Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 543209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1365 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:52:18 am »
Sorry za dwa posty pod rząd.

Co do "Pasażerów wiatru", patrząc na okładki wydań integrali:

http://www.bedetheque.com/serie-108-BD-Passagers-du-vent__1.html

Mam obawy, że dostaniemy wydanie w trzech integralach. Pierwszy zbierający album 1 i 2, drugi zbierający albumy 3, 4 i 5, oraz trzeci zbierający albumy 6 i 7. Przynajmniej na to wskazuje okładka pierwszego z tych integrali - identyczna jak ta w wydaniu z Egmontu. Żeby to jeszcze było wydane w takiej częstotliwości jak Yans... No ale nie ma co narzekać, nie wiadomo czy rzeczywiście to będzie ta edycja, a poza tym, najważniejsze, że w końcu "Pasażerowie wiatru" wyjdą.


Też mi się wydawało, że podzielą pierwszy cykl...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1366 dnia: Wrzesień 02, 2014, 10:14:00 am »
No to już wiemy, czym jest Kanon Komiksu
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,245,wydarzenie-kanon-komiksu.html


Hmm, jestem trochę zdziwiony...

czyli 8 wrzesnia trafi do sprzedaży dodruk Strażników i Batmana?

Offline Garf

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1367 dnia: Wrzesień 02, 2014, 10:58:41 am »
Hm, teraz już wiem, dlaczego przez pewien czas niektóre tytuły w zapowiedziach miały dopisek "Kanon komiksu"...

Szczerze mówiąc, jestem trochę zdziwiony. Albumy wcale nie wyglądają od strony graficznej na jakąś serię. Zdaje się, że po prostu dali im wspólną nazwę i tyle. Ale to tylko szczegół. Podoba mi się bardzo cel tej serii - promocja komiksów wysokich lotów wśród środowiska intelektualistów ("KANON KOMIKSU to książki, które powinny stanąć na półce każdego miłośnika literatury i sztuki współczesnej."). Mam nadzieję, że uda im się wysmażyć jakąś przyzwoitą promocję medialną (TVP Kultura wśród patronów!).

Aż mi się nie chce wierzyć, że już będą robić dodruki "Strażników" i "Powrotu Mrocznego Rycerza" (tym bardziej, ze nie ujęli tego w zapowiedziach). Jeśli jest tak naprawdę, to musiał być naprawdę spory popyt!

Aha, Egmont ujawnił okładki znacznej części zapowiedzianych komiksów. Jest parę takich, których nie dostaliśmy od radefa (laureaci konkursu im. Janusza Christy).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1368 dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:07:18 am »
Aha, Egmont ujawnił okładki znacznej części zapowiedzianych komiksów. Jest parę takich, których nie dostaliśmy od radefa (laureaci konkursu im. Janusza Christy).


Te okładki można było oglądać już wcześniej, np. w sklepie gildii. Zresztą, można tam zobaczyć okładki, których z jakiegoś powodu nie ma jeszcze na stronie egmontowskiej (Tomek i Jacek, Kubatu, Wiedźmin), tyle, że w niskiej rozdzielczości.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1369 dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:09:50 am »
Biorąc pod uwagę, że każdy z komiksów z zapowiadanego KANONU KOMIKSU stanowi kompletną historię, liczę że i Pasażerowie Wiatru będą zawierać przynajmniej tomy 1-5

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1370 dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:34:06 am »
Muszę przyznać, że za sprawą "Kanonu Komiksu" Egmonciarze zgrabnie wybrnęli z deklaracji o braku wznowień "Mistrzów Komiksu". Kolekcjonerzy mogą czuć się spokojni o swoje zafoliowane egzemplarzyki, a czytelnicy zyskają okazje do przeczytania ich nieco odmienionych reedycji. Duże brawa! Szkoda, że na listę nie załapał się "Incal" i "Cromwell Stone". Podejrzewam jednak, że ekipa z Dzielnej coś jeszcze w ich kontekście obmyśli.

Offline peta18

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1371 dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:54:41 am »
Szkoda, że na listę nie załapał się "Incal" i "Cromwell Stone". Podejrzewam jednak, że ekipa z Dzielnej coś jeszcze w ich kontekście obmyśli.
Incal pewnie zostanie wznowiony ze starymi kolorami (o ile taka edycja jest dostepna) i z glowy. A Cromwell Stone pokolorowany ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1372 dnia: Wrzesień 02, 2014, 12:08:36 pm »
Peta18: "A Cromwell Stone pokolorowany"
 
Pewnie zabrzmi to niczym herezja, ale nie miałbym nic przeciwko, gdyby w tym komiksie biel zastąpiono sepią. Na identycznej zasadzie jak miało to miejsce w "Rork: Przejścia" w edycji "Komiksu-Fantastyki".
 
