Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 548238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati29

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1110 dnia: Sierpień 01, 2014, 06:10:25 pm »
Ale ja mogę powiedzieć że zdanie większości jest inne. Ze to WKKM nakręca boom komiksowy.
I poki zaden z nas nie przedstawi konkretnych liczb (a nie przedstawi) to bedzie to opinia przeciw opinii.
Wiec moze nie pisz - wiekszosc, wszyscy, - tylko ja i trzech moich znajomych.






Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1111 dnia: Sierpień 01, 2014, 06:46:32 pm »
Ale ja mogę powiedzieć że zdanie większości jest inne. Ze to WKKM nakręca boom komiksowy.
I poki zaden z nas nie przedstawi konkretnych liczb (a nie przedstawi) to bedzie to opinia przeciw opinii.
Zgadzam się, choć trzeba też zauważyć, że filmy superbohaterskie są dostępne/ produkowane już od jakiegoś czasu, a boom komiksowy zbiega się raczej czasowo z WKKM (czyli od 2013 roku). Oczywiście wcześniej wraz z premierami filmów wychodziły Batmany (np. Nawiedzony Rycerz czy Najlepsze Opowieści)... ale było to właśnie tylko "przy okazji" premier.

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1112 dnia: Sierpień 01, 2014, 06:49:20 pm »
Ja pierdzielę, wiedząc że październik będzie tak obszerny to może złapałbym sobie jakąś wakacyjną pracę... Sierpień niestety już odpada. :<

Te wydania komiksów Falangi/Polowanie, Piotruś Pan, Trylogia Nikpola, Umowa z Bogiem i Dziewczyna z Panamy to są absolutnie zamknięte, osobne komiksy i nie trzeba znać NIC innego żeby móc je czytać? No i czy wszystkie są zakończone, czy później do któryś wyjdzie tom drugi? Wiem że mógłbym to sprawdzić ale łatwiej spytać na forum. :wink:

No i jak dotąd czytałem TYLKO komiksy superbohaterskie (+ jakieś kiczowate mangi), jak myślicie, warto się zainteresować w takiej sytuacji tymi poważniejszymi komiksami? Jeśli tak, to którymi najlepiej?
Z wymienionych przez Ciebie najbliższa superhero jest chyba Trylogia. Przykładowo - ja z wymienionego przez Ciebie zestawu biorę Trylogię i Umowę. Resztę może kiedyś wypożyczę z biblioteki i jak mnie zachwycą to dokupię ;)

Offline kenji

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1113 dnia: Sierpień 01, 2014, 07:06:18 pm »
Już mam w koszyku komiksów za 350zł, a teraz jeszcze "Umowa z Bogiem", Sandman, dziewczynę z Panamy też chciałbym sprawdzić, Piotrusia może, Szninkiela nie mam... 10 lat poza rynkiem komiksowym nie wychodzi dla takich ludzi jak ja na dobre. Zbyt wiele do nadrabiania, zbyt wiele nowego, zbyt szeroki zakres zainteresowań... może trzeba się zdecydować, albo trykociarze, albo inne bajki. Ogólnie kiedy powoli zbierałem się do powrotu do komiksów ciągle słyszałem jaki ten nasz rynek marny jeśli chodzi o wychodzące pozycje, że zapaść, ...kamieni kupa. Wtem wracam rok temu i po tym czasie zaczyna mi brakować tłumaczeń dla żony na co tyle siana wydaje.  :shock: Może mi ktoś wyjaśnić co się zmieniło w ciągu roku?


FloreK9- jestem dokładnie w takiej samej sytuacji co Ty. Przed chwila sprawdziłem , ostatni komiks( poza tymi co kupiłem w tym roku) nabyłem w sierpniu 2003- yans#3... I w na początku roku odpadło mnie znowu( i WKKM nie ma z tum nic wspolnego).

Mam tą zaletę ( dla niektórych wadę ) ze nie czytam NIC z superhero, poza... Wilqiem, wiec moj zakres jest nieco zaweżony . Tak czy inaczej jest co kupować. - ale to to dobre problemy!!

Egmont- fajny set na październik.

Offline Danio237

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1114 dnia: Sierpień 01, 2014, 07:36:52 pm »
Ok, dzięki za odpowiedzi, to wezmę tę Trylogię na próbę. Ale skoro to nie jest pełna historia w tym tomie, to później wyjdzie kolejny od egmontu?

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1115 dnia: Sierpień 01, 2014, 07:56:33 pm »
Ale ja mogę powiedzieć że zdanie większości jest inne. Ze to WKKM nakręca boom komiksowy.
I poki zaden z nas nie przedstawi konkretnych liczb (a nie przedstawi) to bedzie to opinia przeciw opinii.
Wiec moze nie pisz - wiekszosc, wszyscy, - tylko ja i trzech moich znajomych.
Możesz sobie mówić, co chcesz, to wolny kraj. Ja nie mówię, że wszyscy, więc czemu mi zwracasz uwagę, bym tak nie mówił? Mówię, że większość. Potrzeba pojawiania się komiksów superhero na polskim rynku pojawiła się moim zdaniem w dużej części przy okazji premiery Avengers, to wtedy zapanował szał na ten film, ludziom się przypomniało o komiksach, zaczęły pojawiać się memy typu "jak można nie lubić Avengers" itp. Ja zaobserwowałem wtedy taką tendencje. Hatchette widocznie również i wstrzeliło się z WKKM w bardzo dobrym momencie odpowiadając na zapotrzebowanie na rynku. Egmont również, znacznie zwiększając swoją ofertę. Takie jest moje zdanie.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1116 dnia: Sierpień 01, 2014, 07:56:59 pm »

Nikopol - zakończone


tucoRamirez napisał j.w., skąd więc pomysł, że to nie jest pełna historia?

Offline Danio237

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1117 dnia: Sierpień 01, 2014, 08:00:32 pm »
 No to czym się różni "zakończone" od "zamkniętego"? Bo myślałem że zakończone to takie których dzisiaj wyszły już wszystkie tomy, a zamknięte to te do których nie trzeba nic dokupować by mieć pełną historię.

A co do wątku polskiego rynku - na pewno w jakimś tam sensie WKKM pozytywnie wpłynęła, ale nie sądzę by ci którzy zainteresowali się tą kolekcją przez filmy, kupowali coś prócz niej.

Ja na przykład komiksami zainteresowałem się dzięki grom o Batmanie + trochę dzięki filmom.

Edit: Przeczytałem to co napisałem jeszcze raz i odkryłem że piszę głupoty. ;) Skoro ja się interesuję dzięki grom i filmom o Batmanie już nie tylko komiksami z Batmanem, to tak samo czytelnicy WKKM mogli zainteresować się czymś innym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2014, 08:09:04 pm wysłana przez Danio237 »

Offline kenji

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1118 dnia: Sierpień 01, 2014, 08:28:09 pm »
Danio237- jeśli czytasz tylko superhero i kiczowate mangi... To nie wydaje mi sie ze Trylogia Bilala na początek to jest dobry wybór... Na szybko moje propozycje:
- Thorgal
- Opowieści z hrabstwa Essex
- Skład Główny
- Fotograf ( chyba jeszcze jest promocja 50% w gildia. Pl)
- Kot Rabina
- Portugalia
.... I wiele innych

Offline Danio237

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1119 dnia: Sierpień 01, 2014, 08:38:25 pm »
Thorgal? Nieeeee, dziękuję. :P
A właśnie skoro to takie wrzucenie na głęboką wodę to chciałbym sprawdzić jak odbiorę taki komiks teraz. No i lubię science fiction w filmach i grach, więc dlatego mnie bardziej do tego ciągnie.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1120 dnia: Sierpień 01, 2014, 08:57:11 pm »
Danio237- jeśli czytasz tylko superhero i kiczowate mangi... To nie wydaje mi sie ze Trylogia Bilala na początek to jest dobry wybór... Na szybko moje propozycje:
- Thorgal
- Opowieści z hrabstwa Essex
- Skład Główny
- Fotograf ( chyba jeszcze jest promocja 50% w gildia. Pl)
- Kot Rabina
- Portugalia
.... I wiele innych

a nie lepiej LnD, Koziorożca, Rorka czy Piotrusia Pana? jest to bardziej zbliżone do superhero a jednak bardziej od niego ambitne.
Sam zaczynałem na superhero i rzeczy typu Fotografa mimo, że doceniam włożoną w nie prac, to jednak nie porwały mnie tak jak Rork...

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1121 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:04:16 pm »
NIby fajnie, ze beda wznowienia, ale wolalbym, zeby egmont bilansowal swoja oferte. Oprocz reedycji chcialbym zobaczyc w roznych kolekcjach nowe rzeczy....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kenji

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1122 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:26:45 pm »
Nie czytam w ogóle superhero.... Moze dlatego teź nie podchodzi mi Rork, ani Koziorozec( mimo ze uważam ze nikt nie kadruje lepiej niz Andreas), a Fotograf to jeden z lepszych komiksów ktore miałem okazje czytać w tym roku...

A Piotruś Pan??  Jestem bezkrytycznym fanem Loisela , wiec super Tak!! Kupuj chłopie :)

Offline Kris1982

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1123 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:30:21 pm »
Czy historia w komiksie Pirat Izaak jest warta przeczytania czy może wiedząc że nie ma kontynuacji nie warto nawet zaczynać?

Offline kenji

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1124 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:50:42 pm »
Jestem na etapie kompletowania serii Plansze Europy. W sumie nie przeczytałem 3/4, ale ... Tan komiks bardzo mi sie spodobał. Duzo lepszy niż Reduktor Prędkości - tegoż autora. 

Specyficzny rysunek, historia wciągająca.
Moim zdaniem najsłabsza jest  3 cześć, ale moze bym je zmienił gdybym przeczytał kolejne części ....

 

anything