Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lokus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1590 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:06:52 am »
...a konkretnie? Jakie albumy potrzebne to przygotowania polskiego czytelnika masz na myśli?

EDIT.

Ok, pewnie masz na myśli Trinity War chociażby... myślałem, że może chodzić o jakieś dodatkowe serie.
Ja bym dodał dodatkowe serie.

Po pierwsze: Justice League vol. 4: The Grid, który nieco dubluje swoją zawartość ze wspomnianym Trinity War, więc może być to problem. Jednakże zawiera wstęp do tej historii i ukazuje wspomniane na końcu vol. 3 otwarcie się JL na nowych członków

Po drugie: Justice League of America vol. 1: World's Most Dangerous, które jest w zasadzie niezbędne przed Trinity War

Po trzecie: Shazam vol. 1 - moim zdaniem nieoficjalnie zapowiedziany przez Egmont na łamach Alei Komiksu

To daje 3 lub nawet 4 komiksy. Przy tempie wydawniczym Egmontu właściwie idealnie zapełnia to rok 2015 dla cyklu JL

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1591 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:44:43 am »
Justice League vol. 4: The Grid,

Wiadomo.

Cytuj
Po drugie: Justice League of America vol. 1: World's Most Dangerous, które jest w zasadzie niezbędne przed Trinity War

Fakt, zapomniałem o tym zupełnie... faktycznie Egmont może to planować w ten sposób. Na końcu drugiego tomu Ligi były zapowiedzi które znajdowały się również w wydaniu oryginalnym bodajże. Myślałem, że może był to wymóg licencyjny aby publikować album w całości... ale możliwe, że faktycznie otrzymamy JLA i Trinity War.

Cytuj
Po trzecie: Shazam vol. 1 - moim zdaniem nieoficjalnie zapowiedziany przez Egmont na łamach Alei Komiksu

To też wiadomo, umieściłem go w swojej rozpisce na przyszły rok w temacie New52. Wychodzi na to, że zamiast dwóch tomów Justice League dostaniemy jeden + JLA. Mi to pasuje. :) No a w 2016(5?) Trinity War i Justice League #5 i Forever Evil. :P

Cytuj
To daje 3 lub nawet 4 komiksy. Przy tempie wydawniczym Egmontu właściwie idealnie zapełnia to rok 2015 dla cyklu JL

Amen. :) Czekam z niecierpliwością na więcej konkretów od Egmontu odnośnie New52 bo inaczej zainwestuje w twardo-okładkowe oryginały pozycji których nie wydadzą.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1592 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:11:26 pm »
Chyba już ostatnie uzupełnienie - czyli okładka drugiego Yansa i Wiedźmina w normalnej rozdzielczości.
http://farm4.staticflickr.com/3845/15257579711_c817805005_h.jpg height=400http://farm4.staticflickr.com/3909/15074106788_e3c6221416_h.jpg height=400
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1593 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:49:36 pm »
Z okazji informacji, że Władcy Chmielu nie zostaną wydani w integralu, sięgnałem wreszcie pierwszy raz po 5 wydanych w Polsce zeszytów - fantastycznie się to czytało, nikt mnie nie musi przekonywać, że van Hamme to mistrz, a po tej lekturze kolejny raz ręce same składają się do oklasków. Bardzo żałuję, że nie dowiemy się niestety treści dwóch ostatnich albumów... :sad:


Ja też bardzo lubię tą serię (mam co prawda tylko 3 tomy). Może kiedyś będzie nam dane przeczytać całość po polsku.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1594 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:32:38 pm »
Z tego co pamiętam, to jak się przeczyta pięć tomów Władców Chmielu, to wątki zostają w miarę pozamykane, teoretycznie nie trzeba czytać dalszego ciągu i nie ma się większego pojęcia i oczekiwań co będzie dalej. Rewelacyjna seria. R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-A.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1595 dnia: Wrzesień 17, 2014, 06:59:15 am »
We wczorajszej paczce odebranej z Bonito, znalazł się Western - Grzegorza Rosińskiego.
Po rozpakowaniu nie mogłem nachwalić się jakości wydania, nawet moja mama, mająca raczej negatywne zdanie o komiksach(ciągle powtarza, że wydaję zbyt dużo pieniędzy), była zachwycona albumem, jak i jego zawartością. Do tego dochodzi efektownie prezentująca się grafika, a to wszystko za śmieszną kwotę 30 zł.


