trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1635 dnia: Październik 02, 2014, 04:11:51 pm »
@gabor2
Dzięki. Jeśli ktoś czytał całość, to też będę wdzięczny za opinię.
@max
Pierwsza część podobała mi się znacznie, znacznie mniej niż inne komiksy Moore'a które czytałem. Nie widzę sensu kupować coś tylko dlatego, że innym się podoba/jest uznane za dzieło wybitne. Nie poznałem się na geniuszu - mówi się trudno. :smile: EDIT: Tak w ogóle, to nie potrafię ogarnąć, jakim cudem Liga dostaje drugie wydanie, a Potwór się nie sprzedał...
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 04:38:31 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline pioma10

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1636 dnia: Październik 02, 2014, 04:54:28 pm »
Czytał ktoś może w zeszytach Wiedźmina zapowiedzianego przez Egmont? Może ktoś polecić lub odradzić? Szukam czegoś, co zastąpi mi w koszyku LoEG2.

Czytałem i wiem już, że nie kupię polskiego wydania.
Wg mnie rozciągnięta niepotrzebnie historyjka, która zmieściłaby się w 3 zeszytach.
Ani scenariusz ani rysunki nie przekonują (choć już prędzej scenariusz).

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1637 dnia: Październik 02, 2014, 10:52:58 pm »
@pioma10
Dzięki! Czyli wychodzi na to, że dostaniemy przeciętniaka, na zasadzie "sprzeda się, bo to przecież Wiedźmin". :neutral:

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1638 dnia: Październik 02, 2014, 11:10:24 pm »
Drugi tom Ligi jest lepszy, kto nie przeczyta, będzie żałować.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1639 dnia: Październik 03, 2014, 09:00:03 am »
EDIT: Tak w ogóle, to nie potrafię ogarnąć, jakim cudem Liga dostaje drugie wydanie, a Potwór się nie sprzedał...

Dla mnie to też jest prawdziwa zagadka Wszechświata. Owszem, "Ligę" lubię (zwłaszcza "Czarne akta"), ale nie jest to, powiedzmy wprost, poziom "From Hell", czy "Strażników".
"Swamp Thing" to coś zupełnie innego - jeden z komiksów, który zrewolucjonizował rynek w latach 80. i przykład tego, jak z serii minestreamowej, dziwacznej, ale jednak "trykociarskiej" , wycisnąć coś na prawdę oryginalnego.

Egmont uparcie twierdzi, że "Potwór z bagien" się nie sprzedał i w związku z tym, że się nie sprzeda.
A ja uważam, że miał on u nas po prostu pecha. A Egmont zawalił sprawę.
Po pierwsze - wydawano go w serii "Obrazy grozy", co postawiło go obok wielu autorskich, bardziej lub mniej artystycznych albumów. A "Swamp Thing" to przecież "zwykły" komiks seryjny (z cliffhangerami i powolnym rozwojem postaci, bez jakichś super-artystowskich rysunków). Cykl "Obrazy grozy" zapewnił mu także relatywnie wysoką (jak na owe czasy) cenę i fatalną częstotliwość publikacji. Pierwsza część wyszła w 2007 a druga w 2009! Na kolejną czytelnicy czekali jeszcze parę lat i się nie doczekali.
Po drugie - przez czytelników "Obrazów grozy" został zapewne zakwalifikowany jako "superhero" - czym w istocie jest (choć i nie jest). A pod koniec lat 2000 superhero było u nas bodaj w największym odwrocie (upadła Mandragora, Egmont ograniczyło, a w każdym razie osłabiło ofertę z tej dziedziny, Mucha dopiero raczkowała i ostrożnie zaryzykowała z "Astonishing X-men"). Czas publikacji był więc najgorszy z możliwych. Moore - super, ale superhero - już nie.

Jestem przekonany, że gdyby "Saga o Potworze z Bagien" startowała dziś, w formacie takim jak - powiedzmy - "New 52", to rozeszłaby się jak świeże bułeczki! Brali by ją i odrodzeni fani superhero i miłośnicy Moore'a i "ambitniejszego" komiksu.

