na czym mogą korzystać inne wydawnictwa).
Wiem i zdaję sobie sprawę z zasług Egmontu.

Znam listę wydawnictw. Mam 4 dychy na karku i komiksy zbieram od 12 roku życia a z Egmontem 'byłem' od początku, kupowałem 85% tego co wydawali lecz widzę, że Kołodziejczak ma nas/robi z nas/Was głupków i durni swoimi wypowiedziami i w zadnych wypadku nie traktuje swych czytelników poważnie.

Uwielbiam Hellboya i kilka w/w serii ale jestem pewien, iż po upadku Egmontu inny wydawca na pewno by je przejął.

Zdaję sobie sprawę z tego co napisałem lecz jestem wkurzony po przerwaniu kilku naprawdę fajnych serii o których wszyscy wiemy, że nie sprzedają się najgorzej. Dlaczego takie decyzje zostały podjęte? Nie wiem a tłumaczenia Kołodziejczaka są idiotyczne.

Zmęczony już jestem ślinieniem się na kolejną nową, ciekawą serię by po 1 lub 2 albumach dowiedzieć się, iż jedyne co mi pozostaje to sprowadzać komiksy za franki bądź ojro bo Kołodziejczak liczył na zyski większe niż publikacja przyniosła.

Dlatego... good night :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 12:12:03 am wysłana przez Thomas29Needles »