Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21  (Przeczytany 320922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 07, 2014, 11:12:53 am »
Za to animaniacy... mooc




Dobre : D

Zapowiada mi się kolejny pracowity weekend. Byle dożyć do końca miesiąca.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2014, 08:18:50 pm »
Animaniacy...ble, widziałem to jeszcze jak był w Polskiej TV RLT2. Kreskówki nie mogłem zdzierżyć, a głupota wylewająca się tam bardziej mnie irytowała i drażniła niż bawiła.
Później, lata w sumie, widziałem kilka odcinków w Polskiej TV, ale nadal nie mogłem się przekonać.

IMHO Animaniacy to chyba najgorsza produkcja studia WB i nie wiem czemu tylu ludzie to ogląda. Początkowo uważałem, że to związane jest z inteligencją amerykanów ;) , ale jak się dowiedziałem, że cały świat to ogląda to...zwątpiłem w tą planetę. xD
A na poważnie, nie wiem, ale mnie to nie bierze, podobnie pewnie, jak niektórzy nie potrafią oglądać kuców.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2014, 08:20:43 am »

A na poważnie, nie wiem, ale mnie to nie bierze, podobnie pewnie, jak niektórzy nie potrafią oglądać kuców.
Tak się składa, że i mnie to nie bierze. Obejrzałem jeden odcinek i było takie jakie mi się wydawało, ale zauważyłem, że coraz więcej ludzi to ogląda.  Widocznie trafia to w egzotyczne gusta.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 10, 2014, 02:57:12 am »
http://wmasg.pl/pl/news/show/527602

Kto chce się poczuć jak Motoko nawalając do cyberterrorystów? :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 11, 2014, 06:47:05 pm »
Mam takie pytanko do forumowych informatyków: Ma, rozwalonego laptopa z działającym twardym dyskiem. Można ten twardy dysk jakoś wyciągnąć i zewnętrznie podłączyć do drugiego laptopa aby skopiować dane?

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 11, 2014, 07:56:00 pm »
Informatykiem nie jestem, ale tak, można w łatwy sposób wyciągnąć dysk i albo włożyć w drugiego latopa lub według mnie najlepiej kupić za 10-20zł kieszeń, która umożliwia zrobienie z dysku wewnętrznego dysk zewnętrzny pod usb [tym bardziej, że jak mówisz laptop jest uszkodzony więc się przyda dodatkowy zewnętrzny dysk].
Na przykład [o coś takiego mi chodzi]:
http://allegro.pl/nowa-kieszen-na-dysk-zewnetrzny-sata-2-5-na-usb-i3930999427.html


Od: 5:15
Jak wymienić pamięć i dysk twardy w laptopie ?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 08:03:49 pm wysłana przez Jackal »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 11, 2014, 09:08:52 pm »
Mam takie pytanko do forumowych informatyków: Ma, rozwalonego laptopa z działającym twardym dyskiem. Można ten twardy dysk jakoś wyciągnąć i zewnętrznie podłączyć do drugiego laptopa aby skopiować dane?
Sprzęt to nie moja branża, ale napewno się da. Wiem że są ekipy (firmy?) zajmujące się odzyskiem danych (nawet z uszkodonych dysków) - więc bankowo się da. Ale jak działa, to powonno się dać i bez specjalnego kombinowania: doczepić dysk do już działającego PCta - choć czy to proste, to już może zależeć od konkretnych modeli.
Chyba warto też poszukać serwisu - znają się, to raczej coś doradzą.

Też miałbym pytanie albo bliżej proźby o sugestię poradę
szukam (zaczynam szukać) nowego laptopa. Co ma być: żeby działało EVE Online, względznie nowsze giery (nie musi na "full wypasie") i starocie z GoGa. 17 cali bo chcę coś widzieć. (Tak, musi być lapek, bo sprzęt będzie ruszany autobusem raz na tydzień.)
Cena do ~5k (choć jak przekonacie mnie to nawet jeszcze 1k się da dorzucić, albo i poczekać na 1-2 kolejne wypłaty, nie spieszy się. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 11, 2014, 09:26:27 pm »
Za taką kasę to ty lepiej nie pytaj na takich dziwnych forach, tylko w dedykowanym portalu.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 12, 2014, 06:08:31 am »
Mam kumpla w pracy, który jest maniakiem laptopów. Ona akurat czeka, aż wyjdzie nowa seria procesorów Intela i będzie więcej lapków na systemie 8.1. Ale na to musiałbyś czekać chyba nawet i rok.
Z rad ogólnych: kupuj lapka z normlanym prockiem i kartą (tzn. nie bierz energooszczędnych wynalazków), szukaj też na sieci informacji, czy po dłuższym używaniu (np. godzina) wydajność lapka nie leci na łeb i szyję, bo draństwo się przegrzewa i zmniejsza taktowania. A za kwotę, którą masz, to możesz poszukać już teraz lapka z Windowsem 8.1, bo ten ostatnio jest instalowany tylko na silniejszym sprzęcie, nie wiadomo dlaczego. Samemu lepiej nie upgradować Win 8 do 8.1, bo 8.1 słabo działa na niededykowanych konfiguracjach sprzętowych.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 12, 2014, 07:21:17 am »
Widzisz, Ace, da się tu czegoś dowiezieć. :) A na dedykowanym portalu, to pewnie by mnie zasypali pytaniami, w których połowy słów bym nie rozumiał.
Dzięki, Wilku.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 14, 2014, 10:58:20 pm »
To tylko ja czy forum znowu się zmieniło?

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 15, 2014, 02:53:23 am »
Nie, to tylko forum, a dokładniej rozeszło się w szerokości. Czyżby forum utyło? :D

I tak to forum jak i sporo innych powoli umiera i tylko stali bywalcy i boty zaglądają. Więc może i samo forum też się zmienia w miarę zamierania. :P
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 15, 2014, 08:41:15 am »
Ukradli opcję ukrywania spojlerów!
Oddawać!

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 18, 2014, 10:03:46 pm »
Forum przypomina mi teraz rozjechanego płaza...

Ale z innej beczki. Dostałem się do działu Level Designu w jednej z firm w Wawie. W przyszłym tygodniu czeka mnie przeprowadzka a od Marca praca (na razie na okres próbny).
Ogólnie poprawił mi się humor bo to oznacza koniec rozsyłania CV i (mam nadzieję) początek kariery w Game Devie.

Całe szczęście bo nie widziało mi się wracać do roboty technika ani tym bardziej szukania czegoś "tymczasowego"

Jedyny mankament jest taki iż  będę musiał jeździć do Wrocka na Weekendy zjazdowe na uczelni... ale na szczęście tylko do Czerwca bo później obrona pracy więc de facto to ledwo jakieś 6-9 wyjazdów (nie liczyłem jeszcze ile zjazdów w tym semestrze).

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 21
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 18, 2014, 11:15:35 pm »
Gratulacje (: Też mam nadzieję w tej branży się zakręcić za jakiś czas.