Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 325889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:09:41 pm »
Skullgirls

Ja ciukałem Peacock, sympatyczna bijatyka (: Szkoda tylko, że jak spróbowałem odpalić multi, to dostałem takie manto, że już nie wróciłem xD Ale że czasem mnie bierze na bijatyki, to pewnie jeszcze kiedyś wrócę do tej produkcji 

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 22, 2014, 08:14:43 pm »
Troszkę się zawiodłem. Wiem, że gra miała być jak stary Torment, być jego duchowym następcą i w ogóle, ale liczyłem na nieco subtelniejsze odniesienia. Nie sądziłem, że zwyczajnie przeportują całą oprawę graficzną na nowy silnik.
Grafika akurat ma dla mnie najmniejsze znaczenie, ważne żeby klimat był zachowany i scenariusz był dobry. Przyznam jednak, że mnie akurat cieszy wzorowanie się na najlepszych, wg mnie głupotą jest poprawianie na siłę czegoś co się doskonale sprawdziło. Z Pillars of Eternity jest podobnie (choć to nie moje klimaty), a już absolutnym szczytem lenistwa są "kotlety Beamdoga" (Baldur's Gate Enhanced Edition).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 22, 2014, 09:02:39 pm »
Też cieszy mnie, że wzorują się na starym Tormencie. Gra miała świetny klimat. Przechodziłem ją z 9 razy i za każdym razem dowiadywałem się coś nowego o przeszłości bohatera. A to znajdowałem jakiś fragment z jego dziennika, a to jakąś postać z jego przeszłości, albo po prostu odblokowałem nową linię dialogu, bo miałem inne statystyki.

Ciekawi mnie czy ta latająca kula przy bohaterze to odpowiednik Mortego czy jakiś czar lub artefakt.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:50:31 am »
Torment wygląda ok. Niedawno nawet zastanawiałem się, czy nie pograć sobie w starą wersję - klimat naprawdę niepowtarzalny, tak samo bohaterowie, świat, fabuła, system. Pograłbym sobie nawet w odnowioną wersję, ale z drugiej strony ogromnym urokiem starego T była właśnie grafika, która nawet zyskiwała na niskiej rozdzielczości.

Co do WL2, to przyjaciel - wielbiciel starych rpg'ów, który na nowy WL czekał jak na zbawienie - stwierdził, co następuje:
- fabuła - średnia, nic porywającego
- grafika - mocno średnia, niby miał być oldschool, ale nie do końca wyszedł
- gameplay - słaby
- warstwa taktyczna walk - tragiczna
odradził mi kupno.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 23, 2014, 12:15:59 pm »
Tormenta mam z GoGa, ale na moim Win8.1 jeszcze nie sprawdzałem, może się kiedyś zabiorę. Choć pewnie - jak przy wszystkich innych RPGach - rzucę po którymś-tam z kolei dialogu gdzie nie będzie opcji nawet podobnej do, tego co bym chaił mieć.
Pewnie wczęsniej wrócę do Imperializmu 2, albo Call to Power 2. :P

A jak tam premiera Ancient Space? Dużo tego zeszło?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 23, 2014, 03:21:00 pm »
Czy ja wiem czy w WL2 grafika jest średnia... Wg mnie to co wyszło jest dobre, nawiązuje do Fallouta tacticsa i w sumie tyle wystarczy. A jaka miała by być? Wielkie piksele jak z Fallouta 2 z lat '90-tych, czy może zajebiste 3D jak w BFie 4?
Co do walk z tego co widziałem, to jest to lekko uproszczony FoT z kilkoma bajerami zamienionymi/dodanymi, dosyć prosty, bez wyskoków, no ale czego się spodziewać, większość młodych graczy niestety nie ogarnia starszych gierek bo są właśnie zbyt skomplikowane...
Co do fabuły się nie wypowiem bo nie grałem, możliwe, że jest prosta, chociaż słyszałem opinie, że da się zakończyć na kilka sposobów i decyzje z początku rozgrywki mogą wpłynąć na jej zakończenie. No ale to wyjdzie w praniu.
Żeby nie było, nie staram się bronić WL2 ale nie rozumiem trochę ludzi którzy twierdzą iż grafika jest średnia, a walki i fabuła mierna. Po prostu zastanawia mnie czemu obecnie ludzie oceniają, że coś jest zajebiste, albo mierne/słabe...