A tak... Może wydadzą u nas kiedyś tę DC Graphic Novel Collection - i tam może będzie znów pierwszy tom Moore'a. A Egmont dalej będzie utrzymywało, że "to się nie sprzeda".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline juice

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1640 dnia: Październik 03, 2014, 10:31:43 am »
@pioma10
Dzięki! Czyli wychodzi na to, że dostaniemy przeciętniaka, na zasadzie "sprzeda się, bo to przecież Wiedźmin". :neutral:

Rysunki to największa wada tego komiksu. Kolorysta próbuje trochę ratować sytuację, ale kreska jest tak niedbała, żo odrzuca od czytania, bez względu na to czy patrzymy na dalszy plan, czy na zbliżenia twarzy bohaterów. W porównaniu do rysunków Polcha, czy Truścińskiego to są jakieś maziaje. 3-ligowy komiks który u nas zostanie wydany w trwardej oprawie...

Offline Gre

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1641 dnia: Październik 03, 2014, 12:29:06 pm »
Rysunki to największa wada tego komiksu. Kolorysta próbuje trochę ratować sytuację, ale kreska jest tak niedbała, żo odrzuca od czytania, bez względu na to czy patrzymy na dalszy plan, czy na zbliżenia twarzy bohaterów. W porównaniu do rysunków Polcha, czy Truścińskiego to są jakieś maziaje. 3-ligowy komiks który u nas zostanie wydany w trwardej oprawie...
Zgadzam sie z toba że rysunki sa jedne z gorszych i moga odrzucic zarazz po otworzeniu:(
Natomiast historia którą kreuje Moore pozwala o nich szybko zapomniec i w ogólnym rozrachunku komiks jest po prostu świetny nieco za drogi jak na mój gust..
Podobnie ma sie tearz historia z Amerykańskim Wampirem --notabene jestem bardzo ciekaw decyzji Egmontu - ztego co pamietam decyzja o kontynuacji miała byc podjęta naj esieni czyli teraz:)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1642 dnia: Październik 03, 2014, 12:41:15 pm »
Zgadzam sie z toba że rysunki sa jedne z gorszych i moga odrzucic zarazz po otworzeniu:(
Natomiast historia którą kreuje Moore pozwala o nich szybko zapomniec i w ogólnym rozrachunku komiks jest po prostu świetny nieco za drogi jak na mój gust..
Podobnie ma sie tearz historia z Amerykańskim Wampirem --notabene jestem bardzo ciekaw decyzji Egmontu - ztego co pamietam decyzja o kontynuacji miała byc podjęta naj esieni czyli teraz:)

Zdaje się, że Twoja opinia odnosi się do "Swamp Thinga", a kolega wyżej pisał, jak rozumiem, o "Wiedźminie".

Moim zdaniem rysunki w "Swamp Thingu" nie odbiegały od ówczesnego średniego standardu publikacji DC, czy Marvela. Natomiast kadrowanie i kompozycja plansz były zdecydowanie powyżej średniej. To jest w ogóle aspekt, który najlepiej z tego komiksu zapamiętałem (nie mam go niestety teraz przed oczyma).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Gre

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1643 dnia: Październik 03, 2014, 12:46:58 pm »
Zdaje się, że Twoja opinia odnosi się do "Swamp Thinga", a kolega wyżej pisał, jak rozumiem, o "Wiedźminie".

Moim zdaniem rysunki w "Swamp Thingu" nie odbiegały od ówczesnego średniego standardu publikacji DC, czy Marvela. Natomiast kadrowanie i kompozycja plansz były zdecydowanie powyżej średniej. To jest w ogóle aspekt, który najlepiej z tego komiksu zapamiętałem (nie mam go niestety teraz przed oczyma).

