Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 546869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2055 dnia: Listopad 22, 2014, 12:33:50 am »
Jak dla mnie to powinno być znacznie tytułów z Supermanem!!! :smile:
No czemu nie. Ale w praktyce chyba tylko Unchained daje radę (przynajmniej mam taką nadzieję). Może coś będzie ze Starego DC?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2056 dnia: Listopad 22, 2014, 12:35:42 am »
Zastanawiałem się nad tym tytułem i nawet by sprawdzić czy mi się ta seria spodoba to kupiłem kilka albumów spod szyldu "Ale komiks!" no ale finalnie Blueberry mnie nie zauroczył...

Nie oceniaj tej serii przez pryzmat pierwszych tomów! Koniecznie spróbuj wznowienie pierwszego integrala, po nim będziesz wiedział. Naprawdę warto.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2057 dnia: Listopad 22, 2014, 12:39:41 am »
Ale napieprzają Andreasem.  :shock:

Jeśli dobrze się orientuję, to w 2015 roku oprócz kilku kolejnych tomów Koziorożca wyjdą 4 inne komiksy: Styx, Raffington Event, Cuoto i Cyrrus-Mill.
I z tego miejsca chciałbym podziękować wydawnictwom Taurus i Sideca. Pierwszemu za to, że rozruszał u nas frankofony, a drugiemu za to, że wskoczył wtedy w najlepsze z możliwych frankofony, czyli andreasowe i rozruszał je wręcz nieprawdopodobnie.
Jak tak dalej pójdzie, to za 2-3 lata będzie u nas komplet komiksów Andreasa.

Wydawało się już wiele lat temu, że wszyscy wiedzą, iż Andreas i Alan Moore, to ścisłe światowe top 5 twórców komiksu i można do nich dobierać innych, ale obaj są nie do ruszenia z tego piedestału, ale wydawcy jakoś niemrawo wydawali te dzieła, a jak już wyszli Strażnicy, to  zalegali kilka lat w magazynach (a Top 10 i Swamp Thing upadły). A teraz jak ruszyli z tymi dwoma, to nie ma zmiłuj. Myślę, że niebawem ktoś ruszy jeszcze ostrzej z Moorem (w sensie z nowościami, a nie dodrukami).
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 12:45:07 am wysłana przez Death »

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2058 dnia: Listopad 22, 2014, 12:40:01 am »


No czemu nie. Ale w praktyce chyba tylko Unchained daje radę (przynajmniej mam taką nadzieję). Może coś będzie ze Starego DC?
Jak dla mnie może być i stare DC. Nawet i lepiej
Chociaż taki Superman: Earth One sprzed New52 (vol. 1 czytałem - dla mnie bomba!) może być właśnie porównywany do New52 (Kent jest młody i rusza do dużego miasta robić karierę).
Nie oceniaj tej serii przez pryzmat pierwszych tomów! Koniecznie spróbuj wznowienie pierwszego integrala, po nim będziesz wiedział. Naprawdę warto.
Dzięki za polecenie. Pomyślę nad tym. Jeśli będzie jakaś zwyżkowa kasa to możliwe, że zainteresuję się tym tytułem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2059 dnia: Listopad 22, 2014, 12:40:14 am »
Może to wynika z tego, że te dwa tomy kończą tą historię, a następna chyba też jest taka długa, więc nie bardzo było co tu wrzucić.
Zgadza się, ale można dorzucić tom 23 -"Arizona Love", który jest one shot`em.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2060 dnia: Listopad 22, 2014, 12:50:47 am »
Co to znaczy "W 2015 nie planujemy wznawiać brakujących tomów Sin City"?
Przecież ten różowy i ten najgrubszy za stówę cały czas były w dyskontach, a pozostałe dodrukowali. Znowu nie ma? :O

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2061 dnia: Listopad 22, 2014, 12:51:03 am »
Ale napieprzają Andreasem.  :shock:

Jeśli dobrze się orientuję, to w 2015 roku oprócz kilku kolejnych tomów Koziorożca wyjdą 4 inne komiksy: Styx, Raffington Event, Cuoto i Cyrrus-Mill.
I z tego miejsca chciałbym podziękować wydawnictwom Taurus i Sideca. Pierwszemu za to, że rozruszał u nas frankofony, a drugiemu za to, że wskoczył wtedy w najlepsze z możliwych frankofony, czyli andreasowe i rozruszał je wręcz nieprawdopodobnie.
Jak tak dalej pójdzie, to za 2-3 lata będzie u nas komplet komiksów Andreasa.

Wydawało się już wiele lat temu, że wszyscy wiedzą, iż Andreas i Alan Moore, to ścisłe światowe top 5 twórców komiksu i można do nich dobierać innych, ale obaj są nie do ruszenia z tego piedestału, ale wydawcy jakoś niemrawo wydawali te dzieła, a jak już wyszli Strażnicy, to  zalegali kilka lat w magazynach (a Top 10 i Swamp Thing upadły). A teraz jak ruszyli z tymi dwoma, to nie ma zmiłuj. Myślę, że niebawem ktoś ruszy też ostro z Moorem (w sensie z nowościami, a nie dodrukami).
Andreas - trochę nie Egmontowo, ale WK zapowiadało tego Styxa na fb ostatnio. I tam 1 z użytkowników napisał w komentarzu do tej zapowiedzi: "Klęska obfitości z Andreasem ostatnio...", a WK na to: "ledwo dwa tytuły, bez przesady" - wie ktoś o co chodzi z tym drugim tytułem??


