Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

celtic

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1380 dnia: Wrzesień 03, 2014, 06:05:18 am »
Mam zbiorczych Strażników z pierwszego druku , na dołączonej do okładki zakładce widnieje już logo "KANON KOMIKSU" a wydany był we wrześniu 2013.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2014, 06:18:30 am wysłana przez celtic »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1381 dnia: Wrzesień 03, 2014, 01:47:39 pm »

Swoją drogą to ciekawe, że jeżeli już zdecydowali się złamać obietnicę o braku dodruków to zrobili to z - odważę się powiedzieć - najmniej poszukiwanym komiksem (Indiańskie Lato), a nie wznowili jakiegoś hitu. Może w ten sposób badają jak zareagują ci, którzy mają te bardziej cenne :smile: .


Umowa z Bogiem - racja - to był jeden z najgorętszych tytułów, ale on był wydany już w 3 serii, która teoretycznie nie była już wydana w "Limitowanym nakładzie – tylko 1000 egzemplarzy" (była wydana już w trochę wyższym). Tylko 2 pierwsze serie były wydane w nakładzie 1000 egzemplarzy i o ile są tam takie komiksy, które chodzą po olbrzymie pieniądze (choćby Incal) i o które komiksiarze cały czas się upominają to Egmont zdecydował się na wydanie akurat takiego, który jakoś specjalnie pożądany nie był (nie pamietam żeby w pytaniach do Egmontu ktoś prosił o wznowienie Indiańskiego Lata), co potwierdza też fakt, że Indiańskie Lato było chyba najtańszym komiksem z 2 pierwszych serii MK na allegro (może obok Josel, ktoś kto bardziej obserwuje allegro może mnie poprawić). Oczywiście fajnie, że wznawiają IL (choc ja akurat nie kupię - nie mój klimat), po prostu głośno zastanawiam się dlaczego z 2 pierwszych serii, mając w portfolio takie pewniaki sprzedażowe jak AA zdecydowali się akurat właśnie na ten. Być może rzeczywiście w grę wchodzą tu sprawy koprodukcji czy licencji...
Z Feralnym sprawa jest oczywiście inna, bo dają zupełnie inną wersję (wg wielu na tym forum: "gorszą").

...ale przecież ta nowa inicjatywa to KANON KOMIKSU. Ciężko zaliczyć Azyl Arkham, Kingdome Come czy Josela do kanonu. Incal i Legendy... jak najbardziej pasują, ale Moebius jest już reprezentowany Garażem, a i Bilal też już obecny. (za Tobą, biorę pod uwagę tylko pierwsze 2 serie MK) Indiańskie lato bardzo dobrze 'promuje' Manarę komuś, kto w komiksach na co dzień nie siedzi, choć osobiście też wolałbym coś nowego.
Mnie w tej całej inicjatywie zastanawia inny fakt, mianowicie Egmont mówi, że do Kanonu wybrał "12 tytułów, stworzonych przez najważniejszych autorów gatunku". Jak dla mnie więc, to (przynajmniej na razie) zamknięty zbiór, zresztą samo określenie - kanon - sugeruje dosyć wąski wybór. Pytanie - co miał na myśli Egmont?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1382 dnia: Wrzesień 03, 2014, 02:22:12 pm »
Do pewnego stopnia masz rację (odnośnie określenia "kanon komiksu" i wyborze tytułów do niego - ten rzeczywiście jest bardzo dobry), ale mnie w cytowanych przez Ciebie słowach chodziło raczej o wyrażenie zdziwinia, że Egmont decydując się na wznowienie tytułu z 2 pierwszych serii MK, zdecydował się na ten, którego komiksiarze się nie domagali (chodziło mi o sam fakt wznowienia). Naprawdę uważasz, że gdyby Egmont był zdeterminowany wznowić np. Kingodm Come albo Incala czy choćby AA to by tego nie zrobił, bo jakiś inny tytuł pasuje -być może - bardzie do definicji słowa "kanon"? Znalazłoby się tyle samo argumentów za jak i przeciw temu by włożyć te komiksy już do "kanonu komiksu", a gdyby naprawdę tego nie chcieli robić (bo np. uważaliby, że są to komiksy "zbyt superbohatrerskie") to przecież mogliby je wznowić pod jakimkolwiek innym pretekstem. Bo przecież jeżeli jest ktoś, kto się oburza, że wznawiają Indiańskie Lato czy Umowę z Bogiem to nie wierzę, by zaczął się mniej oburzać tylko dlatego, że komiksy te będą wydane "w nowej kolekcji" :biggrin:
Innymi słowy - w mojej wypowiedzi chodziło o to: "Jeżeli coś wznawiają, to to jak będzie się nazywać kolekcja, w której ramach to robią nie ma znaczenia, a jeżeli wznawiają Indiańskie Lato to czemu nie zrobią tego z największymi hitami MK"