No tak wybaczcie to niedopatrzenie;)
Do swamp Thing  pamietam że podzszedłem z rezerwą  do tego komiksu wiadomo wiek itd .. i równiez sie zgodze ze rysunki  czasem potrafiły miło zaskoczyć:))

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1644 dnia: Październik 03, 2014, 01:11:12 pm »
Szczoch: "Jestem przekonany, że gdyby "Saga o Potworze z Bagien" startowała dziś, w formacie takim jak - powiedzmy - "New 52", to rozeszłaby się jak świeże bułeczki! Brali by ją i odrodzeni fani superhero i miłośnicy Moore'a i "ambitniejszego" komiksu."

Jestem tego samego zdania. Pechowo nie zajmuje się wydawaniem komiksów. Ale może warto jeszcze pomęczyć trochę Egmont. Wobec "Blueberry'ego" jednak się zreflektowali. Więc kto wie...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1645 dnia: Październik 03, 2014, 01:29:59 pm »
Jestem tego samego zdania. Pechowo nie zajmuje się wydawaniem komiksów. Ale może warto jeszcze pomęczyć trochę Egmont. Wobec "Blueberry'ego" jednak się zreflektowali. Więc kto wie...

Pomęczyć nie zaszkodzi. Ale moim zdaniem jest to sytuacja tak przez  Egmont zawalona, że szanse minimalne. Bo żeby miała sens kontynuacja "Swamp Thinga" po tylu latach, to pewnie musieliby wznowić te tomy, co to im się wtedy "nie sprzedały". I choć my możemy wierzyć (i ja serio wierzę), że by się teraz spokojnie rozeszły, to coś czuję, że akurat w Egmoncie nikt w to nie uwierzy.

Dlatego "Swamp Thinga" zaliczam do takich "zepsutych serii", co to ich zapewne nikt nigdy już nie podejmie. Na ich czele stawiam "Kozure Okami", pięknie wydawany przez Mandragorę. No ale wydali tyle tomów, że kto to teraz zaryzykuje? Wznawiać 7 tomów? Kontynuować od tomu 8 po tylu latach?...

Co do "Blueberry'ego", to po cichu liczę, że zabierze się za niego Hachette po zakończeniu kolekcji Thorgala.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1646 dnia: Październik 03, 2014, 01:42:08 pm »
Sczoch: "Bo żeby miała sens kontynuacja "Swamp Thinga" po tylu latach, to pewnie musieliby wznowić te tomy, co to im się wtedy "nie sprzedały".
 
Chyba, że ewentualny wydawca podążyłby drogą Taurusa przy okazji publikacji "Scorpiona" i "Mureny" - tj. publikował od tego momentu w którym zakończył Egmont. Pytanie tylko czy licencjonodawca byłby skłonny na okrojoną sprzedaż praw autorskich. No i nowi czytelnicy byliby stratni brakiem dwóch pierwszych tomów. A poza tym Egmont (o czym już kiedyś była mowa) stanowczo za długo zwlekał z publikacją tej serii. Wielu potencjalnych czytelników kupiło sobie ją w oryginale, bo już się doczekać nie mogli.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2014, 01:45:40 pm wysłana przez Nawimar »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1647 dnia: Październik 03, 2014, 07:48:07 pm »
A czy problemy ze Swamp Thingiem nie biorą się stąd, że Moore, obrażony na Marvela, nie pozwala swoich marvelowskich dzieł wznawiać w wydaniach zbiorczych, stąd porażki Egmontowe na tym polu?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1648 dnia: Październik 03, 2014, 07:52:56 pm »
A czy problemy ze Swamp Thingiem nie biorą się stąd, że Moore, obrażony na Marvela, nie pozwala swoich marvelowskich dzieł wznawiać w wydaniach zbiorczych, stąd porażki Egmontowe na tym polu?
Ależ Swamp Thing to DC i za oceanem całkiem niedawno otrzymał bardzo fajne wydania HC (wyprzedały się jak świeżuchne bułeczki, niestety nie załapałem się) i całkiem niezłe SC. Nie byłoby żadnego problemu wydać to u nas.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1649 dnia: Październik 03, 2014, 07:54:50 pm »
DC? Ach, sorry, my fault, pomyliłem z Man Thingiem. Nie ma posta :smile: Aczkolwiek z tego powodu zapewne nie ma wznowienia Kapitana Britaina :/