Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 547553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2070 dnia: Listopad 22, 2014, 02:37:03 am »
Było sporo pytań o komiksy Jodorowskiego (nowe i stare). Olanie ich świadczy raczej o tym, że nic nie planują jego autorstwa w 2015tym.
Trochę się tego obawiam. Szkods, Incal w oryginalnych kolorach to by było coś.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2071 dnia: Listopad 22, 2014, 06:38:10 am »
A Lobo to Portrait of a Bastich, czyli w jedynym tomie HC Ostatni Czarnian i Lobo powraca, kolejny klasyk z ery TM-semic w ładnym wznowieniu.

Jesteś pewien że to będą właśnie te 2 komiksy?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2072 dnia: Listopad 22, 2014, 06:55:03 am »
Jesteś pewien że to będą właśnie te 2 komiksy?

Pewien nie, ale czy to może być coś innego niż to wydanie?

http://www.amazon.com/Lobo-Portrait-Bastich-Keith-Giffen/dp/1401216692

Jakiego jeszcze Lobo rysował Bisley? Paramilitarne święta specjalne i Batman/Lobo... To na pewno jest Lobo: Portrait of Bastich!

Offline Nick Jackolson

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2073 dnia: Listopad 22, 2014, 08:18:46 am »
No to za chwilę zacznie się wysyp Azylu na allegro, co by zdążyć naciąć kogoś kto nie czytał odpowiedzi, na przynajmniej 100zł.

Mi tam odpowiedzi się podobają. Jak już ktoś wcześniej wspomniał męczyło mnie "nie wykluczamy", "w najbliższym czasie nie"...itd

Puki co biorę:

- Rok, Azyl, Lobo, Shazam, Batmana Snydera

Liczę na:

Aquamana, Supermana Unchained.

I na tym koniec.

Powiem szczerze, że cała inicjatywa z N52 przestała mnie jarać... Jako typowy "komiksiarz z dwuletnim stażem" stwierdzam, że LH i DV od muchy pozamiatała całe to N52. Może Trybunał sów był takim powiewem świeżości u Batsa + fajne miasto sów z cienkim zakończeniem.

Egmontowi w 2014 dziękuję za: V jak Vendetta. Kto jak kto ale przy bardzo dobrej znajomości ang. Moore jest dla mnie ciężki w oryginale (super, że będzie From Hell niebawem)

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2074 dnia: Listopad 22, 2014, 08:29:55 am »
No to za chwilę zacznie się wysyp Azylu na allegro, co by zdążyć naciąć kogoś kto nie czytał odpowiedzi, na przynajmniej 100zł.
A tu potem takie zaskoczenie jak z Trylogią Nikopola! Tylko tu miękka okładka, papier semicowski i format A5 :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2075 dnia: Listopad 22, 2014, 08:35:10 am »
Zastanawiałem się nad tym tytułem i nawet by sprawdzić czy mi się ta seria spodoba to kupiłem kilka albumów spod szyldu "Ale komiks!" no ale finalnie Blueberry mnie nie zauroczył...

Mnie za pierwszym razem też nie zauroczył i go opchnąłem jednak po roku jak były wyprzedaże kupiłem ponownie II (za 50zł  szkoda było nie wziąć) i wtedy dopiero odkryłem go na nowo. Jest to jeden z najlepiej narysowanych komiksów w tej tematyce - Bouncer do niego się nie umywa- bardzo duża ilość szczegółów, świetne plenery, fajna dynamika postaci, dobre kolory itp...itd. Fabuła miejscami mocno humorystyczna co pozwala złapać oddech przy natłoku treści. Sagę stawiam obok Thorgala i Jeremiaha w jednym szeregu.

Ale napieprzają Andreasem.  :shock: 

Jeśli dobrze się orientuję, to w 2015 roku oprócz kilku kolejnych tomów Koziorożca wyjdą 4 inne komiksy: Styx, Raffington Event, Cuoto i Cyrrus-Mill.


Kilka tomów???
:shock: ...Przecież już nic nie zostanie jak wydadzą planowane 3 szt do grudnia (Widziane z bliska, Jeźdźcy i Zarkan). Fajnie, że wydają Andreasa tylko szkoda, że każdy będzie z innego wydawnictwa zamiast wydać je w jednym formacie i wydaniu jako np. Kolekcja Andreasa (bo na to zasługuje).

Pytanie natomiast kiedy ARQ III u nas zagości?! bo to chyba dla mnie najbardziej oczekiwany komiks na ten rok!!!
Z tego co wiem można by się go spodziewać w tym roku:
"Wiadomość powinna ucieszyć polskich miłośników autora, szczególnie tych, którzy niecierpliwie czekają na wydanie u nas kontynuacji „Arq”. Z racji tego, że Egmont publikuje serię w 6-tomowych albumach podzielonych na cykle, trzeci i ostatni, wieńczący całą opowieść, powinien pojawić się w okolicach… 2015 roku.

Cieszę się z Yansa, Andreasa, Pasażerów i Blueberrego ...szkoda natomiast braku Jodorowskiego ALE to tylko zapowiedź na pierwszą połowę....więc?!

