trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 321147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 28, 2014, 04:01:46 pm »
Coraz więcej light novelek można kupić po angielsku. Po Sword Art Online, Accel World czy Spice and Wolf przyszła kolwj na Toaru Majutsu no Index (albo A Certin Magical Index po angielsku) pierwszy tom już w listopadzie.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 28, 2014, 05:30:58 pm »
W sumie rozkwit w języku angielskim przeżywają również visual novel dzięki firemce Sekai Project, której jako pierwszej wychodzą pertraktacje z japońskimi deweloperami. Różne Clannady, Planetariany i inne VN w końcu zostają oficjalnie sprowadzane na rynek anglojęzyczny. Oczywiście na chwile obecną pewnie nieszczególnie raduje to tych, którzy swoimi sposobami zdobywali tłumaczenia w przeszłości, ale całkiem dobrze rokuje na przyszłość.

Przy okazji - to że owe VN będą pojawiać się na steamie, to również krok w dobrą stronę.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:29:41 am »
Jakie VN są na steamie?


Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 29, 2014, 05:55:55 pm »
Obecnie? - http://store.steampowered.com/tag/en/Visual%20novel/?l=polish. Z czego pewnie duża część to jakieś indie produkcje nie pochodzące wcale z Japonii.

Za to w niedalekiej przyszłości chociażby Clannad, który do tego ma dostać w bonusie pełen angielski voice acting - http://www.crunchyroll.com/anime-news/2014/08/23-1/sekai-project-announces-clannad-full-voice-edition-for-future-steam-release. Ale wiem, że gdzieś czytałem też o jakichś innych planach na przyszłość. Czas pokaże.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #364 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:49:22 pm »
Boziu, właśnie ogarnąłem sobie PS3 na Allegro. Z racji premiery 4'ki konsole chodzą tanio, gry podobnie. Ilość jrpgów (i nie tylko) do ogranięcia które będę miał aż mnie przeraża. Wszystkie Disgaea'e, Ni no Kuni, Ateliery, Valkyria Chronicles, Catherine, Dark Souls, seria Tales of; będę w tym wszystkich chyba więcej pływał, niż grał <3

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:37:13 pm »
No wiesz co, tez się szykuje do czegoś takiego od dawna, ale zawsze sobie żydze. A  z chęcią bym zagrał w tytuły, których brak na ps4 np. heavy rain, uncharted 1 i 3, beyond two souls itd.

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:21:07 pm »
Beyond Two Souls i Last of Us będę miał na starcie w zestawie, więc pójdą na pierwszy ogień, Heavy Rain też chcę koniecznie ograć. A PS3 w dobrym stanie i ze sporym dyskiem można zgarnąć już w okolicach 500zł. Używanych gier za 5 dyszek też jest masa, czyli na chwilę obecną nie jest to jakoś strasznie kosztowny biznes, a będzie tylko lepiej. x) 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 08:24:18 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:23:59 pm »
Ja mam i tak za dużo gier O.o
Z biblioteki steamowej się wylewa a ograć wszystkiego nie ma jak.
Choc przyznam jest kilka PSowych exclusivów w które z chęcią bym zagrał...