Tornamenta nigdy nie ukończyłem, tak wiem, wielki "shame on me", ale cieszy mnie, że twórcy wracają do starych tytułów, niestety z reguły te "powroty" owocują odgrzewanymi kotletami. Jak np Fallout od Bethesdy który moim zdaniem jest mierny.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2014, 03:42:14 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 23, 2014, 04:06:29 pm »
Wg przyjaciela nie przyłożyli się do tekstur i dodatków w otoczeniu, które dodawały by dla grafiki klimatu. Przynajmniej takie jest jego zdanie na ten temat.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 23, 2014, 04:15:46 pm »
A jak tam premiera Ancient Space? Dużo tego zeszło?
I have no idea, ale na torrentach już jest :D, z tego co wiem pniemy się w top releses na steam więc chyba ok

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 23, 2014, 06:57:19 pm »
@Wilk Stepowy
Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby ten twój kumpel był wielbicielem starych RPG-ów. Tym bardziej, że narzeka na grafikę, lol.
Akurat fabuła (główny wątek) w bardzo niewielu grach jest jakaś niezwykle interesująca. Wśród RPG-ów legend tylko Torment miał coś nieprzeciętnego, reszta (Fallouty, Baldury, Arcanum, itd.) miały banalne historie. Co innego scenariusz (na który składają się m.in. dialogi i questy) - tutaj najbardziej wybijał się Fallout i Arcanum. Podobnie jest z Wasteland 2, wątek główny jest średni, ale dialogi, spotykane postacie i zadania poboczne są naprawdę miodne.

Z tą grą mam odwrotnie niż z Divinity Original Sin (którą uznaję za najlepszą grę od wielu wielu lat), tzn. z początku dość nudno, ale później coraz ciekawiej. W DOSie im dalej w las tym gorzej (dosłownie). Gdy dotarłem do Phantom Forest (las duchów?) grałem trochę na siłę. Co nie zmienia faktu, że za kilka miesięcy na pewno będę miał chęć na replay (jeszcze wielu rzeczy nie odkryłem i sporo "osiągnięć" przede mną).
Generalnie trzeba zgodzić się, że Van Buren to to nie jest, ale tak dobrego postapokaliptycznego klimatu nie pamiętam od czasów Fallouta 2. To samo tyczy się dialogów (i scenariusza ogólnie - kawał dobrej roboty), fabuły no i grywalności. W mojej ocenie gra jest znacznie lepsza niż Fallout: New Vegas chociażby (i pisze to osoba, która ma ponad 120 h tej gry za sobą). Fallouta 3 nawet nie wspomnę, bo to gniot.

Jeśli boisz się wydać stówę na tę grę (bo za tyle można spokojnie kupić klucz do Steama albo GOG-a, a za niewiele więcej wersję pudełkową) zassaj "demo" (if you know what I mean *wink*) i samemu oceń. Jak ci się spodoba to zapłać i tyle. Ja wydałem 65$ na bundle z Tormentem i nie żałuję. Widząc poziom Wasteland 2 jestem pewien, że Torment mnie nie zawiedzie.

9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 23, 2014, 10:33:34 pm »
I have no idea, ale na torrentach już jest :D, z tego co wiem pniemy się w top releses na steam więc chyba ok
Obejrzałem na YT jak ktoś kaleczy pierwszą misję, muza 6/5 ! grafa 5/5, ale sama gra chyba faktycznie bardziej zręcznościowe opowiadanie historii. Za tekst "special level of hell" :D duży +.
Dajecie soundtrack z grą? Da się kupić osobno?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #400 dnia: Wrzesień 23, 2014, 11:09:15 pm »
Z tego co mi wiadomo miały być jakieś opcje na kupno soundtracku... nie wiem czemu jeszcze nie ma, ale pewnie PDXy dodadzą za jakiś czas
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2014, 11:12:23 pm wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #401 dnia: Wrzesień 24, 2014, 07:37:20 am »
Będzie trzeba się w końcu przeprosić z cyfrową dystrybucją gier : ) W sumie cyfrowo od Blizza kupuję, ale ze Steam'u jeszcze nie korzystałem.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #402 dnia: Wrzesień 24, 2014, 07:21:30 pm »
@ Skrzydlaty, przypominam się odnośnie pytań ps3. :)

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #403 dnia: Wrzesień 26, 2014, 07:36:25 pm »
Wszystko śmiga spoko, jestem bardzo zadowolony. Trochę się może odzwyczaiłem od słuchania, jak płyta pracuje w napędzie, ale to taka drobnostka w sumie. Problemy jakieś konkretniejsze miałem może dwa. Jeden to taki, że kabel do zasilania, który facet podrzucił w zestawie był jakiś lewy i nie wchodził do końca w gniazdo, więc był do szybkiej wymiany. Drugi - jak sprawić by był dźwięk, kiedy PS3 podłączone zostaje do monitora przed HDMI. Okazało się, że musiałem zdobyć dodatkową przejściówkę - po jednej stronie 2x cinch, po drugiej mini-jack, tyle że z żeńskim wejściem. I tak jest te z męskim wtykiem dorwie się wszędzie po supermarketach, tak tych, które by miały z dwóch stron żeńskie wejścia praktycznie nigdzie. W końcu się poddałem i zamówiłem z allegro. Teraz powoli wgryzam się w Demon's Souls i póki co bardzo mi się podoba. (:

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #404 dnia: Wrzesień 29, 2014, 06:33:37 pm »
Rozumiem, więc wszystko mam jasne, a co do dźwięku to rzeczywiście wyleciało mi z głowy, a też momentami bym podłączał do monitora, ale w sumie ma wyjście audio mini jack wiec może by działało. Dzięki.