Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 546787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1095 dnia: Sierpień 01, 2014, 12:20:03 pm »
Ja od Egmontu biorę na razie wszystko, co jest zaplanowane w nowym DC, czyli Wonder Woman, Rok zerowy i All-Star Western (dalej nie wybiegam w przyszłość). Dochodzi do tego V jak Vendetta, zapewne Umowa z Bogiem i Szninkiel.

Na razie zastanawiam się jeszcze nad zakupem Trylogii Nikopola, Yansa i Fins de siecle, ale tutaj problem może być niedobór gotówki. Co powinien wybrać w pierwszej kolejności z trzech ostatnich pozycji? Tyle nowości/dodruków w jednym miesiącu to koszmar dla portfela, do tego większość z nich to integrale, więc koszty są spore. Szkoda, że Egmont nie rozłożył tych wydań w dłuższym okresie czasu, bo wszystkiego kupić się po prostu nie da.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1096 dnia: Sierpień 01, 2014, 01:25:15 pm »
znając wszystkie trzy, polecałbym w takiej kolejności:

1. Trylogia
2. Polowanie/Falangi
3. Yans

Offline badday

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1097 dnia: Sierpień 01, 2014, 01:25:26 pm »
Na razie zastanawiam się jeszcze nad zakupem Trylogii Nikopola, Yansa i Fins de siecle, ale tutaj problem może być niedobór gotówki. Co powinien wybrać w pierwszej kolejności z trzech ostatnich pozycji?
Zalezy jakie klimaty lubisz.
Ja tez kupie tylko 1 z tych 3 i bedzie to Fins de siecle:)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1098 dnia: Sierpień 01, 2014, 01:47:26 pm »
znając wszystkie trzy, polecałbym w takiej kolejności:

1. Trylogia
2. Polowanie/Falangi
3. Yans

U mnie kolejność podobna. Bilal jest świetny. Jednak są to różne gatunki i ta różnica może u Ciebie zadecydować. Trylogia - odjechane s-f, Polowanie/Falangi - brudna i brzydka historia najnowsza.

Offline marceli

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1099 dnia: Sierpień 01, 2014, 02:01:29 pm »
Ja się najbardziej cieszę z Umowy z Bogiem (zawsze chciałem zakupić) oraz Dziewczyny z Panamy.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1100 dnia: Sierpień 01, 2014, 02:22:24 pm »
Najchętniej to przeczytałbym wszystkie trzy pozycje :wink: Każda wydaje się interesująca, więc wybór będzie niezwykle trudny.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1101 dnia: Sierpień 01, 2014, 03:17:35 pm »
Najchętniej to przeczytałbym wszystkie trzy pozycje :wink: Każda wydaje się interesująca, więc wybór będzie niezwykle trudny.
A czy musisz mieć wszystko od razu? Przecież obecnie w sklepach internetowych rabaty utrzymują się na podobnym poziomie (25%) przez dłuższy czas. No - chyba, że wcześniej dany tytuł się wyprzeda. Ale wtedy to zawsze można kupić na allegro. Czasem po zawyżonej cenie (if you know what I mean)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1102 dnia: Sierpień 01, 2014, 03:56:45 pm »
No - chyba, że wcześniej dany tytuł się wyprzeda. Ale wtedy to zawsze można kupić na allegro. Czasem po zawyżonej cenie (if you know what I mean)
Taka sytuacja ma miejsce coraz czesciej (vide Batmany, Bruce J. Hawker). Juz nie mowiac o tym, ze te allegrowe komiksy sa w oryginalnych foliach.
Eh, polski egoizm dopada i nasze komiksowo.

Tak, mamy wolny rynek, nie chcesz to nie kupuj, bla bla bla...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Danio237

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1103 dnia: Sierpień 01, 2014, 04:04:48 pm »
Ja pierdzielę, wiedząc że październik będzie tak obszerny to może złapałbym sobie jakąś wakacyjną pracę... Sierpień niestety już odpada. :<

Te wydania komiksów Falangi/Polowanie, Piotruś Pan, Trylogia Nikpola, Umowa z Bogiem i Dziewczyna z Panamy to są absolutnie zamknięte, osobne komiksy i nie trzeba znać NIC innego żeby móc je czytać? No i czy wszystkie są zakończone, czy później do któryś wyjdzie tom drugi? Wiem że mógłbym to sprawdzić ale łatwiej spytać na forum. :wink:

No i jak dotąd czytałem TYLKO komiksy superbohaterskie (+ jakieś kiczowate mangi), jak myślicie, warto się zainteresować w takiej sytuacji tymi poważniejszymi komiksami? Jeśli tak, to którymi najlepiej?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1104 dnia: Sierpień 01, 2014, 04:34:23 pm »
Dopiero teraz skojarzylem, że nie ma zapowiadanego wcześniej na październik drugiego tomu LND...

