Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 543206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tai

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1065 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:09:35 pm »
Trzeba też pamiętać o takiej serii jak Batman/Superman. Skoro i tak NDC opierają na Batmanie to moim zdaniem spokojnie można to wydać. Problem może tylko stanowić to, że jest w tym komiksie odwołanie do serii Earth 2. Mam nadzieję, że to nie przeszkadza w odbiorze tego komiksu.
Co do Shazama to uważam, że jeden tom tego komiksu jest akurat plusem. Bez żadnych obciążeń kontynuacjami.

Offline Julek_

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1066 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:15:15 pm »
2. To wcale nie jest porywająca historia

Dosłownie w dwóch słowach - dlaczego uważasz, że nie jest to porywająca historia (i czy masz na myśli samo "Hydrology" czy kolejne tomy również?)? Według mnie "Batwoman" nie odstaje od tego, co publikuje się w New 52, a jeśli już - to pozytywnie. To produkcyjniak, ale zrobiony więcej, niż poprawnie. Oczywiście nie pod względem wizualnym i formalnym - to majstersztyk, wiadomo.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1067 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:17:56 pm »
Kelen: "(...) DC stwierdziło, że ich bohaterowie nie mogą być szczęśliwi, dlatego też nie zamierzają pokazywać ślubów."

Czyli jednak nie ożeniono tego nieszczęśnika Alana Scotta ("Earth 2")? Bardzo mnie to cieszy.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1068 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:26:38 pm »
Moim zdaniem najmniejsze szanse na wydanie maja wlasnie animal man i swamp thing. Egmont przejechal sie na Moorze, a animal man raczej nie gwarantuje dobrej sprzedazy.
Osobiscie tez bym nie pogardzil tymi tytulami.....
A moze egmont nas zaskoczy i to totalnie. Kolejnych tomow Blueberry'ego czy Amerykanskiego wampira tez mialo nie byc, a tu surprise.
pzdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 09:30:42 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1069 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:28:08 pm »
Tak jak pisałem - opieram się na odpowiedziach Kołodziejczaka. W temacie Supermana sam powiedział, że 3 tomy Morrisona i na razie koniec. Będą się przyglądać. Osobiścię liczę, że wydadzą Snydera.
Zresztą - Liga jeszcze się nie wyprzedała i jakoś nie widze żeby się na to zanosiło. Jest to komiks (moim zdaniem) strasznie słaby i moje przypuszczenia są trochę odzwierciedleniem niechęci do dalszych tomów tego komiksu.

Batman się dobrze sprzedaje, więc naturalne jest, że Egmont opiera NDC na tej postaci.
Gdzie Kołodziejczak powiedział, że "3 tomy Morrisona i na tym koniec"?
Osobiście też mam nadzieję, że wezmą się za Supka Snydera. Zgadzam się też że Liga do tej pory była słaba... ale ponoć 3 tom jest już dużo lepszy...

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1070 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:30:27 pm »
Kelen: "(...) DC stwierdziło, że ich bohaterowie nie mogą być szczęśliwi, dlatego też nie zamierzają pokazywać ślubów."

Czyli jednak nie ożeniono tego nieszczęśnika Alana Scotta ("Earth 2")? Bardzo mnie to cieszy.

Nie wiem w ilu zeszytówkach, ale chyba w wielu DC bez skrepowania wrzuciło strony, gdzie Batwoman ma obrączkę na ręce:


Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1071 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:36:18 pm »
Gdzie Kołodziejczak powiedział, że "3 tomy Morrisona i na tym koniec"?
Osobiście też mam nadzieję, że wezmą się za Supka Snydera. Zgadzam się też że Liga do tej pory była słaba... ale ponoć 3 tom jest już dużo lepszy...


Kołodziejczak odpowiadał na pytania przed spotkaniem o Tintinie na Komiksowej Warszawie na Stadionie w maju br. Mówił wtedy o NDC, o Supku, że celowo wydali 3 tomy jako zamkniętą historię i zobaczą jakie ciekawe historie z tym bohaterem będą się pojawiać.


3 tom Ligi faktycznie lepszy.. ale to jest nadal poziom poniżej oczekiwań. Jak dla mnie ta seria to świetny comiesięczny baner reklamowy najważniejszych bohaterów DC. I tyle. Supek Snydera i Lee ma być bardzo opasły (304 strony). Ale zdziwię się, jak tego nie wydadzą.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1072 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:38:15 pm »
Mack3: "(...) ale ponoć 3 tom jest już dużo lepszy..."

Co prawda nie ma się co spodziewać nie wiadomo jakiej rewelacji, ale moim zdaniem rzeczywiście tendencja zwyżkowa jest dostrzegalna. Oczywiście o ile nie ma się nic przeciwko epickiej, lekko pompatycznej superbohaterszczyźnie. Dalsze tomy byłyby wskazane. Popularyzują kilku dotąd marginalnie znanych polskiemu czytelnikowi bohaterów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 09:52:38 pm wysłana przez Nawimar »

N.N.

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1073 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:58:27 pm »
Dosłownie w dwóch słowach - dlaczego uważasz, że nie jest to porywająca historia (i czy masz na myśli samo "Hydrology" czy kolejne tomy również?)? Według mnie "Batwoman" nie odstaje od tego, co publikuje się w New 52, a jeśli już - to pozytywnie. To produkcyjniak, ale zrobiony więcej, niż poprawnie. Oczywiście nie pod względem wizualnym i formalnym - to majstersztyk, wiadomo.
Tak, jak napisałeś - to wypasiony wizualnie produkcyjniak (mam na mysli wszystko, co do tej pory się ukazało w TPB). Twierdzenie, że nie odstaje poziomem od tego, co publikuje się w New 52 nie jest dla mnie argumentem za, a raczej argumentem przeciw New 52 ("Batman" też jest zdecydowanie rozczarowujący). Jeśli uważasz, że ta seria ma jakieś szczególne zalety warte nazwania, nazwij je. Może przekonasz mnie, że czegoś nie zauwazyłem.

Offline Julek_

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1074 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:49:54 pm »
Tak, jak napisałeś - to wypasiony wizualnie produkcyjniak (mam na mysli wszystko, co do tej pory się ukazało w TPB). Twierdzenie, że nie odstaje poziomem od tego, co publikuje się w New 52 nie jest dla mnie argumentem za, a raczej argumentem przeciw New 52 ("Batman" też jest zdecydowanie rozczarowujący). Jeśli uważasz, że ta seria ma jakieś szczególne zalety warte nazwania, nazwij je. Może przekonasz mnie, że czegoś nie zauwazyłem.

Zasadniczo sie więc zgadzamy, ale choć Batwoman w wykonaniu Williamsa nie jest komiksem tak dobrym, jakby mógł być, ale i tak mi sie podoba. Bo czytam go troche przez sentymentalne okulary, na niekotre rzeczy przymykajac oko.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 12:15:49 am wysłana przez Julek_ »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1075 dnia: Lipiec 25, 2014, 07:20:55 am »
Kurcze, tak sobie czytam ten temat i piszecie tu wiele niepokojących rzeczy :smile: Mi akurat umknął fakt, że Action Comics kończymy na runie Morrisona, to wielka szkoda. Mam nadzieję, że przynajmniej zastąpią tą jakąś inną serią z Supkiem. Martwi mnie też dyskusja skupiająca się niemal wyłącznie na klimatach "okołobatmanowych", co jedynie potwierdza popularność Batmana w tym kraju (i, jak widać, nie tylko wśród młodszego czytelnika :wink: ), a ja już zaczynam mieć przesyt. Naprawdę mam nadzieję, że mimo wszystko wydadzą coś jeszcze z Supermana, będzie kontynuacja Ligi, no i dadzą się namówić na Aquamana :smile:

EDIT: chociaż z drugiej strony może to i dobrze, mój portfel trochę odetchnie ;)

Offline raskoks

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1076 dnia: Lipiec 25, 2014, 03:04:38 pm »
Aquaman jest godny polecenia - takie fajne czytadelko - przeczytalem cztery trady - i jedyny zarzut jaki mam to ten ze 3 tom ligi sprawiedliwosci  to w wiekszosci to samo co trzeci trade Aquamana :(

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1077 dnia: Lipiec 25, 2014, 03:13:41 pm »
Kurcze, tak sobie czytam ten temat i piszecie tu wiele niepokojących rzeczy :smile: Mi akurat umknął fakt, że Action Comics kończymy na runie Morrisona, to wielka szkoda. Mam nadzieję, że przynajmniej zastąpią tą jakąś inną serią z Supkiem. Martwi mnie też dyskusja skupiająca się niemal wyłącznie na klimatach "okołobatmanowych", co jedynie potwierdza popularność Batmana w tym kraju (i, jak widać, nie tylko wśród młodszego czytelnika :wink: ), a ja już zaczynam mieć przesyt. Naprawdę mam nadzieję, że mimo wszystko wydadzą coś jeszcze z Supermana, będzie kontynuacja Ligi, no i dadzą się namówić na Aquamana :smile:

EDIT: chociaż z drugiej strony może to i dobrze, mój portfel trochę odetchnie :wink:
Przeglądałem raz jeszcze odpowiedzi Kołodziejczaka z alei i doniesienia forumowe z tegorocznej Komiksowej Warszawy i będę się trzymał opinii, że pogrzebanie Action Comics tu, na gildii to taki "fakt forumowy" - nadinterpretacja słów Kołodziejczaka. Nigdzie nie zostało zadeklarowane, że Egmont z tym kończy. Co więcej - Kołodziejczak wielokrotnie powtarzał, że tak naprawdę ostateczne decyzje co do przyszłego roku zapadną na jesieni tego. Definitywne żagnanie sie z Action Comics w tej chwili jest moim zdaniem nadużyciem interpretacyjnym...

Co oczywiście nie zmienia faktu, ze osobiście oceniam szansę na kontynuację tej serii na nie więcej niż 50% (szczególnie biorąc pod uwagę nie najlepsze recenzje w sieci wolumenu 4)


EDIT: Choć tak na szybko przeglądając recenzje najnowszych numerów (mających się ukazać jako vol 5, kiedy to Supka przejmuje Greg Pak) są całkiem pozytywne - na pewno bardziej pozytywne niz vol 4
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 05:59:14 pm wysłana przez mack3 »

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1078 dnia: Lipiec 25, 2014, 05:50:00 pm »
Przeglądałem raz jeszcze odpowiedzi Kołodziejczaka z alei i doniesienia forumowe z tegorocznej Komiksowej Warszawy i będę się trzymał opinii, że pogrzebanie Action Comics tu, na gildii to taki "fakt forumowy" - nadinterpretacja słów Kołodziejczaka. Nigdzie nie zostało zadeklarowane, że Egmont z tym kończy. Co więcej - Kołodziejczak wielokrotnie powtarzał, że tak naprawdę ostateczne decyzje co do przyszłego roku zapadną na jesieni tego. Definitywne żagnanie sie z Action Comics w tej chwili jest moim zdaniem nadużyciem interpretacyjnym...
Żadna nadinterpetacja. Napisałem tylko co sam usłyszałem z jego ust. Na Alei i forum nikt na ten temat chyba nie pisał, więc postanowiłęm się wypowiedzieć. Powtarzam jeszcze raz - Egmont zaplanował 3 tomy runu Morrisona i "będziemy się przyglądac co dalej" z tą serią. Plany może poznamy na jesieni.
TO oczywiste, że jeżeli z cyferek wyjdzie,że Supek na tle Ligi, Wonder Woman, All Star Western sprzedaje się nieźle, to 4 i 5 tom zobaczymy. Ale czy w 2015 r. (a tego dotyczył mój post)? Nie sądze.


Ale tutaj jeszcze jedna ważna uwaga na marginesie- dlaczego nazwali serię o Supku SUPERMAN, a nie np. Superman Action Comics (jak w oryginale)? Może dlatego, że zamierzają publikować komiksy z tym bohaterem z różnych serii. No bo dlaczego z góry mieliby wyrzucać 2 komiks z tym bohaterem (który ma właśnie tytuł "Superman"). Jak by go wtedy mieli zatytułować?




Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1079 dnia: Lipiec 25, 2014, 05:57:00 pm »
Żadna nadinterpetacja. Napisałem tylko co sam usłyszałem z jego ust. Na Alei i forum nikt na ten temat chyba nie pisał, więc postanowiłęm się wypowiedzieć. Powtarzam jeszcze raz - Egmont zaplanował 3 tomy runu Morrisona i "będziemy się przyglądac co dalej" z tą serią. Plany może poznamy na jesieni.
TO oczywiste, że jeżeli z cyferek wyjdzie,że Supek na tle Ligi, Wonder Woman, All Star Western sprzedaje się nieźle, to 4 i 5 tom zobaczymy. Ale czy w 2015 r. (a tego dotyczył mój post)? Nie sądze.

Przecież w moim poście nie odnosiłem sie do Twojego tylko - co widać - do tego, co napisał Feldkurat