Ech, tym bardziej żałuję, że nie będzie wznowienia Cromwella. Tyle się nasłuchałem o tym komiksie, że miałem na niego jednego większą ochotę niż na (ponoć) kultowe Cuotuoo i fajnie brzmiącego (po streszczeniu fabuły, którą czytałem) C-M... ale nie narzekam; wiem, że w końcu ktoś wznowi...

2) Moore - też mam nadzieję, że coś się tu ruszy. Mam wielką nadzieję na wszędzie tak chwalonego MiracleMana, a jeszcze większą na dokończenie Swamp thinga (choć po prawdzie nie wierzę, że ktoś się za Swampa weźmie w najbliższych 5 latach). No i mógłby ktoś wydać dokończenie (1 tom!!) podstawowej serii Top 10. Nienawidzę rozpoczętych i niedokończonych serii...
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 01:28:24 am wysłana przez mack3 »

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2062 dnia: Listopad 22, 2014, 12:52:03 am »
Co to znaczy "W 2015 nie planujemy wznawiać brakujących tomów Sin City"?
Przecież ten różowy i ten najgrubszy za stówę cały czas były w dyskontach, a pozostałe dodrukowali. Znowu nie ma? :O
Są jeszcze dostępne: http://bonito.pl/szukaj/sin%20city/1,0,1/0 ale pewnie całość nakładu wywędrowała już z ich magazynów.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2063 dnia: Listopad 22, 2014, 12:57:49 am »
Mack3, ale Cromwell Stone będzie na pewno, nie w 2015, to zapewne w 2016. Jestem tego pewien odkąd sprzedałem swój egzemplarz.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2064 dnia: Listopad 22, 2014, 01:01:13 am »
Cytuj
Czy nie można wydawać wszystkiego w jednym formacie? Nawet Prószyński dostosował swojego Kovala do wydań Egmontu, a tu teraz Garaż Hermetyczny wyskakuje w takim formacie, że do niczego nie pasuje. Głupio to na półce wygląda
Kto zadał to najgłupsze pytanie ever? Przyznać się. :smile: Równie głupie są tylko niektóre komentarze użytkowników w Sklepie Gildii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2065 dnia: Listopad 22, 2014, 01:07:33 am »
Kto zadał to najgłupsze pytanie ever? Przyznać się. :smile: Równie głupie są tylko niektóre komentarze użytkowników w Sklepie Gildii.
Haha, no pytanie mocne. Dobrze, że gość nie kupował Blacksada i Stacji 16, po co mu dodatkowe nerwy.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2066 dnia: Listopad 22, 2014, 01:16:08 am »
Nie ma to tamto. Krotkie, ale rzeczowe zapowiedzi i odpowiedzi. Ciesza mnie zwlaszcza komiksy Andreasa, Batmany ze starego DC w tym wyczekiwane przez wielu wznowienie Azyl Arkham,  kontynuacja Blueberry'ego oraz Lobo Bisleya (a4 i kreda poprosze!). Jest dobrze. :smile:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2067 dnia: Listopad 22, 2014, 01:27:22 am »
Mack3, ale Cromwell Stone będzie na pewno, nie w 2015, to zapewne w 2016. Jestem tego pewien odkąd sprzedałem swój egzemplarz.
też tego jestem pewien :smile: , nawet to napisałem w mojej wypowiedzi :wink:


EDIT: Niemniej jednak nic nie poradzę na mój zawód skoro jest to dla mnie najbardziej wyczekiwany komiks w ogóle... no, może obok dalszego ciągu Swamp Thinga Moore'a i powiększonych komiksów Alexa Rossa (wciąż liczę, że z powiększonego Justice Muchy coś wyjdzie... a potem zachęcony sukcesem Justice ktoś wyda powiększony - wyśmienity moim zdaniem komiks - jakim jest Kingodom Come :biggrin: ... marzenia )... i może jakichś komisów, których istnienia nie jestem świadom :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 01:44:08 am wysłana przez mack3 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2068 dnia: Listopad 22, 2014, 02:01:51 am »
No rozumiem, ja Cromwella już czytałem, więc aż takiej różnicy mi nie robi, czy wznowienie będzie w 2015, czy 2016.

Nie doczekało się odpowiedzi również moje pytanie o wznowienie Incala w oryginalnych kolorach, a ostatnio było, że rozważają na 2015. Ciekawe czy jednak dopuścili na razie, czy może będzie ten tytuł w wkrótce ogłoszonych zapowiedziach na pierwszą połowę roku.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #2069 dnia: Listopad 22, 2014, 02:13:30 am »
Nie doczekało się odpowiedzi również moje pytanie o wznowienie Incala w oryginalnych kolorach, a ostatnio było, że rozważają na 2015. Ciekawe czy jednak dopuścili na razie, czy może będzie ten tytuł w wkrótce ogłoszonych zapowiedziach na pierwszą połowę roku.

Było sporo pytań o komiksy Jodorowskiego (nowe i stare). Olanie ich świadczy raczej o tym, że nic nie planują jego autorstwa w 2015tym.

 

anything