Autor Wątek: astronomia, kosmologia.....  (Przeczytany 2171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

astronomia, kosmologia.....
« dnia: Styczeń 04, 2014, 09:17:36 pm »
Witam
Mam pytanko, wlasnie czytam krotka historie Hawkinga. Ksiazka bardzo mi sie podoba, czy mozecie polecic jakies fajne tytuly z dziedziny astronomii, kosmologii. Chodzi mi raczej o ksiazki dla laikow. Moga byc rowniez jakies pozycje ze zdjeciami kosmosu, ilustracjami(photobooki, artbooki). Jakos wzielo mnie po grawitacji :biggrin: :razz:
wielkie dzieki
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Talamanca

Odp: astronomia, kosmologia.....
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2014, 10:04:27 pm »
może nie sama astronomia ale astronautyka - "Gwiezdny bohater. Prawda i mity o Juriju Gagarinie". Ciekawie pokazany kontekst pierwszych wypraw i ówczesnego stanu nauki :)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: astronomia, kosmologia.....
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2014, 09:09:46 pm »
Hm, ja mogę polecić z czystym sumieniem Hellera, bo chociaż mówi się o nim głównie w kontekście relacji nauka-religia, to jest wściekle dobrym popularyzatorem fizyki i astronomii.
Niedawno czytałem "Ostateczne wyjaśnienia wszechświata" i to z pewnością mogę polecić.

Jeśli interesują cię kosmosy, to rzuć okiem na takiego gościa jak Brian Greene (od superstrun). Czytałem "Strukturę kosmosu" i generalnie trzyma poziom, jest dość inspirująca i bardzo dobrze tłumaczy o co właściwie chodzi w tej całej relatywistyce oraz w mechanice kwantowej. Z tego co wiem dość sporo szumu zrobiła jego książka "Piękno wszechświata", bodaj od niej zaczęła się jego sława jako popularyzatora.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline adro

Odp: astronomia, kosmologia.....
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:51:32 pm »
wielkie dzieki za polecanki, przyjrze sie tym pozycjom, moze byc ciekawie....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything