trawa

Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 543179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1320 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:17:02 pm »
Jaki jest papier w tych Tintinach w A4, taki jak w Asteriksie, czy jak w tych zbiorczych albumach? Nawet na stronie Egmontu nie ma takiego info.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1321 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:19:42 pm »
Jaki jest papier w tych Tintinach w A4, taki jak w Asteriksie, czy jak w tych zbiorczych albumach? Nawet na stronie Egmontu nie ma takiego info.
Ani ten, ani ten. Jest taki pseudo kredowy papier (chyba taki jak w Thorgalu).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1322 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:43:42 pm »
Ani ten, ani ten. Jest taki pseudo kredowy papier (chyba taki jak w Thorgalu).
To super, taki jak w Thorgalu jest  bardzo dobry. Bo ani nie jest taki zwykły, że kolory średnio wychodzą, ani za bardzo się nie świeci. Bardzo lubię papier z Thorgala.

Generalnie to wszystko zależy od komiksu, normalnie kredę lubię, ale np. Kajki i Kokosze kupowałem te na zwykłym (bo jak wiadomo Egmont drukuje raz tak, a raz tak), bo nie dość, że już za bardzo natężyli kolory (szczególnie róż, np. ubranie Kokosza), to jeszcze miałby się świecić + kolory byłyby jeszcze bardziej ostre? Egmont zrobił z tej humorystycznej, ale mimo wszystko średniowiecznej historii, bajeczkę z oczoj*bnym różem.  :doubt:  Trochę to wygląda jak ten animowany film o Tytusie, który był w kinach.
Za to z komiksów Dona Rosy najbardziej podoba mi się papier z Diodakowego wynalazku i chciałbym mieć wszystkie jego komiksy na takiej kredzie. Wszystkie szczególiki widać jak na dłoni, czerń jak węgiel, super kolory. Bez porównania z tymi z Kaczora Donalda, a co dopiero z Podróżami Sknerusa (czyli t.zw. Sknerusem III). Przygody Tintina też chyba lepiej będą wyglądały na kredzie, lub thorgalowym, bo mają podobną szczegółowość rysunków do tych Rosy.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1323 dnia: Sierpień 30, 2014, 01:59:14 am »
Tak jeszcze wrócę do rozmiarów Trylogii Nikopola.
Właśnie sobie porównałem egmontowe wydanie Rozbitków Czasu ze starym, w Komiksie. Wydaje mi się, że różnica w wielkości paneli jest prównywalna jak pomiędzy starym wydaniem Nikopola i nowym w integralu. W egmontowych Rozbitkach też w oczy rzucały się duże marginesy.
No i po tym porównaniu cieszę się jeszcze bardziej, że nie kupiłem integrala Nikopola, a zamiast tego zaopatrzyłem się w używkę - stare, 3-częściowe. Co do porównania Rozbitków - Czy różnica w odbiorze jest? Dla mnie tak, jak najbardziej. Porównując te same kadry czasami wręcz rzuca się w oczy, że te pomniejszone, z Egmontu są jakieś takie... nienaturalne, za małe po prostu, niepasujące do historii (czasami odnosiłem wrażenie jakby autor wręcz nie przewidzał wydania komiksu w formacie mniejszym niż standardowy francuski i dlatego niektóre panele w pomniejszonym formacie wyglądają dziwnie)... ale może to dlatego, że zaraz obok miałem większe rysunki z Komiksu i się nimi sugerowałem. Uważam, że rysunki Gillona naprawdę zasługiwały na większy format.


Swoją drogą nie wiedziałem, że robili nowe kolory dla Rozbitków. Jak wam się podobają te nowe? Bo mnie prawdę mówiąc niespecjalnie. Strasznie dużo nienaturalnych brązów.

Szkoda, że Egmont nie zrobi kontynuacji. Przyznam, że jeszcze nie przeczytałem całych Rozbitków (z Egmontu), ale i tak mogę pwoiedzieć, że dalszy ciąg bym kupił. Ciekawe czy pomniejszenie formatu miało jakiś wpływ na tak słabą sprzedaż. Na szczęście odkryłem, że wyszła niemieckojęzykowa wersja z drugą częścią historii (bo francuskim niestety nie władam, a angielskojęzykowej brak i już myślałem, że na zawsze przyjdzie mi pozostawić tę historię niedokończoną :wink: ).


No, teraz to muszę jeszcze nabyć Wieczną Wojnę żeby porówanać "odczuwalność" i istotność dla historii zmniejszenia rozmiarów tam ;).

Offline Koalar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1324 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:01:45 am »
Ciekawe czy pomniejszenie formatu miało jakiś wpływ na tak słabą sprzedaż.