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1105 dnia: Sierpień 01, 2014, 04:55:09 pm »
A czy musisz mieć wszystko od razu? Przecież obecnie w sklepach internetowych rabaty utrzymują się na podobnym poziomie (25%) przez dłuższy czas. No - chyba, że wcześniej dany tytuł się wyprzeda. Ale wtedy to zawsze można kupić na allegro. Czasem po zawyżonej cenie (if you know what I mean)

Hipotetycznie tak, ale trzeba jeszcze odłożyć kasę na inne wydawnictwa. Mucha zaszalała z tytułami (no może oprócz Dorwać Jiro), Taurus, Hanami, Hachette, J.P.F. Tego jest naprawdę sporo i trzeba kombinować na wszystkie strony, żeby kupić jak najwięcej (if you know what I mean).

Offline misiokles

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1106 dnia: Sierpień 01, 2014, 04:57:34 pm »
No i jak dotąd czytałem TYLKO komiksy superbohaterskie (+ jakieś kiczowate mangi), jak myślicie, warto się zainteresować w takiej sytuacji tymi poważniejszymi komiksami? Jeśli tak, to którymi najlepiej?

Moim zdaniem nie warto. Dzisiejsza oferta komiksowa jest na tyle bogata, że można siedzieć w jednej działce, która daje najwięcej frajdy i nie wyściubiać nosa na 'nowości' gdzie są wskazania do rozczarowań.

Offline AvengerGT

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1107 dnia: Sierpień 01, 2014, 05:06:42 pm »
Są już zapowiedzi na październik - Strażnicy będą miesiąc później, zadebiutują Spluwy w Gotham, będzie też Piotruś Pan i Umowa z Bogiem :smile:
W sklepie gildii dostępność czwartego tomu Strażnicy: Początek to 08 września.

Dopiero teraz skojarzylem, że nie ma zapowiadanego wcześniej na październik drugiego tomu LND...
Ups, a tak na niego czekam. Może jeszcze dodadzą... a jak nie, oby listopad.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1108 dnia: Sierpień 01, 2014, 05:24:45 pm »
Ja pierdzielę, wiedząc że październik będzie tak obszerny to może złapałbym sobie jakąś wakacyjną pracę... Sierpień niestety już odpada. :<

Te wydania komiksów Falangi/Polowanie, Piotruś Pan, Trylogia Nikpola, Umowa z Bogiem i Dziewczyna z Panamy to są absolutnie zamknięte, osobne komiksy i nie trzeba znać NIC innego żeby móc je czytać? No i czy wszystkie są zakończone, czy później do któryś wyjdzie tom drugi? Wiem że mógłbym to sprawdzić ale łatwiej spytać na forum. :wink:

No i jak dotąd czytałem TYLKO komiksy superbohaterskie (+ jakieś kiczowate mangi), jak myślicie, warto się zainteresować w takiej sytuacji tymi poważniejszymi komiksami? Jeśli tak, to którymi najlepiej?
Falangi - "absolutnie zamknięte"
Polowanie- "absolutnie zamknięte"
Nikopol - zakończone
Piotruś - zakończone
Umowa z Bogiem - zamknięte, twórca też już raczej "zakończony"

Wszystkie powyższe tytuły wypada i naprawdę warto znać; pytanie tylko - czy po superbohaterach i "jakichś kiczowatych mangach" powyższy zestaw Ci się spodoba? To trochę tak, jakby od miłośnika filmów z Czakiem Norysem wymagać uwielbienia dla twórczości Bergmana i Felliniego. [nie zrozum mnie źle, nie wartościuję tych dzieł, ale to po prostu zupełnie inna para kaloszy]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2014, 05:31:48 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1109 dnia: Sierpień 01, 2014, 05:40:42 pm »
Świetna, świetna teoria. I choćby tysiąc osób na tym forum napisało, że wróciło do komiksów po zobaczeniu pierwszego WKKM to i tak będą pojawiały się kolejne.
Ale tysiąc osób nie napisało. Moje zdanie jest takie, jak większości - to przez świetne filmy superbohaterskie. Mroczny rycerz i Avengers zrobiło swoje, a kolejne hiciory tylko zwiększają ten efekt. To WKKM leci na tym efekcie, jak również i inne komiksy, stąd ten wysyp New52 itd.