Oryginalne kolory w "Incalu" sto razy bardziej wolałbym niż te modernizowane. Tak więc w obu przypadkach jestem za. Zresztą szefostwo Egmontu zawsze może powołać się na "setki maili i telefonów" kategorycznie domagających się drugiej fazy "Kanonu Komiksu" :)

Offline bowman007

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1373 dnia: Wrzesień 02, 2014, 02:24:35 pm »
Robią dodruk Strażników i powrotu mrocznego rycerza, które bez problemu można jeszcze kupić. Wiadomo, czy będzie dodruk Batmana z nowego dc? śmierć rodziny, oblicza śmierci, miasta sów?

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1374 dnia: Wrzesień 02, 2014, 04:17:34 pm »
Według mnie jest jasne, że nie będzie nowego dodruku "Powrotu Mrocznego Rycerza" czy "Strażników", według mnie po prostu inaczej opakują (dodadzą jakąś zakładkę czy obwolutę "Kanon komiksu"), a co do reszty - wydaje mi się, że będą to po prostu komiksy w większości w kolekcji Mistrzowie komiksu" z dodatkowym napisem "Kanon komiksu".
Przecież nawet w zapowiedziach było "Kanon Komiksu Mistrzowie Komiksu", więc oznacza, że dany komiks należy do obu kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2014, 04:21:44 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1375 dnia: Wrzesień 02, 2014, 05:43:32 pm »
Muszę przyznać, że za sprawą "Kanonu Komiksu" Egmonciarze zgrabnie wybrnęli z deklaracji o braku wznowień "Mistrzów Komiksu". Kolekcjonerzy mogą czuć się spokojni o swoje zafoliowane egzemplarzyki, a czytelnicy zyskają okazje do przeczytania ich nieco odmienionych reedycji. Duże brawa! Szkoda, że na listę nie załapał się "Incal" i "Cromwell Stone". Podejrzewam jednak, że ekipa z Dzielnej coś jeszcze w ich kontekście obmyśli.
Co masz na myśli pisząc "Egmonciarze zgrabnie wybrnęli z deklaracji o braku wznowień "Mistrzów Komiksu". Kolekcjonerzy mogą czuć się spokojni o swoje zafoliowane egzemplarzyki, a czytelnicy zyskają okazje do przeczytania ich nieco odmienionych reedycji." ?
Garaż Hermetyczny ma być w kolorze, więc tu wszystko jasne, ale używasz liczby mnogiej. Indiańskie lato i Umowa z Bogiem mają być wydane z jakimiś różnicami w stosunku do ich pierwszych wydań? (bo chyba nie chodzi Ci o to, że - być może - będą miały inną banderolkę?!?! :biggrin: ). Chyba że Indiańskie Lato będzie w pomniejszonym formacie, co może sugerować mały skan okładki na stronie KSK, ale tego nie wiemy na pewno (EDIT: i wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne).


Swoją drogą to ciekawe, że jeżeli już zdecydowali się złamać obietnicę o braku dodruków to zrobili to z - odważę się powiedzieć - najmniej poszukiwanym komiksem (Indiańskie Lato), a nie wznowili jakiegoś hitu. Może w ten sposób badają jak zareagują ci, którzy mają te bardziej cenne :smile: .
Co do Cromwella to on przecież wyszedł w Planszach Europy i Egmontu w jego sprawie nie wiąże ŻADNA obietnica o braku reedycji (chyba, że o czymś nie wiem).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2014, 05:54:31 pm wysłana przez mack3 »

Offline pokia

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1376 dnia: Wrzesień 02, 2014, 07:36:42 pm »
Swoją drogą to ciekawe, że jeżeli już zdecydowali się złamać obietnicę o braku dodruków to zrobili to z - odważę się powiedzieć - najmniej poszukiwanym komiksem (Indiańskie Lato), a nie wznowili jakiegoś hitu. Może w ten sposób badają jak zareagują ci, którzy mają te bardziej cenne :smile: .
Co do Cromwella to on przecież wyszedł w Planszach Europy i Egmontu w jego sprawie nie wiąże ŻADNA obietnica o braku reedycji (chyba, że o czymś nie wiem).

No nie zgodzę się, bo Umowa z Bogiem, to jeden z najgorętszych tytułów w obiegu wtórnym. Indiańskie Lato rzadko się pojawia na aukcjach i też dobrze schodzi. Jeśli lato się dobrze sprzeda, to może doczekamy się niewydanych do tej pory komiksów Manary, a trochę tego jeszcze jest.

Feralny Major to też aukcyjny biały kruk. Tylko, że zabieg z wersją kolorową zadowoli w dużej mierze tych którzy nie mają Majora, a posiadacze tegoż, też sięgną po kolorową wersję.

