Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1860 dnia: Październik 31, 2014, 02:57:06 pm »
Bo tak było ZAWSZE!
Zawsze Empik pisał "Tylko w Empiku do x.y.z"
Teraz jest "Tylko w Empiku"
Do 04.11, premiera Wiedźmina 03.11. Promocja nie działa przez empik.com. Aaa Wiedźmin 49.99 zł żeby nie było za łatwo  :wink:  Ja osobiście dodam jakąś książkę z przepisami za 4 zł i mam trochę punktów payback - około 15 zł więc wyjdzie za 25 zł - nie jest źle  :razz:
Wiedźmin ma premierę 5 listopada.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1861 dnia: Październik 31, 2014, 03:17:53 pm »
dziadostwo z tym wiedzminem, nastepna wtopa egmontu jak z sandmanem  :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline muaddib85

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1862 dnia: Listopad 01, 2014, 05:08:59 pm »
A propos Sandmana: 
Cytuj
Ważna informacja: najnowsze wznowienie tomu 1 będzie miało nowe kolory.
Czy we ktoś czy to jest aktualne? Mam zamiar zamówić w poniedziałek i nie chciałbym się zdziwić.

Offline Rork

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1863 dnia: Listopad 05, 2014, 06:49:28 pm »

Potwierdzam, najnowsze wznowienie ma nowe kolory. W porównaniu do poprzedniego wydania wygląda jak zupełnie inny komiks. oczywiście jak najbardziej na plus :smile: .
Death po tylu latach wreszcie się doczekałaś :wink: .


Dodatkowo dobra informacja - Garaż hermetyczny jest w formacje A4+. Dla porównania wielkość Stacji 16 Hermanna. Niestety w przypadku Garażu kolory nie do końca mnie przekonują, chociaż tragicznie nie jest.


edit: Aha Indiańskie lato tym razem bez lakierowanej okładki, za to kolory jakby bardziej nasycone i okładka zdecydowanie grubsza niż w pierwszym wydaniu - nie odkształca się tak jak poprzednia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2014, 06:55:15 pm wysłana przez Rork »

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1864 dnia: Listopad 05, 2014, 07:27:18 pm »
Death po tylu latach wreszcie się doczekałaś :wink: .


Dodatkowo dobra informacja - Garaż hermetyczny jest w formacje A4+. Dla porównania wielkość Stacji 16 Hermanna. Niestety w przypadku Garażu kolory nie do końca mnie przekonują, chociaż tragicznie nie jest.
To już wiedzieliśmy wcześniej, że format Blacksada. Chyba sam to pisałem.  :smile:

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1865 dnia: Listopad 05, 2014, 10:46:57 pm »
Potwierdzam, najnowsze wznowienie ma nowe kolory. W porównaniu do poprzedniego wydania wygląda jak zupełnie inny komiks. oczywiście jak najbardziej na plus :smile: .

Może jakieś zdjęcie porównawcze?

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1866 dnia: Listopad 05, 2014, 11:03:31 pm »

Offline bowman007

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1867 dnia: Listopad 05, 2014, 11:11:33 pm »
Pojawiła się jakaś informacja, czy kolejne tomy Sandmana będą wznawiania z nowymi kolorami? Bo nie wiem, czy inwestować, czy czekać na nowe kolory ?

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1868 dnia: Listopad 05, 2014, 11:15:23 pm »
Pojawiła się jakaś informacja, czy kolejne tomy Sandmana będą wznawiania z nowymi kolorami? Bo nie wiem, czy inwestować, czy czekać na nowe kolory ?
Ale chyba tylko tom 1 nie miał nowych kolorów, a pozostałe już były właśnie z tymi kolorami z Absolutów. Czy się mylę?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1869 dnia: Listopad 05, 2014, 11:17:00 pm »
Zgadza się. Od drugiego tomu mieliśmy z nowymi kolorami.

Offline bowman007

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1870 dnia: Listopad 05, 2014, 11:21:01 pm »
No to powoli trzeba kupować  :lol:  dzięki za odpowiedz.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1871 dnia: Listopad 05, 2014, 11:24:06 pm »
Ja chyba pozostanę przy poprzedniej wersji. Jakoś mi to nie przeszkadza.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1872 dnia: Listopad 05, 2014, 11:38:28 pm »

http://comicsalliance.com/absolute-sandman-recoloring/

No nie, normalnie zupełnie inna bajka. Mnie "stare" kolory też nie przeszkadzają, ale jednak chyba będę musiał kupić te nowe wydanie w celach kolekcjonerskich, już nawet nie wspominając, że to ciekawe jest (na takich samych zasadach jak np. "Zabójczy żart"). Natomiast zastanawia mnie następujące zdanie:

"[...] the first 18 issues of “The Sandman” were completely recolored for the Absolute edition, many by one of the original colorists, Danny Vozzo"

Czy to znaczy, że część plansz kolorowanych było przez jakichś nowych nieoryginalnych kolorystów?


EDIT: Już nic z tego nie rozumiem, bo Gildia podaje, że we wszystkich wydaniach kolorystą jest R. Bush. Czyli wychodziłoby na to, żę Vozzo był kolorystą w zeszytówkach?
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2014, 11:50:39 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1873 dnia: Listopad 06, 2014, 12:02:25 am »
EDIT: Już nic z tego nie rozumiem, bo Gildia podaje, że we wszystkich wydaniach kolorystą jest R. Bush. Czyli wychodziłoby na to, żę Vozzo był kolorystą w zeszytówkach?

Bush był chyba kolorystą tej pierwszej, oryginalnej edycji, a Vozzo robił te nowe kolory w wersji Absolute.

Offline As wywiadu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1874 dnia: Listopad 06, 2014, 09:10:15 am »
Przepraszam, że tak z butami, ale aż mnie klawiatura świerzbi.

Powiem szczerze, że kiedy pierwszy raz sięgnąłem po Sandmana, a był to właśnie pierwszy tom, to to co mnie natychmiast przyciągnęło to były właśnie kolory. Bardzo mnie zaskoczyły, ale i zachwyciły te nieco staroświeckie kolorki.

Nie widziałem wcześniej wersji absolute pierwszych opowieści i te kilka porównań kadrów widocznych w linku powyżej wygląda na moje oko tragicznie. Choćby gabinet Bugessa - w oryginale sprawiający wrażenie ciemnego i zatęchłego, zamienia się w przyjemny pokoik gdzie niemal da się wyczuć dyskretną woń francuskich perfum (pewnie uwalnianych przez to świecące jajo na ścianie - zawsze myślałem że to jakiś malunek). Trochę to zmienia odczucia co do tego wszystkiego co się na kartce dzieje mam wrażenie.