Autor Wątek: Przedruki na Gildii Horroru  (Przeczytany 5009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cierzy

Przedruki na Gildii Horroru
« dnia: Sierpień 14, 2003, 01:32:35 pm »
Mam pytanie do wszystkich czytelnikow GH. Co myslicie na temat tlumaczenia na stronach Gildii najciekawszych artykulow z anglojezycznych e-zinow poswieconych horrorowi? Za argument przeciw znajduje jedynie: "Po co, przeciez skoro jest to na sieci, to kazdy moze sobie przeczytac!" Kontrargumentem na to jest: "Nie kazdy zna jez. angielski, a po drugie nie wszyscy surfuja po tak niszowych odmetach internetu (bardzo czesto mozna znalezc istne perelki na amatorskich i kiepsko wygladajacych na pierwszy rzut oka stronach)". Wiec jak?

Offline Adam Waśkiewicz

Przedruki na Gildii Horroru
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2003, 01:44:07 pm »
Ja zdecydowanie jestem za. Przedruki z anglojęzycznych magazynów (papierowych bądź elektronicznych) nie tylko dadzą czytelnikom możliwość poznania ciekawbych tekstów, które w inny sposób mogłyby być dla nich nieosiągalne, ale także dzięki współpracy z zachodnimi serwisami bądź wydawnictwami wzrasta prestiż i pozycja Nowej Gildii Horroru, a co za tym idzie - także naszego portalu jako całości.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline cierzy

Przedruki na Gildii Horroru
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2003, 02:00:32 pm »
Tez tak mysle! Tym bardziej, ze wsrod wiekszosci redakcyjnych kolegow z Zachodu, jest pelno fajnych ludzi. Ot, chocby naczelny Lighthouse Magazine, ktoremu tak sie spodobalo, ze bylismy pierwszym polskim odzewem na jego magazyn, ze zawiazal z nami silniejsza wiez :)

Offline Daleth

Przedruki na Gildii Horroru
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2003, 11:05:36 pm »
Ja jestem zdecydowanie ZA !! :) Dlatego, ze nie znam az tak dobrze angielskiego zeby sobie samemu jakies dluzsze teksty tlumaczyc,a i z tego powodu jestem za, ze po co szukac w necie czegos takiego skoro moze to byc na giligii horroru i to jesczze po poslku 8) Swietny pomysl Cierzy, jeszcze jak go zrealizujesz to juz bedzie naprawde super :)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline cierzy

Przedruki na Gildii Horroru
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2003, 08:53:09 am »
Juz w przyszlym tygodniu pojawia sie pierwsze teksty. Problem polega na tym, ze czekam jeszcze na odpowiedzi kilku webmasterow, ktorych zapytalem o pozwolenie. Juz teraz moge zdradzic, ze wsrod pierwszych tekstow pojawia sie prace przekrojowe (np. na temat filmu w latach '50/'60), jak i porady dla piszacych.

Offline bukwa

Chętnie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2003, 01:51:17 pm »
Chętnie poczytam tłumaczenia ciekawych artykułów.
Bardzo dobry pomysł. :-)
 http://www.dnd.pl | Polska strona Dungeons & Dragons i d20
| http://www.dnd.rpg.pl | Polskie forum Dungeons & Dragons i d20
| bukwa@dnd.pl | bukwa

Offline cierzy

Juz jest
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2003, 12:43:01 pm »
Zapraszam na Gildie Horroru. Pierwszy reprint juz jest.

Offline cierzy

Polskie przedruki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2003, 08:59:01 pm »
Okazuje sie, ze mozna na ciekawe artykuly natknac sie i w biezacych pismach polityczno-spoleczno-kulturalnych (wspolczesnie wszystkie tygodnika i tzw. pisma kolorowe daza do tgo profilu). Wkrotce pojawi sie przedruk z Polityki i zajawka z Gazety Wyborczej (zajawka, bo regulamin ich portalu zabrania przedrukow...) n/t horroru w filmie i popkulturze.

Offline Daleth

Przedruki na Gildii Horroru
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2003, 08:56:48 pm »
Czasami nie trzeba szukac, a sie znajdzie cos ciekawego :)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline darksphere

Przedruki na Gildii Horroru
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2003, 03:55:24 am »
Tak - pomysł pierwsza klasa! Nie jestem w stanie "latać" po stronach i wyszukiwać informacji (które zyskają w moich oczach dopiero po przeczytaniu). W przypadku Gildii Horroru jak najbardziej możemy się zdać na redaktorów, z całą pewnością artykuły będą na poziomie i ciekawe.

S'ya !

Offline Ellasar

Przedruki na Gildii Horroru
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2003, 03:43:42 pm »
Ja jestem jak najbardziej za. Powody sa rownoznaczne z tymi wymienionymi w pierwszym poscie.
an

 

anything