Czy inne komiksy z kolekcji GR mają podobną jakość wydania i zawierają grafiki?

Offline bosssu

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1596 dnia: Wrzesień 17, 2014, 08:57:00 am »
Zdecydowanie Zemsta Hrabiego Skarbka jest najlepiej wydanym albumem z tej Kolekcji chyba przez wzgląd na klimat tego komiksu. Osobiście sobie nie wyobrażam by ktoś czytający komiksy nie posiadał tej genialnej kolekcji.

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1597 dnia: Wrzesień 17, 2014, 09:00:37 am »
Osobiście sobie nie wyobrażam by ktoś czytający komiksy nie posiadał tej genialnej kolekcji.
To sobie wyobraz bo ja nie mam ani jednego wydania z tej kolekcji, a czytam komiksy praktycznie codziennie i kilka na raz : ) Choc wiekszosc komiksow wydanych w ramach tej kolekcji mam.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1598 dnia: Wrzesień 17, 2014, 09:17:53 am »
Zemsta Hrabiego Skarbka w tej kolekcji - małe cudo jakości wydawniczej.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1599 dnia: Wrzesień 17, 2014, 09:23:27 am »
Mnie się coś wydaje (nie wiem czy słusznie) że te literki na grzbiecie "westernu" to bardzo szybko odpadną.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1600 dnia: Wrzesień 17, 2014, 09:28:12 am »
Mnie się coś wydaje (nie wiem czy słusznie) że te literki na grzbiecie "westernu" to bardzo szybko odpadną.
Masz i widzisz, że tak prawisz?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1601 dnia: Wrzesień 17, 2014, 09:30:00 am »
ja mam i ja widzę, ale nie wiem, czy dotyczy to wszystkich wydań... było wznowienie? chyba nie.. czyli odpadają...

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1602 dnia: Wrzesień 17, 2014, 09:31:18 am »
Masz i widzisz, że tak prawisz?

Tak, kupiłem niedawno. A Ty Masz odmienne zdanie?

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1603 dnia: Wrzesień 17, 2014, 10:52:41 am »
Zdecydowanie Zemsta Hrabiego Skarbka jest najlepiej wydanym albumem z tej Kolekcji chyba przez wzgląd na klimat tego komiksu. Osobiście sobie nie wyobrażam by ktoś czytający komiksy nie posiadał tej genialnej kolekcji.


Ja sobie wyobrażam. Mam wszystkie komiksy z kolekcji i każdy z nich we wcześniejszym wydaniach. Wierzę, że kolekcja jest wydana świetnie, ale tyle jest komiksów na rynku, że nie widzę potrzby dublowania Rosińskiego. Handelkiem natomiast się nie trudnię.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1604 dnia: Wrzesień 17, 2014, 11:23:48 am »
Tak, już wyszło. Do wydania Forever Evil potrzeba wydać kilka albumów, żeby móc przygotować polskiego czytelnika. Myślę, że 2015 będzie właśnie je zawierał, bo faktycznie ciężko będzie dalej wydawać np. Justice League.


No i to mnie martwi dodatkowo, bo może to oznaczać również postawienie kreski na Justice League. A moim zdaniem wcale nie trzeba polskiego czytelnika "przygotowywać" do Forever Evil. Owszem, fajnie by było, gdyby wymienione przez was komiksy ukazały się w Polsce, ale z drugiej strony nie jest to niezbędne. Forever Evil da się łyknąć bez znajomości tych serii, czy nawet Trinity War. Wystarczyłoby ostatecznie jakieś ogólnikowe wprowadzenie.