Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1845 dnia: Październik 30, 2014, 07:33:58 pm »
chcesz przez to powiedzieć, że miałem halucynacje ? :smile:
Nie dlaczego? przytaczam, co pisza na oficjalnej stronie : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1846 dnia: Październik 30, 2014, 07:45:39 pm »
Nie dlaczego? przytaczam, co pisza na oficjalnej stronie : )

:) jednak jakimś trafem pojawił się gdzieś jeszcze ;)

Offline Motyl

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1847 dnia: Październik 30, 2014, 08:18:36 pm »
Patrząc które miejsce na liście najlepiej sprzedających się książek 2013 r. miał Sezon Burz, a był na rynku raptem 2 miesiące, to nic dziwnego, że pewna sieć dostała pierwszeństwo. Co jednak nie znaczy, że taka decyzja jest właściwa, widać że nastawiają się na inny target - miłośników książek Sapka.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1848 dnia: Październik 30, 2014, 08:28:17 pm »
to gildia tez nie bedzie miala ?
pzdr



tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1849 dnia: Październik 30, 2014, 08:28:37 pm »

Bardzo dobrze rozumiem na co kwękam, Ty chyba polemizujesz dla zasady.
Nie korzystam z Empiku bo uważam, że jest jednym z elementów psujących rynek, dlatego wyrażam zdanie, że każde zagranie pod Empik traktuje w ten sam sposób. Fajnie, że wiesz co ludzie mają prawo krytykować, a czemu przyklaskiwać.
Tak samo dla zasady jest kwestionowanie każdego zagrania pod Empik. Ja również nie pamiętam kiedy ostatnio coś kupiłem w Empiku, niemniej jednak nie wywołuje we mnie żadnej emocji wieść, że produkt x pojawi się najwcześniej w punkcie Y. Kupię Thorgala tam gdzie będzie w miarę tanio, bądź w ulubionej internetowej księgarni. Syndrom iphone'a mnie nie dotyczy. Nie rozumiem, po co w ogóle się dyskusja rozpoczęła.

endriu84

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1850 dnia: Październik 31, 2014, 02:42:16 am »
Ze sklepu Gildii odnośnie Wiedźmina:

komiks w sprzedaży wyłącznie w pewnej sieci księgarskiej - informacja od wydawcy na kilka dni przed premierą. Oddajemy Wam wpłacone środki a sami zaciskamy zęby, żeby nie pisać brzydkich wyrazów.

Jakaś nowa moda?

Aż trudno nie rzec:
"Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka!"

"Oddajemy Wam wpłacone środki a sami zaciskamy zęby, żeby nie pisać brzydkich wyrazów" - czy czasem to nie Gildia wraz Muchą rozpoczęla ten batalion o forsę i wylączność na komiksy, a teraz jak ma im się portfel uszczuplić o raptem JEDNĄ pozycję wydawniczą to urządzają festiwal hipokryzji?

Witki opadają.

Żeby nie było: potępiam wszelkie formy wyłączności (monopolu), ale jeszcze bardziej jestem uczulony na hipokryzję.

Farewell, Gildio!
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2014, 02:58:24 am wysłana przez endriu84 »

Offline Archie

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1851 dnia: Październik 31, 2014, 08:34:12 am »
endriu84, według mnie tu nie chodzi o to, że Empik będzie miał komiks na wyłączność przez jakiś czas, ale o to, że Egmont powiadamia o tym w ostatniej chwili tuż przed premierą kiedy masa ludzi zrobiła w Gildii zakup w przedsprzedaży. Takie zachowanie jest niepoważne w stosunku do Gildii szczególnie, że takich negocjacji nie prowadzi się z dnia na dzień.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1852 dnia: Październik 31, 2014, 10:11:38 am »
Ciekawi mnie skąd macie pewność, że Wiedźmin trafi później do szerszej dystrybucji? Przecież na razie nigdzie takiego info nie było.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1853 dnia: Październik 31, 2014, 10:15:21 am »
Ciekawi mnie skąd macie pewność, że Wiedźmin trafi później do szerszej dystrybucji? Przecież na razie nigdzie takiego info nie było.
Bo tak było ZAWSZE!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1854 dnia: Październik 31, 2014, 10:16:20 am »
Ale to nie oznacza, że tym razem też tak będzie.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1855 dnia: Październik 31, 2014, 10:20:14 am »
Ale to nie oznacza, że tym razem też tak będzie.
Chyba nie są takimi idiotami i skazaliby się na brak jeszcze szerszej dystrybucji.
Po co to czarnowidztwo z Twojej strony?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1856 dnia: Październik 31, 2014, 10:24:50 am »
Po co to czarnowidztwo z Twojej strony?

Patrzę tylko na oficjalne komunikaty i nic więcej. Czemu Piszesz o jakimś czarnowidztwie, idą święta, jak Empik odpowiednio zareklamuje Wiedźmina, to wcale nie zdziwię się jak sprzedaż będzie bardzo dobra, zarówno dla Egmontu jak i Empiku.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1857 dnia: Październik 31, 2014, 11:29:25 am »
Muchy też nie miało być w dyskontach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1858 dnia: Październik 31, 2014, 11:35:29 am »
Pamiętam, że Batman: Nawiedzony Rycerz też najpierw wyszedł tylko w Empikach, a po kilku tygodniach w pozostałych sklepach. To było w lipcu 2012 roku, kiedy oprócz Nawiedzonego Rycerza premierę miały Batman: Najlepsze opowieści i Powrót Mrocznego Rycerza - o dziwo, tylko Nawiedzony Rycerz miał kilka tygodni wyłączności dla Empików, pozostałe nie. Ale wtedy od razu wiadomo było, kiedy komiks ten pojawi się w innych księgarniach, a w przypadku Wiedźmina coś cisza. Dziwne by było, gdyby chcieli całość w Empiku sprzedać. No ale to nie mój problem, ten tytuł mnie i tak nie interesował.

Offline kelen

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1859 dnia: Październik 31, 2014, 11:51:31 am »
Hmm, zastanawia mnie tylko, czemu widziałem ten komiks w poznańskim KiKu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything