Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 549577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1770 dnia: Październik 17, 2014, 10:51:28 pm »
A tak jak jesteśmy w temacie Yansa - czy u Was też grzbiet jest jakby tak trochę luźnawy? Nie wiem czy to wina tego nietypowego szycia czy ja po prostu dostałem jakiś taki egzemplarz...

Co do samego wydania Yansa - podoba mi się, naprawdę fajnie się prezentuje, choć chętnie obczaiłbym jak Yans wygląda na kredzie... Jestem przeciwnikiem upychania kredy wszędzie, gdzie to tylko możliwe, że to niby takie ekskluzywne (nawiasem - ciekawe czy Rok Pierwszy Egmont wyda tym razem na offsecie, tak jak to było w zamierzeniach autorów), ale - jak to zdaje się Death napisał - wydaje mi się, że akurat do frankofonów sci-fi kreda lepiej się nadaje. Choć z drugiej strony może fakt, że komiks i kolorowanie mają swoje lata to wydanie na kredzie zrobiłoby z niego takiego potworka jak Weapon X na kredzie (nie czytałem - powtarzam zasłyszane, dość powszechne opinie). Kolorowanie w Yansie jest jednak dość stonowane, może kreda za bardzo by to upstrokaciła.
Ciekawe jak wydadzą Valeriana...


EDIT: Narzekałem, że gildia myli się podając złe formaty komiksów (ostatnie Bilale), zły rodzaj papieru (Yans). Ale co powiedzieć, gdy Egmont myli rysowników Yansa hehe :wink:  http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1755.html
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2014, 10:57:46 pm wysłana przez mack3 »

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1771 dnia: Październik 17, 2014, 11:23:58 pm »
Ponarzekaliśmy jak stare baby przy szkubaniu piyrza, ale w sumie wyszło dobrze.

Trylogia Nikopola - na Allegro spadły ceny pierwszego wydania w jedynym słusznym formacie i mało tego skorzystałem z kuponu, więc mam wszystkie 3 tomy za 40 zł już z wysyłką.
Yans - podobno wydanie jest świetne, super dodatki, a na dobrym offsecie kreska prezentuje się wybornie.
Piotruś Pan - 6 tomów za śmieszne 120 zł w A4, matowa okładka, dobry papier kredowy.
Garaż - kolory mimo wszystko wyglądają na tych przykładowych planszach naprawdę ok, dodatkowo super duży format. Chyba jestem zainteresowany.

Polowanie/Falangi - tu nie wiem. Śmieszne, ale niektórzy mi pisali, że A4, inni że format pomniejszony jak Nikopol. Nie wiem kto ma rację.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1772 dnia: Październik 17, 2014, 11:28:42 pm »
Polowanie/Falangi - tu nie wiem. Śmieszne, ale niektórzy mi pisali, że A4, inni że format pomniejszony jak Nikopol. Nie wiem kto ma rację.

Format pomniejszony, jak Trylogia Nikopola. Mam oba komiksy.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1773 dnia: Październik 17, 2014, 11:43:34 pm »
Format pomniejszony, jak Trylogia Nikopola. Mam oba komiksy.
Ale skoro już jesteśmy przy pozytywnym myśleniu, to pewnie staniało pierwsze wydanie. :)

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1774 dnia: Październik 18, 2014, 10:09:17 am »


A jeśli idzie o Yansa...

...to chyba rzeczywiście pomału 'wychodzi' ze sklepów. już go nie uświadczysz za 65 zeta, w literackiej, bonito i arosie go już nie ma, cóż - chyba nie zdążyłem.

Komiks był zapowiadany dłuuuuuugo wcześniej ale jak ktoś czeka, żeby zaoszczędzić 5-10zł bo gdzieś tam wrzucą z 30% rabatem a nie z 25% no to już trudno. Ja komiksy które "muszę" mieć zamawiam w gildii z 2-miesięcznym wyprzedzeniem ze stałym rabatem 25% i wiem, że nie zabraknie jak np. Hawkera.