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2076 dnia: Listopad 22, 2014, 08:45:31 am »
Bomby nie ma, ale wreszcie jeden z ważniejszych tytułów na których mi zależy zostanie zakończony - "Lucyfer" - fajnie, że nie ociągają się z ostatnim tomem. Martwi mnie to zapowiedzenie, że serie mogą być zakończone, ale domkną jakiś wątek. Ja zastanawiam się nad "All Star Western" nie jest to mój top na liście zakupów, ale chętnie go kupię, jak się lista trochę przerzedzi. Teraz się okazuje, że mogę go nie kupić, bo może ulec kasacji. W tej kwestii niech E. da jakiś rozsądny termin z tym "anulujemy", jakiś wentyl bezpieczeństwa, bo nie chciałbym się dowiedzieć za 6 miesięcy, że nie ma sensu inwestować w ten tytuł, bo urywają po 4 tomie. 

Offline Archie

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2077 dnia: Listopad 22, 2014, 09:56:21 am »
Lobo Bisleya (a4 i kreda poprosze!). Jest dobrze. :smile:
Ostatniego Czarniana mam w wydaniu z Fun Media na kredzie. Gówniano wygląda w porównaniu do oryginalnego, amerykańskiego, zeszytowego wydania offsetowego z 1990 (też mam) i w porównaniu do przygód Lobo z TM-Semic. Serio, zero klimatu.

Ten Kucyk to coś w nim jest, prócz konia oczywiście...? Bo nie rozumiem tego entuzjazmu Pana K. - ale może ktoś mnie oświeci  :smile:
Dziewczynki mają manię na punkcie My Little Pony, ten komiks będzie szedł jak złoto. Dziwię się, że tak późno Egmont po niego sięga.

Dobrze, że Wonder Woman będzie kontynuowana, mam nadzieję, że wydadzą też Green Arrow od Vol. 4 i na rodzimym rynku będą dwie najlepsze serie z TN52.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 10:12:58 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline piotrassss

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2078 dnia: Listopad 22, 2014, 09:58:37 am »
Pytanie natomiast kiedy ARQ III u nas zagości?! bo to chyba dla mnie najbardziej oczekiwany komiks na ten rok!!!
Z tego co wiem można by się go spodziewać w tym roku:

Nie tak dawno (chyba dwa miesiące temu) wyszedł Arq 17 - Reves 2. Został do narysowania tylko tom 18.
Może Andreas planuje ukończyć ten tom pod koniec 2015 roku, np: w listopadzie lub grudniu
(wszak trochę czasu na to potrzeba, no i może pracuje też nad innymi projektami),
a Egmont po prostu się z tym wtedy nie wyrobi i trzeci integral zostanie wydany na początku 2016.

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2079 dnia: Listopad 22, 2014, 09:59:15 am »
Z kucyka Pony to moja córka będzie zadowolona :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2080 dnia: Listopad 22, 2014, 10:59:21 am »
AA to mega niespodzianka! Ukłon w stronę Egmontu! Licząc z Rokiem Pierwszym to naprawdę ciekawie zaczyna wyglądać.

Kontynuacja Ligi to kolejna świetna wiadomość, Holmes prezentuje się całkiem interesująco. Nad resztą będę musiał się spokojnie zastanowić.

No i czekam na kolejne zapowiedzi od DC, tutaj jest chyba największe pole do wyselekcjonowania najlepszych komiksów.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2081 dnia: Listopad 22, 2014, 11:23:39 am »
Było sporo pytań o komiksy Jodorowskiego (nowe i stare). Olanie ich świadczy raczej o tym, że nic nie planują jego autorstwa w 2015tym.
Jęczałeś latami o Lobo, Azyl i Rok Pierwszy, Egmont zapowiedział te komiksy, a ty i tak jęczysz. Nie dogodzisz. :roll:




Jak dla mnie odpowiedzi świetne. Do tego Forever Evil w przyszłości i dawne pozycje DC. Przydałby się jeszcze Aquaman.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2082 dnia: Listopad 22, 2014, 11:54:20 am »

Mnie za pierwszym razem też nie zauroczył i go opchnąłem jednak po roku jak były wyprzedaże kupiłem ponownie II (za 50zł  szkoda było nie wziąć) i wtedy dopiero odkryłem go na nowo.

Miałem to samo. O ile w Twoim przypadku "za pierwszym razem" to były te pierwsze tomy z Podsiedlika. Z oporami, ale dałem serii drugą szansę po latach jak Egmont wydał pierwszy integral i od tego czasu uwielbiam ją.


Jest to jeden z najlepiej narysowanych komiksów w tej tematyce - Bouncer do niego się nie umywa- bardzo duża ilość szczegółów, świetne plenery, fajna dynamika postaci, dobre kolory itp...itd.

Przychylam!

mam nadzieję, że wydadzą też Green Arrow od Vol. 4 i na rodzimym rynku będą dwie najlepsze serie z TN52.

Nie obraziłbym się za run Lemire w Green Arrow - można wydawać bez wcześniejszych tomów? Liczę też, że chociaż tego Green Arrow: Year One puszczą wśród komiksów sprzed New52...

Offline pokia

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2083 dnia: Listopad 22, 2014, 11:56:17 am »
A oto i pierwszy strzał. Allegro - AA. No normalnie bym chyba kupił. :)

Offline nayroth

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2084 dnia: Listopad 22, 2014, 12:20:15 pm »
Azyl, Rok Pierwszy, Lobo... brawo Egmont! 
Widać nie chcą biernie czekać aż Eagle-cośtam uruchomi u nas Wielką Kolekcję DC (pewnie gdzieś w 2016 ruszy) i zgarnie im cały klasyczny bat-tort.

 

anything