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:07:36 pm »
A jak tam masz wyspa w ogóle odnośnie chęci do gier po pracy? Bo szczerze mówiąc u siebie sobie to o wiele gorzej wyobrażałem. Myślałem jak będę testował gry na siłę 40 godzin w tygodniu, to zbrzydną mi w cholerę i w domu z ulubionych rozrywek pozostaną mi jedynie chińskie bajki i gotowanie. A okazało się, że zupełnie nic się nie zmieniło. Wracam po ośmiu godzinach grania i w domu gram dalej, to samo w weekendy, o ile nie napatoczy się jakieś piwkowanie. W sumie po prawie trzech miesiącach praca też wydaje się lepsza, niż pozornie bym się spodziewał. Snułem wizje o kolosalnej monotonii, a jest monotonia, ale całkiem urozmaicona i do przeżycia. Zwłaszcza że ludzie w branży growej również są wyjątkowo barwni.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:44:10 pm »
A ja po ośmiu godzinach programowania rzadko mam ochotę do uruchamiania IDE w domu. http://wypalonyprogramista.pl/  :neutral:
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:30:55 pm »
Ja tego problemu nie mam, no ale też nie testuje a klepie docki na googlu i grzebie w edytorze. Raczej więc nie ma to większego wpływu na moją aktywność "grową", choć ta jest mniejsza niż kiedyś ale z innych powodów:).
Człowiek zrobił się bardziej wybredny przez lata i ciężej znaleźć tytuł dla siebie, choć to raczej nie wynik pracy. Może nawet praca wręcz wzmaga tą aktywność bo często gram aby coś obadać (głównie jak rozwiązano dany problem w różnych tytułach) i dzięki temu raz na jakiś czas znajdę ciekawy tytuł który kiedyś mi po prostu umknął.

Co do wypalenia zawodowego to mam nadzieje że za szybko nie nastąpi, na razie nie odczuwam. Nawet gdy dostaje jakieś taski które mi nie bardzo leżą, to zrobię sobie research spisze uwagi i zawsze coś się z tego wywnioskuje. A jak ma się wnioski to już głowa sama pracuje "jakby tu zrobić dobrze". Inna rzecz, że w firmie w której pracuje ludzie pomagają. Mamy na prawdę przyjemną atmosferę i panują u nas dobre relacje, co ponoć aż tak częste nie jest. Pewnie wynika to z stosunkowo małego teamu (poniżej 20 osób więc wszyscy się znają) i minimalnych wpływów "z zewnątrz" jako że każdy nawet prezes aktywnie pracuje przy projekcie i nie ma jakiegoś "marketingowca" albo "managera" który by nam siedział na głowie. Nasłuchałem się już trochę o pracy w innych większych firmach, u nas sporo ludzi to własnie uciekinierzy z większych polskich firm, którzy mieli dość korpo-podejścia :smile:


PS.
A mówię za tzw dandźony (czyli dział designu umieszczony w... piwnicy) bo graficy na piętrze to się ponoć ciągle dissują... choć chyba i tak się kochają :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 11:20:30 pm wysłana przez wyspa »

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 13, 2014, 08:10:19 am »
Beyond Two Souls i Last of Us będę miał na starcie w zestawie, więc pójdą na pierwszy ogień, Heavy Rain też chcę koniecznie ograć. A PS3 w dobrym stanie i ze sporym dyskiem można zgarnąć już w okolicach 500zł. Używanych gier za 5 dyszek też jest masa, czyli na chwilę obecną nie jest to jakoś strasznie kosztowny biznes, a będzie tylko lepiej. x) 
Też myślałem o takim zestawie plus spodobało mi się GTaV. Kupowałeś nówkę czy używaną? I mam do ciebie pytanie klucz brałeś to ps3 super slim[najchudszą odmianę] czy poprzednią slimkę? Jeśli super slim to jak się sprawuje czy gry się nie tną?

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 13, 2014, 08:31:11 am »
Akurat w tym przypadku trafiłem na super slim, choć wizualnie ta wcześniejsza wersja bardziej mi się podobała. Kupiłem używaną, ale tak naprawdę po dwóch tygodniach przeglądania allegro i tablicy natrafiłem na dar z niebios, bo facet sprzedawał konsolę, którą zakupił dwa tygodnie wcześniej. Jest więc praktycznie nowa - wliczając w to dwa lata gwarancji (: A jak się sprawuje to dopiero napiszę w poniedziałek bądź wtorek, kiedy dotrze. O tym cięciu się super slimów nic nie słyszałem, więc mam nadzieję, że problemów nie będzie x)

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 13, 2014, 07:57:24 pm »
Daj znać obowiązkowo, a jaka to wersja 12gb czy 500?

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 13, 2014, 08:01:19 pm »
500, te 12 raczej się do niczego nie nadają. Samo GTA V z wszystkimi patchami etc. podobno zajmuje więcej.

 

anything