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1775 dnia: Październik 18, 2014, 10:21:05 am »
Komiks był zapowiadany dłuuuuuugo wcześniej ale jak ktoś czeka, żeby zaoszczędzić 5-10zł bo gdzieś tam wrzucą z 30% rabatem a nie z 25% no to już trudno. Ja komiksy które "muszę" mieć zamawiam w gildii z 2-miesięcznym wyprzedzeniem ze stałym rabatem 25% i wiem, że nie zabraknie jak np. Hawkera.
Akurat oferta Egmontu pojawia sie albo w dniu premiery albo przedpremierowo w tych wszystkich tanszych sklepach. Wiec nie ma problemu z kupnem zaraz po premierze. Integral Hawkera to w ogole nie jest w tej samej kategorii zakupowej, zapowiedziany byl od razu w mniejszym nakladzie i dostepny tylko sklepach specjalistycznych.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Peter_of_Lock

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1776 dnia: Październik 21, 2014, 12:32:34 pm »
Czy ktoś może wie dlaczego z większości internetowych sklepów komiksowych zniknął Sandman Ulotne życia ?

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1777 dnia: Październik 21, 2014, 12:39:31 pm »
Czy ktoś może wie dlaczego z większości internetowych sklepów komiksowych zniknął Sandman Ulotne życia ?
Też się zastanawiałem. Tomu 6 jest wszędzie pełno. Albo tom 6 im nie schodził i postanowili wypuścić dużo niższy nakład, albo po prostu "pierwsza seria" druku była mała (bo chcieli przygotować cokolwiek np. do MFKiG, może tak samo jak Yansa) i teraz "drukuje się" drugi rzut...
Ogólnie z takimi pytaniami najlepiej napisać po prostu do Egmontu - wszystko inne, tu na forum to będą - mniej lub bardziej prawdopodobne - spekulacje :wink:

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1778 dnia: Październik 21, 2014, 01:11:15 pm »
Kupiłem ostatnio 7 tom Sandmana, przeczytany i nie stwierdzam żadnych wad. Może jest coś w tym, że pierwsze wydanie tego tomu w miękkich okładkach podzielone na 2 części było najdroższe w całej serii, więc spekulanci zrobili zakupy. Poza tym czytałem w wielu miejscach, że jest to najlepszy tom z całej serii, może niektórzy chcą go mieć jako osobny komiks, niekoniecznie bawiąc się w zbieranie serii.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1779 dnia: Październik 21, 2014, 01:14:51 pm »
Chodzi o to, że tego tomu od początku było (relatywnie) bardzo mało, a nie że się szybko rozszedł.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1780 dnia: Październik 21, 2014, 01:38:47 pm »
Czy ktoś może wie dlaczego z większości internetowych sklepów komiksowych zniknął Sandman Ulotne życia ?
Jest na incalu i w sklepie egmontu, jakieś sztuki na allegro, zapewne wznowienie zostało wydrukowane w mniejszej ilości sztuk. Na magazynie wydawcy na pewno nie zalega, więc jak ktoś planuje zakup to raczej teraz niż na gwiazdkę. 

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1781 dnia: Październik 21, 2014, 01:45:33 pm »

Egmont odpowiedział, ze nie planuje wydawać w przyszłym roku 4-ki Bilala w integralu
A nasi zachodni koledzy posiadają taką piękność




(u nas pewnie pójdzie również za jakiś czas tylko w "miniA4" formacie i z inną okładką bo ta jest kolekcjonerska)

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1782 dnia: Październik 21, 2014, 01:48:05 pm »
Coś mi się nie wydaje.  Musiało być coś nie tak. Komiks się nie wyprzedał. Tego Sandmana w ogóle w niektórych miejscach nie było. Czekam aż pojawi się np. w Arosie na Allegro.

Offline muaddib85

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1783 dnia: Październik 21, 2014, 01:53:12 pm »
Ja kupiłem na arosie na allegro:) Były dwie sztuki po tym jak wyczerpał się nakład na stronie arosa i bonito. Najpierw za 63zł a później za 62,99zł.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1784 dnia: Październik 21, 2014, 02:01:51 pm »
Ja właśnie przedtem patrzyłem na Arosa i nie widziałem, żeby w ogóle wystawiali...
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=td&string=sandman+ulotne+%C5%BCycia&search_scope=closed&bmatch=seng-v0-ce-1021