Z innej beczki: ja tochę obawiam się włożenia 1 tomu Sandmana do kanonu. Jest to trochę przeciętny komiks. Nie mówię, że jest zły, ale (dla mnie) nie nadzwyczajny i niektórych może zniechęcić do twórczości Gaimana. Może lepiej byłoby wrzucić tutaj Noce Nieskończone..?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2014, 03:11:37 pm wysłana przez mack3 »

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1383 dnia: Wrzesień 03, 2014, 03:23:35 pm »
ja tochę obawiam się włożenia 1 tomu Sandmana do kanonu.
:shock:
Jest to trochę przeciętny komiks.
:shock: :shock:
...niektórych może zniechęcić do twórczości Gaimana.
:shock: :shock: :shock:
Może lepiej byłoby wrzucić tutaj Noce Nieskończone..?
:shock: :shock: :shock: :shock:

Offline Garf

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1384 dnia: Wrzesień 03, 2014, 03:41:55 pm »
Ludzie z Alei Komiksu będą za dwa dni wysyłać pytania do Egmontu, także gdyby ktoś chciał dopytać wydawnictwo o coś w związku z Kanonem Komiksu, to radzę się pospieszyć.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1385 dnia: Wrzesień 03, 2014, 04:14:20 pm »
Z innej beczki: ja tochę obawiam się włożenia 1 tomu Sandmana do kanonu. Jest to trochę przeciętny komiks. Nie mówię, że jest zły, ale (dla mnie) nie nadzwyczajny i niektórych może zniechęcić do twórczości Gaimana. Może lepiej byłoby wrzucić tutaj Noce Nieskończone..?

Ja trochę obawiam się wrzucenia Moebiusa, Bourgeona, Manary i Moore'a. To przeciętni twórcy. Nie mówię, że źli, ale (dla mnie) nie nadzwyczajni i niektórych, np. lubujących się w superbohaterach Marvela, może to zniechęcić do europejskich twórców komiksu.

A tak serio, to serio?!

Zgadzam się być może z tym, że wrzucanie jednego tomu jakiejkolwiek serii to taki sobie pomysł, ale ta przeciętność to normalnie strzał w stopę rykoszetem przez potylicę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2014, 04:35:52 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1386 dnia: Wrzesień 03, 2014, 04:16:12 pm »
Nie chce kopac lezacego, ale pierwszy tom Sandmana to komiks przecietny???
Facepalm :!:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1387 dnia: Wrzesień 03, 2014, 04:35:01 pm »
Pierwszy tom Sandman uważam za komiks dobry (ale w kontekście "kanonu komiksu" za przeciętny). Taka 4 w 6-stopniowej skali i prawdę mówiąc dziwię się, że można go oceniać wyżej niż po prostu komiks dobry (ma rzeczywiście momenty na 5 czy nawet 5+, ale ma też momenty na 3)  :wink:


EDIT: Ponieważ lubię prowokować: większe wrażenie na mnie zrobiły All-Star Superman czy OŁKravena, a nawet 2 tom WKKM (minimalnie, ale jednak) :D :D  (oczywiście są to zupełnie inne komiksy, nie oceniam tu, które są bardziej "dojrzałe" czy coś w tym stylu, oceniam je tylko pod względem wrażenia na mnie. Aczkolwiek czytałem je w różnych momentach czasowych i nie wykluczam oczywiście, że gdybym je przeczytał jeden po drugim to miałbym inne zdanie)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2014, 04:48:51 pm wysłana przez mack3 »

Offline pokia

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1388 dnia: Wrzesień 03, 2014, 04:55:33 pm »

Pokia: "Jeśli lato się dobrze sprzeda, to może doczekamy się niewydanych do tej pory komiksów Manary, a trochę tego jeszcze jest."