Poniekąd może i tak. W serii Science Fiction był mniejszy format i niższa cena, ale i większy nakład. Może gdyby to było wydanie A4 i taki nakład jak w Planszach, to i sprzedaż byłaby na tyle zadowalająca, że byłaby kontynuacja (acz wątpię, skoro sprzedaż była dramatycznie słaba).
Ale że w przypadku Rozbitków nie było alternatywy (w przypadku Trylogii można kupić używane starsze wydanie), to raczej komu zależało, ten brał i generalnie mniejszy format nie miał większego wpływu na niską sprzedaż.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1325 dnia: Sierpień 30, 2014, 01:40:55 pm »
No, teraz to muszę jeszcze nabyć Wieczną Wojnę żeby porówanać "odczuwalność" i istotność dla historii zmniejszenia rozmiarów tam :wink: .

Mnie się nowe wydanie "Wiecznej wojny" czytało dobrze w tym mniejszym formacie. Może dlatego, że słabo pamiętałem wydanie poprzednie. Dzisiaj odebrałem "Trylogię...". I tutaj dziwnie mi się patrzy na takiego maciupkiego Bilala. Jest takie wrażenie tłoku na wielu planszach. Ale myślę, że się przyzwyczaję. Na plus dobry, gruby papier.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1326 dnia: Sierpień 30, 2014, 05:14:25 pm »
Tez juz zapoznalem sie z nowym, pomniejszonym Bilalem i nie jest zle, ale jednak Jugol troszke traci w mniejszym formacie. MImo wszystko nie zaluje zakupu. trylogia w jednym tomie  to jest jednak cos :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Holsten

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1327 dnia: Sierpień 30, 2014, 05:52:28 pm »
Przed chwilą porównałem Rozbitków czasu z wydania Egmontu i wydanie 1 tomu serii z 1990 roku. Moim zdaniem na pomniejszeniu plansz komiks stracił niewiele.  Kolory są natomiast dużo lepsze. Może ktoś się z zlituje i wyda kolejne tomy.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1328 dnia: Sierpień 30, 2014, 05:59:58 pm »
Tez chcialbym kolejny tom rozbitkow, ale ponoc ten komiks sprzedal sie po prostu F-A-T-A-L-N-I-E, wielka szkoda :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline perek82

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1329 dnia: Sierpień 30, 2014, 07:50:00 pm »
Przyłączę się do opinii, że Trylogia wygląda przyzwoicie w takim wydaniu. W oryginalnym rozmiarze byłoby lepiej, ale nie żałuję zakupu.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1330 dnia: Sierpień 30, 2014, 08:29:21 pm »
Tez chcialbym kolejny tom rozbitkow, ale ponoc ten komiks sprzedal sie po prostu F-A-T-A-L-N-I-E, wielka szkoda :sad:
pzdr
Ale być może sytuacja ta by się odmieniła, gdyby jednak Egmont zapowiedział wydanie kolejnego tomu. 

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1331 dnia: Sierpień 30, 2014, 09:29:57 pm »
Inna sprawa, że Rozbitkowie strasznie się zestarzały. Przecież ten komiks potrafił zachwycić i zirytować na przestrzeni dwóch stron! Ale na tom drugi rzuciłbym się, jak Reksio na szynkę!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1332 dnia: Sierpień 31, 2014, 12:15:39 am »
Inna sprawa, że Rozbitkowie strasznie się zestarzały. Przecież ten komiks potrafił zachwycić i zirytować na przestrzeni dwóch stron! Ale na tom drugi rzuciłbym się, jak Reksio na szynkę!
Czytam czasem, że ludzie w stosunku do różnych tytułów komiksowych używają sformułowania, że "dany tytuł się zestarzał", ale prawdę mówiąc nie za bardzo rozumiem, co to znaczny. Byłbym zobowiązany, jeśli mógłbyś mi wyjaśnić, co przez to rozumiesz.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1333 dnia: Sierpień 31, 2014, 12:28:54 am »
Egmont co i rusz jest molestowany w sprawie kontynuacji Rozbitkow, ale wielki E jest wciaz nieugiety i zaslania sie ta kiepska sprzedaza. Moze kiedys dojdzie do przelomu :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1334 dnia: Sierpień 31, 2014, 07:36:07 pm »
Czytam czasem, że ludzie w stosunku do różnych tytułów komiksowych używają sformułowania, że "dany tytuł się zestarzał", ale prawdę mówiąc nie za bardzo rozumiem, co to znaczny. Byłbym zobowiązany, jeśli mógłbyś mi wyjaśnić, co przez to rozumiesz.

Dziś u czytelnika nie przejdą historie, w których są rażące niekonsekwencje czasowo-przestrzenne. Dla przykładu, w którymś tomie Rozbitków pod drewnianą kładką na zdawałoby dość pustej planecie istnieje całe miasto z bogatą kulturą. Poza tym na przestrzeni jednego tomu na kilkunastu stronach akcja dzieje się w ciągu paru godzin, gdy parę stron dalej jest przeskok - jeśli dobrze pamiętam - paromiesięczny. Czytelnik ma prawo czuć się zagubiony. Aczkolwiek z tomu na tom jest coraz lepiej.