trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 320720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 24, 2015, 08:26:01 am »
Robię w Ericpolu jako "software developer" i jest zdecydowanie lepsza wypłata niż najniższa, a to - odpukać - pierwsza moja praca. (I nie zamierzam zmieniać, mimo, że ostanio mnie przenieśli z GSM maitenance do LTE developmentu.)
Jak chcecie to mogę walnąć bardziej rozbudowanego posta - tak patrząc na te Wasze. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 24, 2015, 08:53:04 am »
Z pensjami jest jak jest, sam pracowałem długo jako magazynier za minimalną, potem jako technik od systemów alarmowych gdzie było na zlecenie, więc różnie. Jak roboty było mało to nawet poniżej minimalnej wychodziło (ale np pracowałem 2-3 dni w tygodniu), z kolei jak trafiły się duże fuchy to mogłem sporo powyżej średniej krajowej skoczyć (ale i zapierdziel był i robota 12-15h dziennie łącznie z weekendami). Ostatnio juniożyłem jako game designer w CFG i mimo że pensja minimalna to nie była, to po odliczeniu kosztów mieszkania i życia w Warszawie praktycznie nic nie zostawało.
Teraz jako pełnoprawny "projektant gry" mieszczę się w zakresach z tego badania robionego dla branży:
http://imgur.com/mwok9UJ
Więc ogólnie polecam gamedev bo pomimo wysokiego progu wejścia (chyba że się startuje na testera, ale wtedy łatwo wpaść w pułapkę i czasami ciężko wyjść z działu QA) to dość szybko można dojść do godziwych zarobków :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2015, 10:40:03 am wysłana przez wyspa »

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwiec 24, 2015, 11:04:52 am »
Ano, choć testowanie gier również bym polecał, jeżeli ktoś dużo gra i nie ma problemów z angielskim. Robota jest przyjemna i wśród ludzi, którzy mają podobne zajawki do ciebie, co znacząco umila tych osiem godzin. A jak się zakręcić w odpowiednie miejsce, to i płacą 16 złotych na start, więc również coś powyżej tej minimalnej skapnie. (:

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwiec 24, 2015, 07:32:27 pm »
Po tych 4 miesiącach mam zamiar wyjechać za granice spróbować, jak się nie uda to wtedy do jakiegoś miasta typu Warszawa, Gdańsk.  Ogólnie przyznaję, że po części to też moja wina, bo wiem że tak jak mówicie trzeba samemu się szlifować, ale nie mam kompletnie pomysłu na siebie.


Teraz znowu jestem wolny i czekam na decyzję z urzędu co do szkolenia na spawacza. Skoro nie mogę jako grafik nic dorwać, to może gdzieś indziej.

Przybił bym ci piątkę, bo przed pójściem do gminy też planowałem się załapać na szkolenia spawacza/tapicer w urzędzie pracy :)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwiec 25, 2015, 07:26:22 am »
A co znaczy "mieć pomysł na siebie"?
Bo w takim intuicyjnym rozumieniu, to ja też nie mam. :) Znaczy, najchętniej to bym stał na mostku statku kosmicznego i patrzył na hologram okolicy, jak moi podkomendni strzelają do kosmitów. Ale wygląda, że najbliżej tego, byłbym jakbym napisał własną grę. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwiec 25, 2015, 12:42:34 pm »
Pomysł to jedno a realizacja pomysłów, czy zwykłe działanie w jakimkolwiek kierunku - to drugie. :) Znam wiele osób, które pomysłów na siebie mają mnóstwo, ale na tym się cała przygoda kończy.   

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwiec 25, 2015, 01:37:27 pm »
Pomysł na siebie, ot choćby chcę zostać kapitanem okrętu kosmicznego. Czyli w tym celu wybieram odpowiednie kierunki na uczelniach, szkole się w zakresie astronautyki, kończę szkołę oficerską marynarki kosmicznej :razz: , odbywam szkolenia z zakresu taktyki oraz obcych, stażuję na jakiś mniejszych jednostkach, staram się awansować najpierw na pierwszego oficera, itd, itd.
O ile mi wiadomo, USA ma już działające projekty obrony i walki kosmicznej, można próbować. :biggrin:

Słowem, nie poprzestaję tylko na tym by "odbębnić" jakąś szkołę, ale cały czas doskonale się w tym co chcę robić. Dzięki temu mam cel, pomysł na siebie i mam większe szanse, że to się uda.