Podczas jednego z konwentów na pytanie czy zostaną wydane inne komiksy Manary dotąd w Polsce niepublikowane przedstawiciel Egmontu stwierdził z rozbrajającą szczerością: "A po co? Ja już wszystkie mam po angielsku". :wink:
 
Na szczęście potem jednak coś jeszcze Manary wydali. Więc fani tego twórcy może się jednak doczekają.

W formacie CBR mam bardzo dużo Manary, ale jakoś mnie to wcale nie kręci - przejrzę to w ekspresowym tempie i tyle. Dla mnie komiks musi być na papierze i tyle. Kupowanie wersji obcojęzycznych, nie specjalnie mnie  interesuje, bo mam wystarczająco dużo do czytania po polsku. Chociaż są takie rzeczy, które kupie, bo wiem, że nigdy nie zostaną wydane u nas, np. oba tomy OPUS, Barry Windsor Smitha, które są mistrzostwem świata, ale to już bardziej albumy niż komiksy.

Wracając do Kanonu Komiksu, dzisiaj już wiemy, że to zamknięta seria, a jej celem jest dotarcie z komiksem do ludzi, którzy komiksów nie czytają. Dlatego akcja ma taki zmasowany terminarz wydawniczy i mocne wsparcie w mediach.

Offline pokia

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1389 dnia: Wrzesień 03, 2014, 05:00:58 pm »
Ludzie z Alei Komiksu będą za dwa dni wysyłać pytania do Egmontu, także gdyby ktoś chciał dopytać wydawnictwo o coś w związku z Kanonem Komiksu, to radzę się pospieszyć.

Ja standardowo proszę o więcej Jodo, Moebiusa, Bessa i Sergio Toppi. Dodruki czy może nowe wydania serii pobocznych Incala i tegoż w oryginalnych kolorach.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1390 dnia: Wrzesień 03, 2014, 05:02:20 pm »
Ten cały Kanon to coś na wzór trochę WKKM, ma raczej przyciągnąć nowych czytelników spoza komiksowa, których akurat nie interesuje jakieś tam łubu-dubu w wykonaniu Batmana czy innego Supermana albo jakieś never ending story a la Thorgal. Targetem są chyba raczej osoby o bardziej ambitnym i wyrafinowanym guście i ta inicjatywa Egmontu spełnia te wymagania, każdy z komiksów reprezentuje inny gatunek i każdy jest pisany przez uznanego autora, który miał duży wkład w jego kształtowanie. No i wzorem WKKM ma charakter takiej reklamówki/sampla stąd też chyba dobór takiego Indiańskiego Lata - przystępność - jak komuś się spodoba to później może sięgnie po inne komiksy Manary.

Offline perek82

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1391 dnia: Wrzesień 03, 2014, 05:32:16 pm »
nie wiem, czy już była o tym mowa, ale kolejny Bilal będzie miał ten sam rozmiar co Trylogia:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1751.html


Yans ma być większy:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1755.html
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1392 dnia: Wrzesień 03, 2014, 06:55:57 pm »
Zaś ten mały format z wielkimi marginesami? Trylogię dokładnie obczaiłem w Empiku i grzecznie podziękowałem, ale FdS poważnie miałem zamiar zakupić. Dlaczego Yans ma większy format i więcej stron, a jest w takiej samej cenie?

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1393 dnia: Wrzesień 03, 2014, 06:57:50 pm »
Świetnie, że Yansa nie pomniejszono. Mam Trylogię Nikipola, więc Falangi będą do niego pasowały :)

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1394 dnia: Wrzesień 03, 2014, 07:11:16 pm »
nie wiem, czy już była o tym mowa, ale kolejny Bilal będzie miał ten sam rozmiar co Trylogia:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1751.html
Kanon, wersja Kingsajz. Mieszkańcy Szuflandii z pewnością będą zadowoleni. :)

 

anything