Autor Wątek: Recenzje  (Przeczytany 190605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiszka

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 14, 2015, 07:25:58 am »
Jeśli macie ochotę - dwie nowe recki. Ostatni Another i pierwszy Monster.

Another to było rozczarowanie :v
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Shirosama

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 14, 2015, 12:55:39 pm »
Another to było rozczarowanie :v
Oglądałaś anime Another? Tam to dopiero zrobili koszmar (szczególnie 2 ostatnie odcinki). Uśmiercili prawie całą klasę w bardzo okrutny sposób. Manga była bardzo delikatna w porównaniu z anime. W mandze chociażby
Spoiler: pokaż
Izumi
ocalili. W dodatku pewne zmiany w mandze były bardzo korzystne w porównaniu do anime. Chociażby konfrontacja Mei i Izumi (w anime wyglądało to beznadziejnie i całkiem inaczej).

Poniżej Izumi w anime. Ogólnie anime było piękne wizualnie, ale bardzo smutne i tragiczne.

http://i60.tinypic.com/15cln43.jpg
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 01:02:55 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Tiszka

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 16, 2015, 12:00:09 pm »
Z tego, co pamiętam, manga idzie ściśle fabułą książki, więc to w anime wszystko spieprzyli :c
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Shirosama

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 16, 2015, 03:20:11 pm »
Z tego, co pamiętam, manga idzie ściśle fabułą książki, więc to w anime wszystko spieprzyli :c
Wiem, że te śmierci były inne w noweli w mandze i w anime. W Anime były zdecydowanie najbardziej okrutne i dramatyczne pod tym względem.

Offline Tiszka

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 19, 2015, 09:30:57 am »
Macie kolejną porcję, w tym moje pianie z zachwytu nad Krótkimi Historiami Hirokiego Endo (co poradzę, że jestem fanboyem).

Szyszki pastwienie się nad drugimi Tytaniami

Blue Heaven 2

Ble, yaoi, czyli Zakochany Tyran
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Lord Kupa

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 19, 2015, 11:31:34 am »
Macie kolejną porcję, w tym moje pianie z zachwytu nad Krótkimi Historiami Hirokiego Endo (co poradzę, że jestem fanboyem).
Zupełnie zapomniałem, że coś takiego ma wyjść. Zapewne na dniach zakupię ten tytuł, bo Eden był naprawdę świetny i z chęcią sprawdzę co jeszcze ten autor zmajstrował. Recenzja fajna. Szkoda tylko, że nie ma przykładowych kadrów.

Offline Tiszka

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 20, 2015, 09:13:13 pm »
Szkoda tylko, że nie ma przykładowych kadrów.

Wydawca nam nie dał ;< Ale zaręczam, że kreska jest jak w "Edenie". Jeśli Ci się podobała, to i tu się nie rozczarujesz - pominąwszy wspomniane w recenzji potknięcia, edycyjnie też odwalono kawał dobrej roboty.
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Tiszka

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:54:55 pm »
I kolejna moja. Abara - bardzo mnie wciągnęło, co chyba widać :P
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Tiszka

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 29, 2015, 06:07:24 pm »
Recka manhuy, której w Polsce niestety nie ma (a kupowałabym): Youth Gone Wild.
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Pierniczek

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 06, 2017, 04:16:26 pm »
Another to było rozczarowanie :v

Another dobrze się zaczeło i na początku miało klimat, szkoda że potem zrobili z tego Oszukac przeznaczenie. Nie wiedziałam,. czy się śmiać, czy płakac jak ci uczniowie ginęli w głupi  sposób.

Offline Leniwcowy

Odp: Recenzje
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 01, 2018, 01:29:21 pm »
Cześć :biggrin:

Nazywam się Leniwiec, dla znajomych czasem nawet Jacek. Generalnie nie przygotowałem dla Was żadnej recenzji, ale chciałbym gorąco zaprosić na mojego bloga.

A co na nim znajdziecie? No dokładnie to, czego szukacie tutaj. Od mang do anime, o czym tylko zachce mi się napisać. Akurat anime nie oglądam już tak dużo, więc i recenzji sporo nie piszę. Z mangami sprawa wygląda już znacznie lepiej - takich recenzji mam całkiem sporo, chociażby dzięki współpracy z wydawnictwem Waneko :biggrin:

Zostawiam link główny do bloga: http://www.leniwiecpisze.pl

Ale także do ostatnich recenzji:
- Posępny Mononokean: http://www.leniwiecpisze.pl/2017/12/posepny-mononokean-1-5-recenzja-mangi/
- Bakuman: http://www.leniwiecpisze.pl/2017/12/bakuman-1-9-recenzja-mangi/

Serdecznie zapraszam :biggrin:

 

anything