Jeśli chodzi o MK, to z moich obserwacji, najgorętszymi tytułami są Azyl Arkham i Kingdom Come, więc Egmont może też zrobić ruch w tą stronę, tak przy okazji Kanon Komiksu 2...

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1377 dnia: Wrzesień 02, 2014, 08:21:46 pm »
 Mack3: „Co masz na myśli pisząc (…)”

To, że dzięki edytorskim zmianom (nawet jeśli są co najwyżej symboliczne) uda się w końcu wznowić przynajmniej część tytułów na które najwyraźniej jest rynkowe zapotrzebowanie. Kolekcjonerzy mogą spać spokojnie, bo ich zbiory nie tracą statusu pierwszych wydań. 

„(…) Egmontu w jego sprawie nie wiąże ŻADNA obietnica o braku reedycji (chyba, że o czymś nie wiem).”
 
Ja też nie wiem, a na ich miejscu wznowiłbym ten komiks już kilka lat temu. Widocznie w grę mogą rzeczywiście wchodzić inne czynniki skoro część limitowanych tytułów wznawiają, a tego niestety nie. Może w innych krajach gdzie działa Egmont komiks nie zrobił aż takiej furory jak u nas, a przy wznowieniu konieczna jest koprodukcja (zmyślam) Myślę jednak, że się w końcu doczekamy. Podobnie zresztą jak i „Azylu Arkham”.

Pokia: "Jeśli lato się dobrze sprzeda, to może doczekamy się niewydanych do tej pory komiksów Manary, a trochę tego jeszcze jest."

Podczas jednego z konwentów na pytanie czy zostaną wydane inne komiksy Manary dotąd w Polsce niepublikowane przedstawiciel Egmontu stwierdził z rozbrajającą szczerością: "A po co? Ja już wszystkie mam po angielsku". ;)
 
Na szczęście potem jednak coś jeszcze Manary wydali. Więc fani tego twórcy może się jednak doczekają.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1378 dnia: Wrzesień 02, 2014, 08:43:07 pm »
No nie zgodzę się, bo Umowa z Bogiem, to jeden z najgorętszych tytułów w obiegu wtórnym. Indiańskie Lato rzadko się pojawia na aukcjach i też dobrze schodzi. Jeśli lato się dobrze sprzeda, to może doczekamy się niewydanych do tej pory komiksów Manary, a trochę tego jeszcze jest.

Feralny Major to też aukcyjny biały kruk. Tylko, że zabieg z wersją kolorową zadowoli w dużej mierze tych którzy nie mają Majora, a posiadacze tegoż, też sięgną po kolorową wersję.

Jeśli chodzi o MK, to z moich obserwacji, najgorętszymi tytułami są Azyl Arkham i Kingdom Come, więc Egmont może też zrobić ruch w tą stronę, tak przy okazji Kanon Komiksu 2...
Umowa z Bogiem - racja - to był jeden z najgorętszych tytułów, ale on był wydany już w 3 serii, która teoretycznie nie była już wydana w "Limitowanym nakładzie – tylko 1000 egzemplarzy" (była wydana już w trochę wyższym). Tylko 2 pierwsze serie były wydane w nakładzie 1000 egzemplarzy i o ile są tam takie komiksy, które chodzą po olbrzymie pieniądze (choćby Incal) i o które komiksiarze cały czas się upominają to Egmont zdecydował się na wydanie akurat takiego, który jakoś specjalnie pożądany nie był (nie pamietam żeby w pytaniach do Egmontu ktoś prosił o wznowienie Indiańskiego Lata), co potwierdza też fakt, że Indiańskie Lato było chyba najtańszym komiksem z 2 pierwszych serii MK na allegro (może obok Josel, ktoś kto bardziej obserwuje allegro może mnie poprawić). Oczywiście fajnie, że wznawiają IL (choc ja akurat nie kupię - nie mój klimat), po prostu głośno zastanawiam się dlaczego z 2 pierwszych serii, mając w portfolio takie pewniaki sprzedażowe jak AA zdecydowali się akurat właśnie na ten. Być może rzeczywiście w grę wchodzą tu sprawy koprodukcji czy licencji...
Z Feralnym sprawa jest oczywiście inna, bo dają zupełnie inną wersję (wg wielu na tym forum: "gorszą").

Co do Cromwella to w odpowiedziach z kwietnia Kołodziejczak pisał, że "rozważają" wznowienie, a to juz coś jak na E. :)



@ Nawimar: ale jakie "edytorskie zmiany" w tych nowych wydaniach masz na myśli??
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2014, 08:47:19 pm wysłana przez mack3 »

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1379 dnia: Wrzesień 02, 2014, 08:54:35 pm »
Mack3: "ale jakie "edytorskie zmiany" w tych nowych wydaniach masz na myśli??"
 
Jeszcze nie wiem, ale niebawem się przekonamy. Może tylko logo kolekcji, a może coś więcej.

 

anything