Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 547601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2085 dnia: Listopad 22, 2014, 12:23:26 pm »
Miałem to samo. O ile w Twoim przypadku "za pierwszym razem" to były te pierwsze tomy z Podsiedlika. Z oporami, ale dałem serii drugą szansę po latach jak Egmont wydał pierwszy integral i od tego czasu uwielbiam ją.
Ja w zasadzie podobnie, tylko że nie opchnąłem Podsiedlika; pamiętam, że gdy zaczynali od początku, to pacnąłem się w łeb - nie zawsze wszystko po kolei od początku do końca jest gwarantem sukcesu.
Jakiś taki...chudy ten integral Blueberry. Kiedyś były 4 albumy za 100 zł, potem 3 za 100 zł, a teraz będzie pewnie 2 za 69-75 zł.

Każde inne rozwiązanie w tym miejscu byłoby niedobre. Następne 3 tomy (#18 -#20) to zamknięta opowieść. Tematy zakończone w #17 powracają w tomie #21, ale on znów bardziej wiąże się z kolejnym. W dodatku, patrząc z innej strony, po tomie #17 mieliśmy chyba 5-letnią przerwę w głównym cyklu (zaczęły wychodzić w albumach krótkie historyjki z czasów młodości Blueberry'ego, przeradzając się później w długi cykl "Młodość Blueberry'ego")
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

celtic

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2086 dnia: Listopad 22, 2014, 12:27:45 pm »
Ja chciałbym SWAMP THING  Snydera i coś z GREEN LANTERN, może REBIRTH, zaczynający run Johnsa.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2087 dnia: Listopad 22, 2014, 12:36:07 pm »
Ja chciałbym [...] GREEN LANTERN, może REBIRTH, zaczynający run Johnsa.
Bardzo dobry tytuł. Z dobrym wstępem wyjaśniającym co było wcześniej czyta się go jednym tchem. Flash już taki fajny nie jest...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Archie

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2088 dnia: Listopad 22, 2014, 01:46:08 pm »
Nie obraziłbym się za run Lemire w Green Arrow - można wydawać bez wcześniejszych tomów? Liczę też, że chociaż tego Green Arrow: Year One puszczą wśród komiksów sprzed New52...
Wskazane jest wydanie od Vol. 4, a nie od Vol. 1. Na początku Green Arrow był strasznie kasztaniony w TN52, ale od #17 wjechał Lemire i na początku w swoim runie odcina się od tego co było wcześniej. Run Lemire jest przyjazny dla nowych czytelników i to trzy zamknięte fabularnie wydania zbiorcze, więc jest to idealna formuła dla Egmontu. Jeśli Green Arrow miałby wyjść w Polsce od Vol. 1 to podejrzewam, że nie dotrwalibyśmy do Vol. 4, bo czytelnicy uznaliby, że GA to cienizna (tak było, ale do runu Lemire :wink: ).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2089 dnia: Listopad 22, 2014, 02:14:59 pm »
coś z GREEN LANTERN, może REBIRTH, zaczynający run Johnsa.

Też bardzo bym chciał GL. W New52 pewnie nie puszczą, a nie pogardziłbym pierwszymi tomami Johnsa, nawet jeśli nie byłyby zrozumiałe bez wcześniejszych rzeczy. Więc mogliby chociaż coś wśród starszych tytułów DC puścić, Rebirth, czy Secret Origin...

Flash już taki fajny nie jest...

Nie? A chyba niezłe recenzje zbiera.

Wskazane jest wydanie od Vol. 4, a nie od Vol. 1. Na początku Green Arrow był strasznie kasztaniony w TN52, ale od #17 wjechał Lemire i na początku w swoim runie odcina się od tego co było wcześniej. Run Lemire jest przyjazny dla nowych czytelników i to trzy zamknięte fabularnie wydania zbiorcze, więc jest to idealna formuła dla Egmontu. Jeśli Green Arrow miałby wyjść w Polsce od Vol. 1 to podejrzewam, że nie dotrwalibyśmy do Vol. 4, bo czytelnicy uznaliby, że GA to cienizna (tak było, ale do runu Lemire :wink: ).

No, to idealny tytuł do wydania, zwłaszcza że jest serial.

