Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1575 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:26:22 pm »
V Postu tłumaczył Jacek Malczewski, V Egmontu Jacek Drewnowski. Nie mam już wydania z Postu, więc nie porównam.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1576 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:30:50 pm »
Być może. Dlatego hmm... Ciekawe czy tylko te, czy może jakieś, które wcześniej wydał Egmont. W sumie DKR już poprawiony, reszta była chyba w porządku.
I ciekawe jak wydanie nowe tłumaczenie Persepolis i V jak V w porównaniu ze starym. Tamte były chyba dobre. Nie pamiętam, żeby ktoś się czepiał.
Może myślał o Batmanie właśnie.
Jeśli chodzi o VjakV, to za cholerę nie pamiętam już tego komiksu, bardzo mgliście; nie wiem, kto go tłumaczył dla Postu. Nowe wydanie tłumaczył Jacek Drewnowski, a jego jakoś z Postem nie kojarzę...


EDIT: spóźniłem się, jak zwykle Ramirez82 był najszybszy!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1577 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:45:34 pm »
Może myślał o Batmanie właśnie.

Możliwe, choć ten Batman z nowym tłumaczeniem wyszedł już w 2012 roku. W ogóle z tym Batmanem i Strażnikami to dziwne jest, bo niedawno były dodruki obu tytułów, a na stronie http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,245,wydarzenie-kanon-komiksu.html podają datę premiery 8 września. V jak Vendetta i Fins de siècle mają z tyłu logo "Kanon Komiksu", a mój Batman i Strażnicy mają z tyłu logo "Mistrzowie Komiksu". Może faktycznie wydali teraz Batmana i Strażników z logiem "Kanon Komiksu"?

http://www.kzet.pl/2003_10/r_vdlav.htm - w tej recenzji pierwsze tłumaczenie V jak Vendetta jest bardzo chwalone.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1578 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:50:40 pm »
To ja nieśmiało zapytam o jakość wydania tego V. Papier, szycie, format, wszystko w jakości Strażników?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1579 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:54:43 pm »
To ja nieśmiało zapytam o jakość wydania tego V. Papier, szycie, format, wszystko w jakości Strażników?

Ten sam standard. Dodam, że idealnie stoi na półce nie tylko obok Strażników, ale również obok Sandmana, DKR, Long Halloween, Sin City, LND i innych tego typu cudeniek wydanych ostatnio w HC.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1580 dnia: Wrzesień 15, 2014, 01:28:57 am »
ale skad ten pomysl, ze incal z oryginalnymi kolorami ukaze sie w kanonie 2?
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1581 dnia: Wrzesień 15, 2014, 05:52:32 am »
Nie, V jak Vendetta mają logo Kanonu Komiksu I Mistrzów Komiksu, a Strażnicy mają logo Kanonu na banderoli. A kupowałem swój egzemplarz kilka miesięcy temu. Jedyny komiks, który oryginalnie nie miał tego loga to Batman.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1582 dnia: Wrzesień 15, 2014, 06:41:58 am »
ale skad ten pomysl, ze incal z oryginalnymi kolorami ukaze sie w kanonie 2?
pzdr

Z ostatnich odpowiedzi:

"czy wydacie lub rozważacie wydanie Incala w oryginalnych kolorach

Rozważamy, ale raczej nie w 2015. "

Więc pomyślałem, że może chodzi o ten Kanon 2.

Offline juice

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1583 dnia: Wrzesień 15, 2014, 07:29:56 am »
Nie byłbym też taki pewien odnośnie braku obwoluty w 3 Batku. Myślicie, że Kołodziejczak obwolutę nazywa "folią"?? Wykluczyć nie można, ale mnie się wydaje, że skoro napisał o braku "folii" to chodziło rzeczywiście o brak folii (może mieli jakieś kłopoty techniczne z pakowaniem w folię przy komiksie z obwolutą i zrezygnowali z tego ostatecznie...)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/91grEvxbcoL.jpg

To będzie prawdopdobnie ta okładka, więc bez folii oznacza, bez obwoluty bo ta zwyczajnie do niej nie pasuje.

Jedyna różnica jest taka, że w Stanach wydali z tą okładką wersję do której dorzucili prawdziwą maskę Jokera:
http://www.dccomics.com/blog/2014/04/04/first-look-batman-death-of-the-family-book-and-the-joker-mask-set

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1584 dnia: Wrzesień 15, 2014, 08:51:07 am »
Ten sam standard. Dodam, że idealnie stoi na półce nie tylko obok Strażników, ale również obok Sandmana, DKR, Long Halloween, Sin City, LND i innych tego typu cudeniek wydanych ostatnio w HC.

oraz obok Trylogii Nikopola i Fins de siècle ;)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1585 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:04:18 am »
Zmartwiła mnie odpowiedź odmowna ws. Forever Evil. Mam nadzieję, że Egmont zmieni w tej sprawie zdanie, bo to naprawdę fajna rzecz. Wyszło to już w HC w Stanach?

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1586 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:44:27 am »
Z okazji informacji, że Władcy Chmielu nie zostaną wydani w integralu, sięgnałem wreszcie pierwszy raz po 5 wydanych w Polsce zeszytów - fantastycznie się to czytało, nikt mnie nie musi przekonywać, że van Hamme to mistrz, a po tej lekturze kolejny raz ręce same składają się do oklasków. Bardzo żałuję, że nie dowiemy się niestety treści dwóch ostatnich albumów... :( 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline veritius

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1587 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:52:39 am »
Zmartwiła mnie odpowiedź odmowna ws. Forever Evil. Mam nadzieję, że Egmont zmieni w tej sprawie zdanie, bo to naprawdę fajna rzecz. Wyszło to już w HC w Stanach?

Właśnie to trochę dziwne, czyżby mieli zamiar puszczać tylko same serie (wiem to logiczne) ale to co dalej z JL? Brak Evetów trochę martwi, nie mniej zobaczymy jak będzie wyglądał rok 2015 z new dc w Egmoncie.

Offline kelen

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1588 dnia: Wrzesień 15, 2014, 04:49:06 pm »
Zmartwiła mnie odpowiedź odmowna ws. Forever Evil. Mam nadzieję, że Egmont zmieni w tej sprawie zdanie, bo to naprawdę fajna rzecz. Wyszło to już w HC w Stanach?

Tak, już wyszło. Do wydania Forever Evil potrzeba wydać kilka albumów, żeby móc przygotować polskiego czytelnika. Myślę, że 2015 będzie właśnie je zawierał, bo faktycznie ciężko będzie dalej wydawać np. Justice League.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1589 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:56:46 am »
Do wydania Forever Evil potrzeba wydać kilka albumów, żeby móc przygotować polskiego czytelnika. Myślę, że 2015 będzie właśnie je zawierał, bo faktycznie ciężko będzie dalej wydawać np. Justice League.

...a konkretnie? Jakie albumy potrzebne to przygotowania polskiego czytelnika masz na myśli?

EDIT.

Ok, pewnie masz na myśli Trinity War chociażby... myślałem, że może chodzić o jakieś dodatkowe serie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 09:01:39 am wysłana przez FloreK9 »