Przynajmniej ja tak to rozumiem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwiec 25, 2015, 06:30:20 pm »
Na nie które szkolenia itd po prostu mnie nie stać, a kończyć szkołę to według mnie strata czasu i sił chyba, że mam dane umiejętności i zrobić pod nie papierek - to tak, ma to to sens. Ogólnie chciałbym spotkać pracę, szkolenia itd, gdzie uczę się tylko i wyłącznie tego, a nie masy innych niepotrzebnych rzeczy. I to mam na myśli 100% praktyki, a nie teorii. Podczas stażu w szpitalu nauczyłem się więcej niż przez te 4 lata studiów i wiele więcej niż po ślęczeniu w książkach itd.

Jeśli chodzi o pomysł na siebie to tak to rozumieć jak jest napisane po prostu. Odnaleźć w czym się jest dobrym lub co się lubi lub po prostu coś drążyć co przyniesie nam pieniądz.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:35:50 pm »
Na oficjalnej stronie wydawnictwa kotori zamieścili ankietę, a w której trzeba podać 2 tytuły light novelek. Ja podałem No game, no life i Chrome Shelled Regios. Nawet jeśli i tak wydadzą coś innego to i tak fajnie, że nasz rynek się rozkręca.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #549 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:40:48 pm »
Mam nadzieję, że nie NGLN, bo to już jest w ludzkim języku wydawane. Za to CSR nie, więc głosuję na tą serię, bo choć całą już przeczytałem, to jednak fajnie byłoby mieć to na półce.

Choć Katori takie dziwne rzeczy wydaje, więc wątpię by nasze typy przeszły.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #550 dnia: Lipiec 03, 2015, 12:47:35 pm »
Hehe, ja podałem takie same tytuły co Hollow, mam nadzieję, że mnie nie posądzisz o plagiat. :biggrin:

NGNL, anime oglądałem chyba ze 3 razy i z chęcią bym zobaczył dalsze, albo inaczej, pełne losy dwójki gejmerów. Za to CSR, to chyba jedyna LN jaką bym kupił bez względu na jakość wydania, może nawet bym się skusił na angielskie tłumaczenie.


EDIT:
Byłem dziś na rozmowach w Gilettcie w sprawie pracy na stanowisko technik bądź mechanik. Rany jakie tam testy mają, niby na logiczne myślenie, ale psycholog mógłby czerpać z tego garściami. Autentycznie, miałem wrażenie, że odbywam jakieś testy psychologiczne a nie do pracy. :) Jedyny plus, że zaliczyłem i w poniedziałek idę na 2 etap rozmów, chociaż obawiam się co to wyjdzie. A po 2 etapie jest podobno 3 etap. xD
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 09:44:51 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #551 dnia: Lipiec 11, 2015, 09:44:28 am »
Ja w michelinie po przejściu tych 3 etapów itd skwitowali mnie na koniec, że niestety nie mogą mnie przyjąć ze względu na brak doświadczenia. Spytałem ich, gdzie mam zdobyć te doświadczenie świeżo po studiach skoro wszędzie każdy tak mówi, bo na pewno nie na ulotkach. Nic nie odpowiedzieli aby pokręcili oczami i lekko się speszyli.

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #552 dnia: Lipiec 11, 2015, 07:49:53 pm »
Autentycznie, miałem wrażenie, że odbywam jakieś testy psychologiczne a nie do pracy. :smile:
Może bali się, że się potniesz w pracy.

Ja z kolei niedawno dostałem się do Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Puki co na zastępstwo, ale w końcu robię w swoim wyuczonym zawodzie urzędasa :).

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #553 dnia: Lipiec 11, 2015, 07:54:23 pm »
Może bali się, że się potniesz w pracy.
Mhm, raczej że im zakoszę maszynki, bo przez ostatnie 6 miesięcy zapuściłem sobie ładną brodą. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #554 dnia: Lipiec 11, 2015, 09:06:20 pm »
(...) ale w końcu robię w swoim wyuczonym zawodzie urzędasa :).

Niech tylko haael to zobaczy!  :shock:

x)

 

anything