Offline Rafi20

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2090 dnia: Listopad 22, 2014, 02:45:11 pm »
Rok pierwszy, Azyl Arkham, Lobo - bardzo dobre tytuły. Mogliby pójść za ciosem i wydać Kindgom Come. Wciąż zagadką pozostają tytuły spoza nowego DC. Wiadomo tylko, że na tej liście nie znajdują się pozostałe do tej pory wydanie w Polsce komiksy z mrocznym rycerzem. Moi faworyci w kwestii klasycznego DC to:

Batman Knightfall, Batman Knightquest i Batman Knightsend ( 2 tomy na rok to wbrew pozorom realna opcja)
Superman ( Alan Moore )
Batman death in the family
Ogólnie pierwsze zapowiedzi jak najbardziej na plus. Szkoda, że nie wznowią Tintina w integralu.




Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2091 dnia: Listopad 22, 2014, 03:08:49 pm »
"Jest to jeden z najlepiej narysowanych komiksów w tej tematyce - Bouncer do niego się nie umywa- bardzo duża ilość szczegółów, świetne plenery, fajna dynamika postaci, dobre kolory itp...itd. Fabuła miejscami mocno humorystyczna co pozwala złapać oddech przy natłoku treści. Sagę stawiam obok Thorgala i Jeremiaha w jednym szeregu."


Blueberry jest świetny. Obok Durango to mój ulubiony komiksowy western.

Offline HaVoK

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2092 dnia: Listopad 22, 2014, 05:26:04 pm »
Bouncer zawiódł mnie mocno. Warstwa graficzna ok, ale ten melodramatyczny scenariusz z elementami, które chyba miały szokować, to niewypał. Tylko Blueberry!:)

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2093 dnia: Listopad 22, 2014, 06:22:27 pm »
Nie? A chyba niezłe recenzje zbiera.
Nie wiem czy zbiera dobre recenzje, ale mi się średnio podobał (w przeciwieństwie do GL: R)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline burberry

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2094 dnia: Listopad 27, 2014, 12:06:21 pm »
Lobo, Azyl Arkham, Persepolis, kontynuacja Sandmana (i mam nadzieję dodruk 7 :) ), Yans, Blueberry, Tintiny - to mnie interesuje. Plus ewentualne kozaki z DC.
Bóg Cię kocha

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2095 dnia: Listopad 27, 2014, 01:43:14 pm »
niezle te plany, ale d....nie urywaja  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2096 dnia: Listopad 27, 2014, 01:50:19 pm »
Nie? A chyba niezłe recenzje zbiera.


Moim zdaniem pierwsze tomy The Flash w New52 są bardzo przyjemną lekturą. To czysto rozrywkowy komiks, był ewenementem w DC dla mnie bo zupełnie nie starał się być mroczny i z kijem w dupie. Jedyna wada tego komiksu to... współscenarzytsa jest też głównym rysownikiem tytułu i jest jako rysownik bardzo dobry (fajnie też inspiruje się np. Eisnerem co w wywiadach przyznawał) ale niestety czasem nie wyrabia i ludzie, którzy zastępują go w niektórych zeszytach... zupełnie rozmijają się z jego stylem. To nie tak jak w Wonder Woman, że styl Chianga i zastępstw nie jest aż tak daleko od siebie.
perły przed wieprze

Offline Kris1982

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2097 dnia: Listopad 27, 2014, 06:16:17 pm »
Co z tych niedostępnych pozycji uważacie za bardzo dobre:
Incognegro
W poszukiwaniu Piotrusia Pana
Dzień gniewu. Afrykańskie przygody Giuseppe Bergmana.
Sygnał do szumu
Hard Boiled
Jestem legendą Obrazy grozy
Lovecraft
Hellraiser tom 1 + 2

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2098 dnia: Listopad 27, 2014, 07:07:57 pm »
Ja bym łapał tylko "Lovecrafta" (sympatyczna fabuła). Cała reszta jest... cóż... umiarkowana. Ale co kto lubi.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2099 dnia: Listopad 27, 2014, 07:11:11 pm »
W poszukiwaniu Piotrusia Pana
On nie jest bardzo dobry, on jest diablo genialny i od razu kupuj.